ANA SAYFA / Girişimcilik / İş Dünyasında Başarı İçin 4 Anahtar
iş dünyası başarı

İş Dünyasında Başarı İçin 4 Anahtar

İş dünyasında bir girişimci veya yatırımcı olarak başarılı olmak için yıllar süren emeğe ihtiyacınız olacağını muhtemelen biliyorsunuz. Ancak bu zaman ve emeğe ek olarak birçok şeye daha ihtiyacınız olacak. Eğer her şeyi doğru yapmasanız bile bazı noktalarda daha iyi pozisyon alarak, iş dünyasında başarıya ulaşma olasılığınız yükselecektir.

İş dünyasında bir girişimci ve yatırımcı olarak başarılı elde etmek için odaklanmanız gereken 4 anahtar nokta:

1. PLANLI OLUN

Ne iş yapıyorsanız yapın, kısa veya uzun vadeli olarak birçok alternatifin bulunduğu iş planları hazırlayarak daima planlı olun. Doğru hazırlanmış bir plan ve program, riayet edildiği zaman girişimciye ve yatırımcıya eşsiz fırsatlar sağlar.

2. TAKIM KURUN

Dünyanın en büyük girişimlerin neredeyse tamamı tek bir kişi ile kurulmamış ve günümüze kadar gelmemiştir. En küçük fikirler dahi birkaç kişilik ekipler sayesinde güçlenmiştir. Türkçe’de “Bir elin nesi var, iki elin sesi var” atasözü aslında tam olarak bunu ifade ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Başarılı Olmanın 23 Yolu

Tek başınıza ilerleme “hevesiniz” sizi yanlış yollara sürükleyebilir, çünkü bir kişi aynı anda birçok noktadaki sorunu göremez. Bu nedenle girişiminiz için bir takım kurmak, sizi kısa sürede gitmek istediğiz yere daha hızlı ulaştırabilir. Elbette takımınızın sizinle aynı hedeflere sahip olması önemlidir.

3. İŞ BİRLİĞİNE ÖNEM VERİN

İş birliği işletmeler için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Sektörün lideri olmak için rakipleriniz ile işbirliğine gitmek istemiyor olsanız bile, sektörün lideri olmak için rakiplerinize mutlaka ihtiyacınız olacak. Rakiplerinizi yok etmek yerine rakiplerinizden güç almaya odaklanın. Bu başarıya ulaşmak konusunda size daha esnek fırsatlar sağlayacaktır. İkinci bir husus olarak, sadece aynı sektörde değil, sizinle dolaylı olarak da bağlı olan sektörlerdeki işletmeler ile de sık sık işbirliğine gidin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kendi Başarısıyla Milyarder Olmuş Zenginlerin 10 Özelliği

Örneğin, ofisler için masa üretiyorsanız, ofisler için koltuk üreten bir işletme ile işbirliğine gitmek sizi daha güçlü kılacaktır.

4. YENİLİKÇİ OLUN

Hızlı bir büyüme mi elde etmek istiyorsunuz? O halde felsefeniz mutlaka yenilik olmak zorundadır. İster üretim ister de hizmet sektöründe faaliyet gösteriyor olun, mutlaka rakiplerinizden bir farkınız olsun; Bir yenilik amacı güdün. Bu sizi alternatif kılma konusunda eşsiz bir pozisyona getirecektir. Böylece daha sağlam temellere sahip bir şekilde ilerleme fırsatı elde edeceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Roman Avdeev’in Başarı Hikayesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İş Kurmak İstiyorum

İş Kurmak İstiyorum Diyenler İçin 245 İş Fikri!

HIZLI ERİŞİM1. ANTİKA SATICILIĞI2. SANAT GALERİSİ OLUŞTURMA3. BARMENLİK4. TEKNE TURU DÜZENLEMEK5. EV YAPIMI PASTALAR6. BUTİK …

1 Yorum Var

  1. Cüzdan imalatı dükkanı açacam yer var ancak biraz bakımsız düzelmesi için 1.000 lira flan gerekir imalat yapacağımız malzemeler en az 30 bin içinde haftada 1000adet cüzdan çıkarsak 10.000tl yapar haftada ne kadar çıkardığımız nereye satcağımızada bağlı tahtakalede bi yer bulabiliriz markalarada satabiliriz erkek bayan cüzdanı farketmez ama ben bayan cüzdanı yapımı fikrindeyim zevkli yapımı var 3 buçuk sene imalatta çalıştım…istanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AKTİF

Yorumlar

  1. Ben bu işten anlıyorum Eray bey.benim hobim 20 yıldir. Hayalim balık av market açmak. Hem bankacılık yaptım şimdi muhasebecilik yapıyorum…

  2. !!! Merhabalar yurtdışında parfüm dükkanı açmayı düşünüyoruz gerekli arge ve çalışmları yapıldı , Sermayeder arayışımız bulunmaktadır. Kar oranımız %100 (…

histats