4 Bin Lira İle Harika İş Fikri: Kupa Bardak Baskısı
 1. Anasayfa
 2. Evde Ek İş

4 Bin Lira İle Harika İş Fikri: Kupa Bardak Baskısı

7

Bugün karşınızda yepyeni harika bir iş fikri ile bulunuyoruz. Ortalama olarak 4 bin lira ile harika yeni bir iş fikrini hayata geçirebilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Bu iş fikri, son dönemde ciddi talep gören Kişiye Özel Kupa Bardak Baskısı…

Hediye fikirleri arasında kişiye özel olan ürünler daima daha fazla dikkat çekiyor. Ayrıca kişiye özel olan hediyeler, seri üretimde gerçekleşen ürünlere göre 5-6 kat daha pahalı satılıyor. Bu kapsamda özel hediyelik ürünlerinin imalatı karlı bir iş fikridir. Bu hediyelikler arasında son dönemde satışı tam anlamıyla patlayan Kişiye Özel Kupa Bardak Baskısı ile kendi işinizi kurabilirsiniz. Ortalama 4 bin lira sermaye ile kendi evinizdeki bir odada bile işe başlayabilirsiniz.

KUPA BARDAK BASKISI

Kupa bardak baskısı, kısaca cam veya seramikten yapılan kupaların üzerine çeşitli istenilen bir tasarımın baskı yapılmasıdır. Bu baskılar, Sublimasyon adı verilen bir işlem ile yapılıyor. Sublimasyon işlemini yapan makineler piyasada bolca bulunabiliyor. Ayrıca son dönemde 3 boyutlu (3D) Sublimasyon cihazları da ortaya çıkmaya başladı, ancak fiyatları çok pahalı. Eğer daha kaliteli bir iş yapmak istiyorsanız 3 boyutlu kupa bardak baskısına da yönelebilirsiniz. Bu durumda sermaye miktarı 9 bin liraya çıkacaktır.

NASIL BAŞLANIR?

baskı-seti

Kupa bardak baskısı işlemine başlamak için gerekli ekipmanlar;

 • Kupa Transfer Baskı Makinesi
 • Sublimasyon Yazıcı
 • Beyaz Kupalar (İlk etapta 50 – 60 adet)
 • Transfer Kağıdı (100 – 200 adet)
 • 1 Adet Termal Isı Bandı

Bu ekipmanları nereden satın alacağınıza siz karar vermeniz daha mantıklı olacak. Bizim yaptığımız yönlendirmeler nedeniyle zaman zaman sorunlar yaşıyoruz, bu kapsamda bu ürünleri kendiniz dilediğiniz bir teknoloji marketinden satın alabilirsiniz. Fiyat farklarını genellikle markalar oluşturuyor, en ucuz ürüne yönelmeyin; En pahalısına da yönelmeyin. Bu ekipmanlar ortalama olarak 4 bin lira tutmaktadır. Paket halinde satış yapan birçok firma da bulunuyor.

BASKIYA BAŞLAMA


Ekipmanları aldıktan sonra baskıya başlamak ise düşündüğünüzden daha kolay. Bir baskı kısaca şu şekilde gerçekleştiriliyor;

 1. Öncelikle kupa üzerine yapılacak tasarım belirlenir. Kişiye özel bir fotoğraf veya direkt isim de olabilir. Bu tasarımı dilerseniz internetten de indirebilirsiniz. Çeşitli birkaç program aracılığıyla tasarıma şekil de verebilirsiniz. Bu programlar arasında en çok kullanılan Photoshop’tur.
 2. Hazırlanan tasarım Sublimasyon Yazıcı’ya aktarılır, aktarım için fhash disk te kullanılabiliyor. Direkt Usb kablo da uygun.
 3. Sublimasyon Yazıcı’ya transfer kağıdı eklenir ve yazıcıdan tasarım alınır
 4. Tasarım kupa bardak üzerine Termal Isı Bandı ile kaymayacak şekilde yapıştırılır.
 5. Kupa, baskı makinesine yerleştirilir ve sıcaklık 190 derece, süre de 150 saniye olarak ayarlanır.
 6. Bu sürenin ardından kupa çıkartılır ve özel baskılı kupanız hazır.

kupa-baskısı

6 adımda kolaylıkla baskı yapabiliyorsunuz, ilk etapta biraz kayma veya tam istenen tasarım ortaya çıkmayabilir. Birkaç bardakta deneme yapın, ardından kolaylıkla en şık tasarımı çıkartacaksınız.

NASIL İŞ ALINIR?

Kupa bardak tasarımlarını yapmaya başladınız ama iş alamıyorsunuz. Bu durumda yapacağınız şeyler;

 • 4-5 metrekare bir dükkan tutabilirsiniz, kirası uygun olmalı
 • Fotoğrafçılara ilan yapıştırabilirsiniz, aylık 50 – 100 lira karşılığında ilana izin vereceklerdir
 • Hediyelik eşya satan dükkanlara ilan yapıştırabilirsiniz, aylık 50 – 100 lira karşılığında izin alırsınız
 • Komisyon karşılığında hem fotoğrafçılara hemde hediyelik eşya satan iş yerlerine de hizmet verebilirsiniz
 • Facebook’tan sayfa açarak buradan sipariş alabilirsiniz
 • Instagram’da sayfa açarak buradan sipariş alabilirsiniz (KESİNLİKLE DENEYİN)

Bunların dışında eş – dost akrabanıza da hediye birkaç kupa göndermeyi deneyin, bu kupaları görenler size sipariş vermeye başlayacaktır.

NE KADAR KAZANIRIM?

kupa-baskı-yapma

Normal şartlarda hediyelik eşya satılan ortamlarda şık tasarımlı kupa bardaklar 9-10 liraya satılmaktadır. Ancak isme özel kupalarda Türkiye’de bu işi yapan firmaların satış fiyatı 40 ila 50 TL arasında değişiklik gösteriyor. Siz ilk etapta 30 TL şeklinde bir fiyat belirleyebilirsiniz. Bir miktar sipariş aldıktan sonra, bu kupaları sattığınız kişilerde insanların ilgisi olacak ve aynı kişiden daha fazla sipariş alacağınıza emin olabilirsiniz.

Sadece Instagram’da bu yolla iş yapan yüzlerce sayfa var ve Instagram’da bu nedenle kesinlikle bir sayfa açıp; burada ürünlerinizi listelemenizi öneriyoruz. Instagram’da satışa başlamak için Instagram’dan Para Kazanmak ve Instagram’dan Butik Açmak adlı rehberlerimize göz atabilirsiniz.

Sormak istediklerinizi YORUM bölümünden sorabilirsiniz. 

 

İlginizi Çekebilir

Yorumlar (7)

 1. Az söylemişsiniz baskılı bardak fiyatları 1000-1500₺ arasında geziyor. Yazık kafanıza

 2. 23 Ekim 2018

  Fiyat abartı olmuş ilk olarak bu işi yapacak kişilerin tasarım bilmeleri gerekir öyle resmi al yapıştırla olmuyor. İkinici olarak 50TL ye satan o kupayı satamıyordur piyasada 10 – 20 tl arası satılmakta hemde kargo bedava satıyorlar. Bu satışı n11 – gittigidiyor – hepsiburada gibi sayfalardan yapacak olursan %15 komisyon ve 18% kdv var yanı 50 – 100 bardak alarak bu işe girersen para kazanamazsın para kazanmak için günlük 50 kupa satacaksın ki piyasada kar edebilesin yani 4000TL ile işe başlarsın ama devam ettiremezsin daha aylık vergi giderlerini falan saymıyorum sanki bir vergi kaydın varmış gibi yazıyorum
  Birde instagram da güven problemi çok çoğu kişi kapıda ödeme istiyor. Kapıda ödeme kargo ile beraber min 15TL kupayıd kaça satacaksın hadi onuda 15TL ye sat ettimi 30TL adam senden niye alsın diğer pazar yerlerin de 20TL ye bulabiliyorken hemde %100 güvenli alışveriş yapabiliyorken Kupa bardak işi çok satacaksın sürümden kazanacaksın

  Ayrıca hatalı basım – yanlış giden kargo – alınmayıp geri gelen kargo – kargoda kırılan ürün vb gibi sorunları daha işin içine eklemedim bile
  Daha önce bu işi yapıp bırakmış biri olarak hiç tavsiye etmiyorum büyük firmalarla rekabet edebilecek gücün varsa gir kupa başı 1-2 TL karı göze alarak başla.

 3. 21 Temmuz 2018

  ÇOK HOŞUMA GİTTİ YAZINIZ.KAFAMDA CANLANDI BAZI ŞEYLER. MERAK ETTİĞİM EKİPMANLARI NEREDEN TEMİN EDEBİLİRİZ BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. 05536320180 TELEFON NUMARAM.

 4. 14 Temmuz 2018

  Diğer firmalar 50 TL fiyata satıyor demişsiniz fakat İnternette 10 TLye bile satan var. Genel olarak 25 TL’yi geçmiyor. Hatta 20 TL altında en az 10 tane satan var. Bence yazıyı kalırsanız daha doğru olur insanlar yanlış bir işe girişmesin

Bir yanıt yazın