İşçiydi Patron Oldu: 50 Kişiye İş Veriyor
  1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

İşçiydi Patron Oldu: 50 Kişiye İş Veriyor

0

Çok uzun yıllar tekstil sektöründe işçi olarak çalışan Batmanlı Hasan Saruhanoğulları, cesaretini ve tüm maddi gücünü kullanarak açtığı tekstil atölyesini aradan geçen kısa sürede büyüttü ve bugün 50 kişiye istihdam sağlıyor.

Çok uzun yıllar İstanbul’da tekstil atölyelerinde düşük maaşlarla çalışan 30 yaşındaki Hasan Saruhanoğulları, memleketi Batman’a gelerek burada aldığı destekler ile kendi tekstil atölyesini kurarak 50 kişiye iş vermeyi başardı.

En büyük hayalinin tekstil atölyesinde daha fazla Batmanlıya iş sağlayabilmek olduğunu ifade eden Saruhanoğulları, 10 makine ile başladığı atölyede şuanda 50 makine sayısına ulaştı bile.

“‘Kalifiye eleman eksikliği yaşıyorum”
Tekstil atölyesinde çalışacak kalifiye elaman bulmakta zorluk yaşadığını belirten Saruhanoğları “Çalışma hayatıma İstanbul’da 10 yıl boyunca tekstil atölyesinde başladım. Daha sonra memleketim Batman’a dönüp tekstil atölyesi açmaya karar verdim. Memleketimde çok şükür tekstil atölyemi kurdum. İlk etapta 10 kişi ile başladım, şuanda 50 kişiye iş istihdamında bulunuyorum. Şuanda yerim bana küçük geliyor. İşlerimiz çok yoğun olduğundan dolayı kalifiyeli eleman eksikliği yaşıyorum. İşlerimizi daha iyi güzel noktalara getirmek için mücadele ediyoruz. Şuan ki mevcut yerimiz bize yeterli gelmiyor yetkililerden yer konusunda destek bekliyoruz. Şuanda 50 kişi çalışıyor tekstil atölyesinde, halen işçi konusunda eksikliğimiz bulunmaktadır. Tekstil atölyemizde personel arayışındayız 100 ile 150 personel çalışmayı düşünüyorum” dedi.

İhlas Haber Ajansı
http://www.iha.com.tr/haber-isciydi-patron-oldu-50-kisiye-is-imkani-sagliyor-714685/
Osman Arslan – Hüseyin Sakar