1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

En Trend İş Sektörleri ile Karlı Yatırım Fırsatlarını Kaçırmayın

En Trend İş Sektörleri ile Karlı Yatırım Fırsatlarını Kaçırmayın
0

Tasarım şirketi 99Design tarafından yapılan bir araştırmaya göre, insanların özellikle tasarım ihtiyaçlarının en fazla büyüdüğü 4 sektör, aynı zamanda girişimciler için eşsiz bir fikre dönüşebilir.

ABD merkezli logo ve tasarım devi 99Design’in yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre, özellikle 2019 yılında öne çıkan 4 sektör; Sağlık uygulamaları, Sosyal Medya Pazarlama, Kişisel Koçluk ve Drone

SAĞLIK UYGULAMALARI

Şirketin araştırmasına göre insanlar en fazla Android ve IOS marketlerde bulunan sağlık uygulamalarına yönelik tasarım ihtiyacı duymaya başladı. Kısaca, girişimci ve yatırımcılar bu sektöre olan ilgiyi fark etmiş durumda. Türkiye’de de birçok şirket, sağlık uygulamaları konusunda hizmetlerini geliştiriyor. 99Design’in araştırmasına göre, bu sektördeki ihtiyaçlar son 5 yılda yüzde 48 arttı.

KİŞİSEL KOÇLUK

Kişisel olarak insanlara hizmet sağlayan koçluk son dönemin popüler işlerinden biri. ABD’de sektör 1 milyar dolara ulaşmış durumda. Tasarım çalışmaları isteyen kişisel antrenörlerin sayısı, son beş yılda yüzde 47’lik bir büyüme göstererek, ilgi düzeyinde inanılmaz bir artış elde etti.

SOSYAL MEDYA PAZARLAMA

Son dönemde Instagram’ın etkisiyle birlikte, sosyal medya pazarlama tam anlamıyla kabuk değiştirdi. Birçok şirket fenomenler üzerinden ciddi reklamlar yapıyor. Ancak bu fenomenlerin çoğu artık bir ajansın bünyesinde faaliyet gösteriyor. Bu da sosyal medya pazarlamasının en önemli kollarından biri olmaya başladı. Tasarım platformu üzerinde son 5 yılda sosyal medya pazarlama için ihtiyaçlar yüzde 320 arttı.

DRONE

Artık hemen hemen her işte kullanılmaya başlanılan Drone’ler birçok şirketin de ilgisini çekmiş gibi görünüyor. Türkiye’de de ciddi bir artış yaşayan drone sektörü de, tasarım konusunda ihtiyaçlar bakımından son 5 yılda yüzde 680 arttı.

Ayrıca yatırım yapabileceğiniz diğer sektörlere Kar Marjı Yüksek 7 Sektör rehberimizden göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir