1. Ana Sayfa
  2. Evde Ek İş

Gündelik Temizlikçi İşiyle Para Kazanın – İş İlanları

Gündelik Temizlikçi İşiyle Para Kazanın – İş İlanları
0

Günümüzde herhangi bir mesleği olsun olmasın, her ebeveyn ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla çalışmak durumunda kalmaktadır. Tek maaş ile geçinmenin zorluğu nedeniyle özellikle ev kadınları sık sık gündelik temizlikçi işiyle ev ekonomisine katkı sağlamaktadır. Gündelik temizliğe gitmek için genel şartlar altında ek bir tecrübe veya deneyime ihtiyacınız yok. Kendi evinizi başarılı bir şekilde temizleyebiliyorsanız, gündelik temizliğe giderek aylık 4-5 bin liralık gelir kazanabilirsiniz. Üstelik bu kazanç için herhangi bir sermayeye de ihtiyacınız bulunmuyor.

Türkiye’de son dönemde 1+0 ve 1+1 tipli evlerde yaşanan artış ile birlikte gündelik temizlikçilere olan talep tam anlamıyla katlanmıştır. Genellikle bu evde yaşayan ve evi temizlemek için vakti olmayan insanlar gündelik temizlikçi tutarak bu sorunu aşmaktadır. Üstelik standart bir gündelik temizlik işi 5-6 saat sürerken, 1+0 ve 1+1 tipli evlerde temizlik en fazla 1 saat sürmektedir. Bu nedenle eğer herhangi bir sağlık sorununuz yoksa, bu tip evlere yönelik hizmet vererek günde 5-6 ev için bile temizlik yapabilirsiniz. Ancak elbette bu tip evler için temizlik işi bulmak kolay değildir. Bunun için birkaç fikrimiz var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evden Yapılabilecek İşler (AYLIK 4.000 TL Ek Gelir)

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

REFERANS EDİNİN

Gündelik temizlikçi işinde iş bulmanızı sağlayacak en kolay yöntem referans elde etmektir. Çünkü gündelik temizlikçiye ihtiyaç duyan bir ev sahibi genellikle bu hizmeti alan bir yakından bilgi talep eder. Bu nedenle ilk etapta referans elde etmek için çevrenizde bu hizmeti alabilecek herkese bilgi verin. Bu hizmetlerinizi ilk etapta daha uygun fiyatlar ile de gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede telefon rehberlerinde yavaş yavaş yer edinmeye başlayacaksınız. Zaten bu iş için de sahip olmanız gereken en önemli şey telefon rehberlerine girebilmektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kısa Yoldan Para Kazanmanın 12 Yolu

SOSYAL MEDYA SAYFALARINA ULAŞIN

Facebook, Instagram gibi sosyal medya platformlarında her şehire-bölgeye yönelik farklı amaçlar (eğlence-bilgi-fotoğraf kulübü-dernek vb.) büyük sayfalar bulunmaktadır. Bu sayfalar 20-30 TL gibi cüzi rakamlar karşılığında reklam yapmaktadır. Bu tür sayfalara birkaç reklam vererek, kısa sürede önemli bir iş hacmi elde edebilirsiniz. Elbette sayfanın sizin bulunduğunuz bölgeye yönelik insanlar tarafından takip edilip edilmediğine önem gösterin.

İŞ İLANLARINA BAŞVURUN

Gündelik temizlikçi işi bulmanın en kolay yöntemlerinden biri de iş ilanlarına başvuru yapmaktır. Ancak bu iş ilanlarına aynı anda yüzlerce başvurunun olduğunu belirtmekte yarar var. Bu nedenle iş ilanlarına başvururken hem hızlı olmalı hem de kendinizi iyi bir şekilde ifade edebilmelisiniz. Yapmanız gereken şey Kariyer, Yenibiris, Indeed, Eleman.Net gibi platformlara kayıt olarak sık sık arama bölümüne “temizlik” yazmanız olacak. Bu aramayı gün içerisinde belirli saatlerde yapmaya özen gösterin. İlanlara ilk başvurulardan birini yapmanız önemlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Yapılabilecek En İyi 10 İş Fikri

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap