1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

Aktif: Veganlara Yönelik 9 İş Fikirleri

Aktif: Veganlara Yönelik 9 İş Fikirleri
0

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de giderek daha fazla insan hayvansal gıdaların insan ve çevre üzerinde kötü etkilerinin olduğu gerekçesiyle vegan bir hayat sürdürmeye karar veriyor. Elbette bu süreç girişimciler için de eşsiz bir pazarın doğmasına ve büyümesine neden oluyor. Bir girişimci olarak veganlara yönelik iş fikirlerine yönelebilir ve gün geçtikçe büyüyen bu sektörden para kazanabilirsiniz.

Veganlara yönelik hangi iş fikrine odaklanacağınızı bilmiyorsanız; en popüler olan 9 iş fikrini inceledik. Tüm iş fikirleri kendi içerisinde farklı dinamikler barındırdığından dolayı, işe başlamadan önce bir iş planı hazırlamanızı öneririz.

1. VEGAN RESTORANI

Elbette veganları diğer insanlardan ayıran en önemli özellik, gıda ürünlerine yönelik tüketim talebidir. Bu nedenle veganlara yönelik en popüler ve trend iş fikri vegan restoranıdır.

Veganlara yönelik bir restoran açmak, standart bir restorana göre yüzde 40 daha az maliyetlidir. Bu nedenle başlamak daha kolay.

2. VEGAN GIDA KAMYONU

Doğrudan bir restoran açmak yerine bir tezgah veya gıda kamyonu ile işe koyulabilirsiniz. Vegan gıda kamyonları özellikle İngiltere ve Fransa’da son dönemde çok popüler. Özellikle festival, konser ve çeşitli büyük organizasyonları mutlaka takip etmenizi öneririz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

3. VEGAN DONDURMA STANDI

Hayvansal ürünler kullanılmadan üretilen dondurmaların satışını yapabilirsiniz. Birkaç yıldır ülkemizde de yoğun olarak tercih edilen bir gıda ürünü.

4. VEGAN CAFE

Özellikle bitkisel bazlı süt ürünlerini kullanarak kahve satışı yapan bir vegan cafe açabilirsiniz. Popüler bir lokasyonda müşteri bulmanız çok kolay olacak. Ayrıca bu tür cafelerde müşteri sadakati maksimum seviyede bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Para Kazanmak Neden Zor? 12 İpucuna Göz Atın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Organik Gıda Sektörü İçin 10 İş Fikri

5. VEGAN BEBEK MAMASI

Vegan çiftler genellikle bebekleri için vegan bebek maması tercih ediyor. Bu ürün her ne kadar ülkemizde yoğun olarak bulunmuyor olsa bile; tüketici talebi gün geçtikçe artmaktadır. Bu ürünün üretimine ya da doğrudan ithalatı ile pazarlamasına odaklanabilirsiniz.

6. VEGAN EVCİL HAYVAN MAMASI

Vegan bireyler genellikle evcil hayvanlarının da bu şekilde beslenmesini istiyor. Bu nedenle vegan evcil hayvan mamalarına yönelik taleplerde artış yaşanıyor. Vegan evcil hayvan mamasının üretimine ya da doğrudan ithalatı ile pazarlamasına odaklanabilirsiniz.

7. VEGAN GÜZELLİK ÜRÜNLERİ

Özellikle vegan kadınlar; tüm güzellik ürünlerinin de hayvansal özlü olmamasını talep ediyor. Bu nedenle vegan güzellik ürünleri sektörü tüm zamanların en yüksek satış rakamlarına sahip. ABD bazlı birçok şirket bu konuda önemli çalışmalar ile sektörün tüm satışlarını karşılıyor.

8. VEGAN SAĞLIK DANIŞMANI

Elbette veganlar yeni bir yaşam tarzına ayak uydururken çeşitli sağlık sorunları yaşayabiliyor. Bu nedenle veganlara yönelik sağlık danışmanlığı hizmeti sağlayabilirsiniz.

9. VEGAN YEMEK BLOGU

Sermayesiz olarak başlayabileceğiniz bir vegan iş fikridir. Bir blog açarak veganlara yönelik yemek tariflerini, videolarını ve lezzet ipuçlarını paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir