1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

İşçiydi Patron Oldu: 50 Kişiye İş Veriyor

İşçiydi Patron Oldu: 50 Kişiye İş Veriyor
0

Çok uzun yıllar tekstil sektöründe işçi olarak çalışan Batmanlı Hasan Saruhanoğulları, cesaretini ve tüm maddi gücünü kullanarak açtığı tekstil atölyesini aradan geçen kısa sürede büyüttü ve bugün 50 kişiye istihdam sağlıyor.

Çok uzun yıllar İstanbul’da tekstil atölyelerinde düşük maaşlarla çalışan 30 yaşındaki Hasan Saruhanoğulları, memleketi Batman’a gelerek burada aldığı destekler ile kendi tekstil atölyesini kurarak 50 kişiye iş vermeyi başardı.

En büyük hayalinin tekstil atölyesinde daha fazla Batmanlıya iş sağlayabilmek olduğunu ifade eden Saruhanoğulları, 10 makine ile başladığı atölyede şuanda 50 makine sayısına ulaştı bile.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

“‘Kalifiye eleman eksikliği yaşıyorum”
Tekstil atölyesinde çalışacak kalifiye elaman bulmakta zorluk yaşadığını belirten Saruhanoğları “Çalışma hayatıma İstanbul’da 10 yıl boyunca tekstil atölyesinde başladım. Daha sonra memleketim Batman’a dönüp tekstil atölyesi açmaya karar verdim. Memleketimde çok şükür tekstil atölyemi kurdum. İlk etapta 10 kişi ile başladım, şuanda 50 kişiye iş istihdamında bulunuyorum. Şuanda yerim bana küçük geliyor. İşlerimiz çok yoğun olduğundan dolayı kalifiyeli eleman eksikliği yaşıyorum. İşlerimizi daha iyi güzel noktalara getirmek için mücadele ediyoruz. Şuan ki mevcut yerimiz bize yeterli gelmiyor yetkililerden yer konusunda destek bekliyoruz. Şuanda 50 kişi çalışıyor tekstil atölyesinde, halen işçi konusunda eksikliğimiz bulunmaktadır. Tekstil atölyemizde personel arayışındayız 100 ile 150 personel çalışmayı düşünüyorum” dedi.

İhlas Haber Ajansı
http://www.iha.com.tr/haber-isciydi-patron-oldu-50-kisiye-is-imkani-sagliyor-714685/
Osman Arslan – Hüseyin Sakar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  "5 Yıl İçerisinde Dil Öğrenmeye Gerek Kalmayacak"

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir