Bayramda Hangi İş Yapılır? Bayram Öncesi Para Kazandıran İşler

Bayramda Hangi İş Yapılır? Bayram Öncesi Para Kazandıran İşler hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Bayramda Hangi İş Yapılır? Bayram Öncesi Para Kazandıran İşler ile benzer konular hakkında bilgi almak için Girişimcilik, Karlı İşler, Sermayesiz İş Fikirleri, Yeni İş Kurmak kategorimize göz atabilirsiniz.

Ülkemizde özellikle perakende ve eğlence sektöründe en aktif dönemlerden biri de dini bayramlar öncesi ve dini bayramlar dönemidir. Bayram öncesi dönemde bulunuyorsanız, değerlendirebileceğiniz çok sayıda iş fikri vardır.

Türkiye’de 2 önemli dini bayram bulunuyor. Bu bayram dönemlerinde özellikle Anadolu’da insanlar büyük oranda alışverişe meyilli bir hale gelmektedir.

Tüm İslam aleminde olduğu gibi Türkiye’de Kurban ve Ramazan bayramı kutlanıyor. Bu bayram dönemlerinde özellikle giyim, şeker, kolonya, küçük ev aletleri ve ayakkabıların satışlarında büyük artış yaşanıyor. Bu dönemlerde iş fırsatlarını değerlendirmek ise tamamen sizin elinizde.

PERAKENDE SEKTÖRÜ

Özellikle Anadolu’da bayrama 1-2 hafta kala bazı bölgelerde Bayram Çarşıları oluşturulur. Bu çarşılarda yer kiralayarak 1-2 hafta gibi kısa bir sürede giyim, şeker, kolonya, küçük ev aletleri ve ayakkabı satarak 3-4 ayda elde edebileceğiniz geliri 1 haftada kazanabilirsiniz. Ayrıca eğer yol üzerinde küçük bir dükkanınız varsa bu dükkana da bu tür malzemeleri geçici olarak koyabilir ve kısa sürede ciddi satış rakamlarına ulaşabilirsiniz.

Bu tür bir iş yapmayı planlıyorsanız eğer satacağınız ürünün herhangi bir büyük şirketine giderek buradan malları temin edebilir ve bayram sonrasında elinizde kalan ürünleri buraya getirerek mal stoklamamış da olacaksınız. Bu tür kısa vadeli iş fikirlerinde malın elinizde kalmamasının önemi büyüktür. Dolayısıyla toptancılar ile bu düzeyde anlaşma yapmanız önemlidir.

Örneğin, bayram öncesinde ayakkabı satmaya karar verdiğiniz zaman elinizde çok küçük bir sermayenin bulunması yeterlidir. Tanıdığınız ve tanıdıklarınızın yakınlarının bulunduğu bir ayakkabı toptancısına giderek bayram öncesi için 500-600 çift ayakkabı temin edip küçük bir kapora bırakın ve satılmayan ürünleri geri getireceğinizi belirtin. Bu durumda 50 liraya satılan bir ayakkabıyı 30 liraya dahi alabilirsiniz.

Türkiye’de binlerce girişimci tarafından yapılan bu iş 2 hafta gibi bir kısa sürede ciddi paralar kazandırmaktadır. Hatta bazı girişimciler bu tür ürünleri yine işportacılara dağıtmakta ve toplu satışlarla da para kazanmaktadır. Eğer yüksek bir sermayeniz yoksa ve hızlı bir şekilde para kazanmak istiyorsanız bayram dönemlerini takip etmenizi öneriyoruz.

EĞLENCE SEKTÖRÜ

Bayram dönemlerinde aktif bir diğer iş sektörü ise eğlencedir. Her türlü oyun ve eğlence işletmesi bu tür dönemlerde önemli iş hacimlerine ulaşmaktadır.

Bayram öncesinde kısa vadeli eğlence iş fikirleri çok fazla yoktur. Ancak genel olarak bilardo salonu, atari salonu, çeşitli oyun salonları, lunaparklar, buz pisti ve Playstation salonları ilgi çekici iş hacmi artışı yaşanan işletmeler arasında bulunuyor. Ayrıca bu tür dönemlerde sinemalar da ciddi düzeyde iş hacmine ulaşmaktadır.

Eğlence sektöründe para kazandıran tüm işlere göz atmak için Eğlence Sektöründe Düşük Maliyetli İş Fikirleri rehberine de mutlaka göz atmanızı öneririz.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Bayramda Hangi İş Yapılır? Bayram Öncesi Para Kazandıran İşler hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!