1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Girişimcilik Destekleri | Projem Var Nereden Sermaye Bulabilirim?

Girişimcilik Destekleri | Projem Var Nereden Sermaye Bulabilirim?
1

Girişimcilik – Girişimci destekleri veren birçok kurum var, işte girişiminiz için sermaye bulma şanslarınız…

Tüm dünyada girişimciler özellikle sermaye konusunda büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Bu konuda efektif çözüm bulan ülkeler bu girişimciler sayesinde birçok konuda harika projeler ve markalar ortaya çıkarırken, girişimcilerin yeterince desteklenemediği ülkelerde beyin göçü yaşanmakta ve birçok proje heba olmaktadır.

Eğer bir girişimciyseniz ve bir projeniz varsa, muhtemelen sermaye konusunda sıkıntılar yaşıyorsunuzdur. Sermaye ve destek konusundaki sorunlarınız için ise Türkiye’de birçok alternatif şansınız var. Bu fırsatları değerlendirerek girişiminiz veya projeniz için destekler bulabilirsiniz.

Bu kapsamda Türkiye’de projeniz veya girişimcilik faaliyetleriniz için destek bulabileceğiniz yollar hakkında bilgilendirelim. Tüm programlara başvurmanızı öneriyoruz. Ancak elbette bir girişimci bazı süreçlerde destek bulamadığı halde yoluna devam etmeyi başarabilmelidir, günümüzde başarılı bir işletmeye sıfırdan gelmiş tüm insanlar belirli dönemlerde finansman sıkıntısı yaşarlar, ancak bunlara kendi becerileri ile çözüm bulmaya çalışırlar.

Aşağıda yer alan Girişimcilik Destekleri programlarından hiçbir destek almazsanız bile yolunuza devam etmeli ve kendinizi geliştirmeyi sürdürmelisiniz. Muhtemelen başarılı bir girişimci olmak istiyorsanız, karşınıza çıkan engelleri bir sınır değil, yeni bir gelişim fırsatı olarak görmelisiniz.

1. BTM

btm-ajans

Türkiye’de girişimciler için en önemli organizasyonlardan biri. Girişimcilik projelerin desteklenmesi amacıyla kurulan ajansın destekçileri arasında Kalkınma Bakanlığı, İstanbul Kalkınma Ajansı, İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Ticaret Üniversitesi bulunuyor. Ayrıca BTM’nin Türkiye’de devasa birçok iş ortağı da bulunuyor. Türkiye’de girişimciliğin geliştirilmesi için en önemli ajanslar arasında yer alıyor.
Adres: Sarıdemir Mahallesi Ragıp Gümüşpala Caddesi No:14 34134 Eminönü/Fatih-İstanbul
Telefon: 0 212 522 35 62

2. ARIKOVANI

arikovani

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Turkcell tarafından Arıkovanı organizasyonu da girişimcilerin ve girişimcilerin desteklenmesi için çalışma yürütüyor. ODTU, Bilkent, TOBB Ekonomi Üniversitesi, Girişimcilik Vakfı ve Viveka İnkübasyon Merkezi’nin de iş ortağı olduğu Arıkovanı ajansı ile birçok girişimci hayal ettiği sermaye ve desteğe sahip olmuş durumda. Arıkovanı’nda yalnızca teknoloji ve inovasyon konulu projelere destek sağlandığını belirtmekte yarar var.
Adres: Aydınevler Mahallesi İnönü Caddesi No:20 Küçükyalı Ofispark B Blok – Maltepe / İSTANBUL
Telefon: 0532 111 27 46

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Dikkat Çeken Yaratıcı 93 Reklam Fikri

3. KOSGEB

kosgeb

Türkiye’de girişimciler için en önemli kurumlar arasında KOSGEB geliyor. KOSGEB’de yer alan Girişimcilik Destek Programı aracılığıyla Girişimcilere 50 bin lira geri ödemesiz, 100 bin lira da geri ödemeleri olarak 150 bin liraya kadar destek sunuluyor. KOSGEB programına E-Devlet üzerinden başvuruda bulunabiliyorsunuz. Tüm ek bilgiler için KOSGEB kategorimize göz atabilirsiniz.

4. GALATA BUSINESS ANGELS

galata

Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi, Smartup Network, Hubspot, Founder Institute, Kolektif House, Gan Member, Global Business Angels Network, First Step Consulting ve Microsoft BizSpark tarafından da desteklenen Galata Business Angels de girişimcilik desteği sağlıyor. Ajans bugüne kadar yüzlerce proje için destek unsuru olmayı başardı.
Adres: Esentepe Mahallesi, Talatpaşa Caddesi, Harman Sokağı No:5 İstanbul | Türkiye
Mail: info@galatabusinessangels.com

5. LabX

labx

TOBB, Özyeğin Üniversitesi ve GYİAD tarafından da desteklenen LabX, girişimcilik destek programları için çalışma yürütüyor. 2006 yılında kurulan LabX bugüne dek yüzlerce proje için destek sağladı. Labx’in genel amaçlarından biri ise Türkiye’de girişimciliğin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması. Toplam 4 adımı tamamlayarak LabX’in girişim desteklerinden faydalanabiliyorsunuz.
Adres: LabX Girişimcilik ve Yatırım Danışmanlığı Nisbetiye Mahallesi Gazi Güçnar Sokak No:4 D:5 Beşiktaş İstanbul
Telefon: 0216 485 17 90

6. ENDEAVOR

endevaor

20 yıl önce ABD – New York’ta kurulan Endeavor, girişimci ve iş insanlarını buluşturmak amacıyla kurulmuştur. Ajansın Türkiye ofisi ise 2006 yılında kuruldu. Türkiye ajansının ağında 56 girişimci şirketi bulunuyor. Endeavor Türkiye’nin birçok partneri de bulunuyor ve girişimciler için destekler sunuluyor.
Adres: Muallim Naci Caddesi Öksüz Çocuk Sokak No:12 34345 Kuruçeşme / Beşiktaş
Telefon: 0 212 287 39 70

7. TTGV

ttgv

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı da Türkiye’de teknolojik projelerin desteklenmesi için hizmet sağlıyor. TTGV’nin birçok dalda farklı projeler için desteği bulunuyor..
Adres: Cyberpark Cyberplaza B-Blok Kat:5-6, Bilkent 06800 ANKARA
Telefon: 0 312 265 02 72

8. KREDİ GARANTİ FONU

kgf

Sermaye yetersizliği bulunan KOBİ ve KOBİ dışı girişimcilere destek sağlamak amacıyla kurulan KGF günümüzde aktif bir şekilde destek programlarını sürdürüyor. KGF bugüne kadar 250 milyon liraya kadar destek sağlamıştır.
Adres: Dumlupınar Bulv. (Eskişehir Yolu 9.km) TOBB İkiz Kuleleri C Blok No: 252 Kat: 5-6-7 06530 Çankaya/Ankara
Telefon: 444 7 543

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 7 Nisan 2018

    20 bn tlye ihdiyacım var iş kurmak istiyorum kıredi cekemiyorum sicilim bozuk bna yardımcı olun cvb bkliyorum giresun merkez yerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir