Kapat

Bayram Öncesi İş Fırsatlarını Değerlendirin

Türkiye’de 2 önemli dini bayram bulunuyor. Bu bayram dönemlerinde özellikle Anadolu’da insanlar büyük oranda alışverişe meyilli bir hale gelmektedir. Bu bayram dönemlerinde iş fırsatlarını değerlendirmenizi öneriyoruz.

Tüm İslam aleminde olduğu gibi Türkiye’de Kurban ve Ramazan bayramı kutlanıyor. Bu bayram dönemlerinde özellikle giyim, şeker, kolonya, küçük ev aletleri ve ayakkabıların satışlarında büyük artış yaşanıyor. Bu dönemlerde iş fırsatlarını değerlendirmek ise tamamen sizin elinizde.

Özellikle Anadolu’da bayrama 1-2 hafta kala bazı bölgelerde Bayram Çarşıları oluşturulur. Bu çarşılarda yer kiralayarak 1-2 hafta gibi kısa bir sürede giyim, şeker, kolonya, küçük ev aletleri ve ayakkabı satarak 3-4 ayda elde edebileceğiniz geliri kazanabilirsiniz. Ayrıca eğer yol üzerinde küçük bir dükkanınız varsa bu dükkana da bu tür malzemeleri geçici olarak koyabilir ve sizi tatmin edecek satış rakamlarına ulaşabilirsiniz.

Bu tür bir iş yapmayı planlıyorsanız eğer satacağınız ürünün herhangi bir büyük şirketine giderek buradan malları temin edebilir ve bayram sonrasında elinizde kalan ürünleri buraya getirerek mal stoklamamış da olacaksınız. Örneğin bayram öncesinde ayakkabı satmaya karar verdiğiniz zaman elinizde çok küçük bir sermayenin bulunması yeterlidir. Tanıdığınız ve tanıdıklarınızın yakınlarının bulunduğu bir ayakkabı firmasına giderek bayram öncesi için 500-600 çift ayakkabı temin edip küçük bir kapora bırakın ve satılmayan ürünleri geri getireceğinizi belirtin. Bu durumda 50 liraya satılan bir ayakkabıyı 30 liraya dahi alabilirsiniz. Bu tür bir bayram çarşısında ise bu ayakkabıları kısa bir sürede satabilirsiniz.

Türkiye’de binlerce girişimci tarafından yapılan bu iş 2 hafta gibi bir kısa sürede ciddi paralar kazandırmaktadır. Hatta bazı girişimciler bu tür ürünleri yine işportacılara dağıtmakta ve toplu satışlarla da para kazanmaktadır. Eğer yüksek bir sermayeniz yoksa ve hızlı bir şekilde para kazanmak istiyorsanız bayram dönemlerini takip etmenizi öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir