Evde Çiçek Paketleme ve Süsleme İşi

evde-çiçek-paketleme

Ev hanımları için aylık düzenli gelir elde edilebilmesinin birkaç yolundan biri de Çiçek Paketleme işidir. Halihazırda çiçekçilerin bolca bulunduğu il ve ilçelerde evde ek iş olarak yapılan bir iş fikri olan evde çiçek paketleme ve süsleme işi ile aylık tek kişi için 1500 – 1600 lira gelir sağlama şansınız var.

Genellikle şehirdeki çiçekçiler tarafından verilen bu iş fikri ile, çiçek mağazalarında ek personel istihdamının oluşturulmasının önüne geçiliyor. Bu sayede çiçekçiler maliyetlerinden kısıyor ve daha fazla gelir sağlıyor. Bu işi yapmak için şehrinizde bulunan büyük çiçekçilere gidebilir ve burada evde ek iş aradığınızı belirtebilirsiniz. Mutlaka birkaç çiçekçiye gitmeyi ihmal etmeyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Yapılabilecek En İyi 10 İş Fikri

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

FABRİKA VE ATÖLYELER

Ayrıca birçok şehirde yapay çiçekler üreten fabrika ve atölyeler var. Bu fabrika ve atölyelerde üretilen çiçekler genellikle toplu bir şekilde çuvallara konuluyor ve çiçekçilere böyle gönderiliyor. Ancak anlaşmaları gereği bazı firmalar çiçeklerin teker teker paketlenmesini ve süslenmesini talep ediyor. İşte bu durumda genellikle fabrikalar bunun için personel istihdam etmek yerine bu işi evde ek iş olarak veriyor. Şehrinizde veya ilçenizde bu tür bir atölye varsa bunun için bir gününüzü ayırarak evde ek iş için ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

Bu tür fabrika ve atölyeler genellikle Organize sanayi bölgelerinde bulunuyor. İstanbul, Ankara ve İzmir‘de sayısız yapay çiçek fabrikası bulunuyor. Anadolu’da yalnızca büyük şehirlerde 1-2 atölye var.

 

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık