1. Ana Sayfa
  2. Girişimcilik

İş Dünyasında Başarı İçin 4 Anahtar

İş Dünyasında Başarı İçin 4 Anahtar
1

İş dünyasında bir girişimci veya yatırımcı olarak başarılı olmak için yıllar süren emeğe ihtiyacınız olacağını muhtemelen biliyorsunuz. Ancak bu zaman ve emeğe ek olarak birçok şeye daha ihtiyacınız olacak. Eğer her şeyi doğru yapmasanız bile bazı noktalarda daha iyi pozisyon alarak, iş dünyasında başarıya ulaşma olasılığınız yükselecektir.

İş dünyasında bir girişimci ve yatırımcı olarak başarılı elde etmek için odaklanmanız gereken 4 anahtar nokta:

1. PLANLI OLUN

Ne iş yapıyorsanız yapın, kısa veya uzun vadeli olarak birçok alternatifin bulunduğu iş planları hazırlayarak daima planlı olun. Doğru hazırlanmış bir plan ve program, riayet edildiği zaman girişimciye ve yatırımcıya eşsiz fırsatlar sağlar.

2. TAKIM KURUN

Dünyanın en büyük girişimlerin neredeyse tamamı tek bir kişi ile kurulmamış ve günümüze kadar gelmemiştir. En küçük fikirler dahi birkaç kişilik ekipler sayesinde güçlenmiştir. Türkçe’de “Bir elin nesi var, iki elin sesi var” atasözü aslında tam olarak bunu ifade ediyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Başarılı Olmanın 23 Yolu

Tek başınıza ilerleme “hevesiniz” sizi yanlış yollara sürükleyebilir, çünkü bir kişi aynı anda birçok noktadaki sorunu göremez. Bu nedenle girişiminiz için bir takım kurmak, sizi kısa sürede gitmek istediğiz yere daha hızlı ulaştırabilir. Elbette takımınızın sizinle aynı hedeflere sahip olması önemlidir.

3. İŞ BİRLİĞİNE ÖNEM VERİN

İş birliği işletmeler için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Sektörün lideri olmak için rakipleriniz ile işbirliğine gitmek istemiyor olsanız bile, sektörün lideri olmak için rakiplerinize mutlaka ihtiyacınız olacak. Rakiplerinizi yok etmek yerine rakiplerinizden güç almaya odaklanın. Bu başarıya ulaşmak konusunda size daha esnek fırsatlar sağlayacaktır. İkinci bir husus olarak, sadece aynı sektörde değil, sizinle dolaylı olarak da bağlı olan sektörlerdeki işletmeler ile de sık sık işbirliğine gidin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ergonomi Nedir? En İyi Ergonomik Tasarım Örnekleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kendi Başarısıyla Milyarder Olmuş Zenginlerin 10 Özelliği

Örneğin, ofisler için masa üretiyorsanız, ofisler için koltuk üreten bir işletme ile işbirliğine gitmek sizi daha güçlü kılacaktır.

4. YENİLİKÇİ OLUN

Hızlı bir büyüme mi elde etmek istiyorsunuz? O halde felsefeniz mutlaka yenilik olmak zorundadır. İster üretim ister de hizmet sektöründe faaliyet gösteriyor olun, mutlaka rakiplerinizden bir farkınız olsun; Bir yenilik amacı güdün. Bu sizi alternatif kılma konusunda eşsiz bir pozisyona getirecektir. Böylece daha sağlam temellere sahip bir şekilde ilerleme fırsatı elde edeceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Roman Avdeev’in Başarı Hikayesi

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Cüzdan imalatı dükkanı açacam yer var ancak biraz bakımsız düzelmesi için 1.000 lira flan gerekir imalat yapacağımız malzemeler en az 30 bin içinde haftada 1000adet cüzdan çıkarsak 10.000tl yapar haftada ne kadar çıkardığımız nereye satcağımızada bağlı tahtakalede bi yer bulabiliriz markalarada satabiliriz erkek bayan cüzdanı farketmez ama ben bayan cüzdanı yapımı fikrindeyim zevkli yapımı var 3 buçuk sene imalatta çalıştım…istanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir