Kapat

En İyi 10 Kozmetik Markaları ve Firmaları

Anasayfa
Girişimcilik En İyi 10 Kozmetik Markaları ve Firmaları
kozmetik-firmalari

Türkiye’de birçok kozmeti markası bulunuyor, özellikle karlı bir iş arayan ve kozmetik sektörüne girmek isteyen girişimciler sık sık bu sektörün öncülerinin bayiliğini veya ürünlerini satmaya odaklanıyor. Bu nedenle Türkiye’nin en iyi kozmetik firmalarını listeleyerek bu konuda sizlere yardımcı olmak istiyoruz.

Firmalara ait açıklamalar kendi internet sitelerinden alınmış olup üzerinde herhangi bir düzenleme yapılmamıştır. Bu konuda verilen bilgilerin doğruluğu yalnızca firmalara aittir.

1 – FLORMAR

Yüzde 21 pazar payı ile Türkiye’nin 1 numaralı makyaj markası. Gelişmekte olan pazarlar başta olmak üzere, 7 kıtada 104 ülkede rekabetin içinde.

Modaya uygun ve güvenilir makyaj ürünleri ile kadınların güzelliği için yanı başındaki en iyi dostu.

Renk, Flormar dünyasının merkezinde.

2 – PASTEL

PİNKAR Kimya Sanayii ve Tic. A.Ş.’nin öyküsü 1938 yılında, kolonya, sabun ve kozmetik üretmek için kurulan bir aile işletmesinin başarı öyküsüdür.

Bu öykü Fredo Bebe Kolonyaları, Fredo Bebe Pudrası, Policolor Saç Boyaları, Scherk Cilt Bakım Ürünleri, Tarr Erkek Losyonu, Canoe Güzellik Pudraları ve Blendax şampuanları gibi markaların üretimi ile başlayan, bugünde 1988 yılında üretime başlayan PASTEL markası ile devam eden bir öykü.

Pastel’in ardından başarımız Top Girl serisi, Top Gun, Snob ve Apache erkek parfümleri, Dolce kadın parfümü ile devam etti.

Bugün; PİNKAR Kimya Sanayii ve Ticaret A.Ş., kuruluşundan bu yana, moda dünyasındaki yenilikleri çok daha yakından izleyerek, tüketicilerin dünya trendlerine paralel değişen taleplerini karşılamak için çalışıyor. Son yıllarda ihracata da yönelik üretime geçen PİNKAR’ın ürünleri dünya pazarlarında çok büyük beğeni topluyor.

Yarattığı markalarla uluslararası pazarlarda da gücünü kanıtlayan PİNKAR, geçmişte olduğu gibi gelecekte de bilgi birikimini ve deneyimlerini yeni kuşaklara aktararak, daha sağlıklı ve güvenli ürünlerle insanlara daha güzel bir yaşam sunmayı hedefliyor.

Firma uluslarası belgelendirme kuruluşu “BM TRADA” tarafından “Kalite Güvence Sistemi ISO 9001:2000” ile belgelendirilmiştir.

3 – GOLDEN ROSE

Erkul Kozmetik kurulduğu 1983 yılından beri kaliteli üretim ve uygun fiyat ilkesiyle dünya kozmetik sektörünün önemli kuruluşları arasındadır. 30 yıllık deneyimi ile sektörün öncü kuruluşu olan Erkul Kozmetik; Golden Rose, Classics, Miss Selene ve Emily markaları ile oje, ruj, maskara, far, allık, fondöten ve lipgloss gibi renkli kozmetik ürünlerinin üretimi konusunda faaliyet gösteren yüzde yüz Türk sermayeli bir şirkettir.

Oje üretiminde dünyanın 5 büyük üreticisinden biri olan Erkul Kozmetik, Avrupa, BDT ülkeleri, Balkanlar, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Amerika olmak üzere 5 Kıtada 90’dan fazla ülkeye ihracat yaparak başarısını sınır ötesine taşımıştır.
Dört yıldır Türkiye’de kozmetik ihracatında birinci sırada yer alarak büyük başarıya imza atan Erkul Kozmetik bu başarısı ile ülke ekonomisine de destek sağlamaktadır.
Erkul Kozmetik Türkiye genelinde GR ve Emily markalarıyla parfümeri, eczane ve zincir marketlerden oluşan 7500’ü aşkın satış noktasıyla ve Golden Rose markasıyla 25 seçkin AVM’de yer alan kendi mağazalarıyla yaygın bir satış ağına sahiptir.
Erkul Kozmetik toplamda 70.000 m2’yi bulan entegre üretim tesislerinde kozmetik, plastik ambalaj ve parfüm üretimlerini gerçekleştirmektedir.
Kozmetik üretimi, İstanbul’da 36.000 m2’lik kapalı alanda, sahip olduğu ISO 22716:2007 Cosmetic-GMP, HELAL/HALAL (MS 1500:2009) ve ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri doğrultusunda, hijyen koşulları altında, üretim teknolojisindeki çağdaş yaklaşımla ileri teknoloji kullanılarak yapılmaktadır.
Erkul Kozmetik konusunda uzman ve deneyimli bir ekiple sürdürdüğü AR-GE çalışmalarını tüketiciye sunmadan önce EU Direktifleri doğrultusunda akredite laboratuarlarda test ettirmektedir ve satışa sunulan her bir ürünün Ürün Güvenlik dosyasına sahiptir. Erkul Kozmetik 30 yıllık deneyiminin gücüyle kaliteyi hedefleyerek sürekli gelişmekte ve güzellikler dünyasındaki yolculuğuna devam etmektedir.

4 – NEVA KOZMETİK

Türkiye`de jöle üretimine başlayan ilk firmalardan olan Neva Kozmetik , “önce kalite” ilkesiyle üretimine başladığı Nevaform Briyantin ve Nevaform Saç Jölesi ürünleriyle, Türkiye kozmetik pazarına başarılı bir giriş yapmış ve kısa zamanda tüketicinin güvenini kazanmıştır.
Ürün yelpazesine eklenen Nevaform Permanant Losyonu ve Nevaform Saç Spreyi, firmanın gelişimine büyük katkı sağlamıştır. 1991 yılı Neva Kozmetik için özel bir öneme sahiptir. Türkiye`de yaklaşık 50 yıl boyunca elde ettiği deneyimleri hayata geçiren Teoman Okay’ın yönetiminde, 5 yıl süren AR-GE ve Pazar Araştırması çalışmalarının ardından, 1991 yılında Türkiye`nin ilk yerli saç boyası NEVACOLOR pazara sunulmuştur.
18 yıl önce 750 metrekare üretim ve depolama alanıyla yola çıkan NEVA KOZMETİK, 2012 yılı itibariyle, Çerkezköy’de 25.000 metrekare alan üzerinde kurulan üretim tesisi ve lojistik depolama alanı bulunan modern, çevreye duyarlı ve özel arıtma ünitesine sahip yeni fabrika binasıyla adeta çağ atlamıştır.
Yeni fabrika binasına kavuşan NEVA KOZMETİK, uzman teknik kadrosu, otomasyon sistemine dayalı modern üretim teknikleri, 10 adet full otomatik dolum makinesi ,üretim kazanları ve üstün kalite kontrol ekipmanları ile fark yaratmaktadır.
Bu teknoloji sayesinde tüketicinin hizmete sunulan yüksek kalitede ürünler ve büyük bütçeler ayrılarak 1000 metrekare laboratuar alanında gerçekleştirilen AR-GE çalışmalarıyla NEVA KOZMETİK, Türkiye pazarında önemli bir paya ve tüketicinin haklı güvenine sahiptir.

5 – CECILE

2005 yılından itibaren sektörde yer edinen ve Cecile markası Özsoy Kozmetik’e aittir.

6 – RAEN

2005 yılında İstanbul’da kurulan Raen, bitkisel bakım ürünleri üreten kalite ve özen odaklı yerli butik bir firmadır. Raen ana fikrini isminden almaktadır. Eski Latince’de “oran ve miktarını belirtmek” anlamına gelen “Raen” firmamızın temel ilkesidir. Raen’de dikkat ettiği temel nokta, ürünleriN formüllerinde, ideal oranlara doğal içeriklerle ulaşmaktır.

Dünyanın en zengin flora coğrafyalarından birisine sahip ülkemizin, bu özelliğini tüm ürünlerimize yansıtıyor, eşsiz Anadolu bitki ve baharatlarını özellikle tercih ediyor. Tüm Avrupa kıtasında 12000 farklı bitki türü bulunurken, bu sayı ülkemizde 11700 civarındadır. Ürün hammaddelerinin büyük bir kısmını yurt içinden temin etmeye özen gösteriyoruz. Raen’i hayata geçirdiğimiz ilk günden bu yana, ürün çeşitliliğimizi bilimsel kaynaklar yardımıyla genişletiyor ve müşterilerilerine yüksek kalitede ürünler sunuyor.

Raen’in amacı bitki ve meyvelerin özelliklerinden faydalanarak güvenle kullanabileceğiniz benzersiz cilt bakım ürünleri tasarlamaktır. Yeni ürün fikirleri için denemelerimiz her zaman olduğu gibi devam etmektedir. Sıradan ürünleri tercih etmeyen ve özenli ürünler arayanlar için hayata geçirdiğimiz Raen; üretim, perakende ve toptan satışlarını İstanbul – Maçka’daki merkez ofis/atölyeden yapmaktadır.

7 – CYRENE

Cyrene cilt için en yararlı ve etkili formülasyonları sunan bir Cilt Bakım Markasıdır.
Ürünler İngiltere’nin De Montfort Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Kozmetik Bilimi alanında yüksek lisans eğitimi almış kozmetik sektöründe deneyimli Yüksek Kimyager, Doktora derecesine sahip Biyolog’lar tarafından ve Dermatologlara danışılarak tamamen bilimsel yöntemler ışığında geliştirilmektedirler.

Cyrene ürünlerinde sadece ve sadece klinik çalışmaları mevcut GÜVENLİ ve ETKİN oldukları bilimsel araştırmalar sonucunda kanıtlanmış içerikler kullanılmaktadır.

Bu içeriklerin toksikolojileri ve güvenirlikleri tek tek incelenerek en etkin dozlar ile formülasyonlar oluşturulmaktadır. Avrupa Birliği Onaylı Güvenlik Değerlendirme Dosyaları mevcuttur. T.C. Sağlık Bakanlığı bildirimleri de yapılmıştır.

Tüm formülasyonlar uzun yıllar boyunca denenerek ve test edilerek insan ve çevre sağlığına zarar verecek hiçbir içerik kullanılmadan geliştirmektedir.

Cyrene ürünleri hiçbir şekilde hayvan dostlarımız üzerinde deneyler YAPILMAMAKTADIR ! Peta Listesinde yer almaktadır.

8 – DERMOSKİN

Firmamız 1970’li yılların başından itibaren eczacılık ve ecza depoculuğu ile sektörde faaliyet göstermeye başlamış, 1990’lı yılların ortasından bu yana ürün ithalatı ile dünya markalarının yurt genelinde satış ve pazarlaması gerçekleştirilmiş, 2007 yılından sonrada Acngun ve Dermoskin markası ile üretime geçmiştir.

Sağlık ürünleri sektöründe hizmet veren firmamız, müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı amaç edinmiştir. Firma olarak kişisel bakımınızı en tatminkar biçimde sağlamak amacıyla dünyaca etkinliği ve kalitesi bilinen ham maddeler ile en son trendler ışığında geliştirilen ve GMP koşullarında üretilen ürünlerimizi ilginize gururla sunmaktayız.

9 – ROSENSE

Dünyanın en büyük ve en kaliteli gül üreticisi Gülbirlik markası olan Rosense Kozmetik Ürünleri A.Ş.’nin kurulduğu günden itibaren resmi bayisi olarak, sertifikalı ve deneyimli kadromuzla Ankara bölgesinde hizmet vermekteyiz.
Mağazamızda seçkin markaların satışını ve demo uygulamalarını yapmaktayız. Ürün ve bakım konularında müşterilerimize danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

10 – KARDELEN

Kardelen kozmetik 2000 yılından beri kozmetik sektöründe faaliyetlerini sürdüren bir firmadır. İlk yıllarında biricik markasıyla kolonya üretimine başlayan ve her geçen yıl marka ve ürün gamını tüketicinin tercih ettiği ürünlerle çoğaltarak günümüzde aranan markalar arasına girdi. Kardelen kozmetik ‘in ürünleri Türkiye genelinde binlerce mağaza ve milyonlarca tüketiciyle buluşarak tüketicinin güvenini,beğenisini kazanmayı ve tüketici memnuniyetini en üst düzeye çıkartmayı başarmıştır.

KANITLANMIŞ PARA KAZANMA YOLLARI

“En İyi 10 Kozmetik Markaları ve Firmaları” üzerine 1 yorum

  1. ALİ RIZA TAŞKIN says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir