Özel Ders Vermek

özel-ders

Özel ders vermek son dönemin sermayesiz iş fikirleri kategorileri arasında en çok yapılan işlerinden biri. Özel ders vermek için illa ki çok yüksek eğitim düzeyine sahip olmanıza gerek yok. Belirli bir eğitim düzeyinde bile evde veya herhangi bir kurumda özel ders verebilirsiniz.

Öncelikle yalnızca eğitim kurumlarında okutulan dersler için özel dersler verilmez. Herhangi bir müzik aleti için, bir el becerisi için veya bir spor için de özel ders verebilirsiniz. Kısacası başkalarına aktarabileceğiniz herhangi bir konuda özel ders verebilmeniz mümkün.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Örneğin çok iyi web sitesi hazırlıyor olabilirsiniz, hemen web sitesi kurmak konusunda özel ders isteyenlere ulaşmaya çalışabilirsiniz. Belirlediğiniz alan ile ilgili olarak özel ders verebileceğiniz öğrencileri sosyal medyadan arayacaksınız. Sosyal medya bu açıdan en önemli iletişim yolu olacak.

Belirlediğiniz ders alanı ile ilgili olarak Facebook, Instagram, Twitter ve Google Plus sosyal medya sitelerinde hesaplar açabilir yada halihazırda bu hesapları beğenen insanlara ulaşabilirsiniz. Bunun için küçük reklam bütçeleri de ayırabilirsiniz. Bu süreçte en önemli konu öğrenci bulmaktır, birkaç öğrenci bulduktan sonra bu öğrencilerin sizden memnun kalması durumunda bu öğrenciler sizleri tavsiye edecek ve kısa zamanda bu alanda yetkinliğinizin reklamı artacaktır. Mutlaka öğrencileriniz ile birebir iletişim kurun ve onların ihtiyaçlarına yoğunlaşın.

Özel Ders Verirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Sabırlı Olun
  • Daima Şık Giyinin ama dikkatleri dağıtmasın
  • Kontrolün sizde olduğunu unutmayın
  • Öğrenci üzerinde kontrolü kaybederseniz o ders başarı sağlamaz
  • Sık sık konu ile ilgili sorular sorun
  • Asla sesinizi çok yükseltmeyin
  • Ders arasında 10 dakika mola verin
  • Çok fazla ödev vermeyin

 

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık