Evde Ahşap Oyuncak Yaparak Aylık 3.000 Lira Kazanın

Ahşap Oyuncak

Türkiye’de evde yapılabilecek birçok ev fikri bulunuyor. Bu iş fikirleri arasında yer alan ahşap oyuncak imalatı ile 2 kişi ile ayda 3 bin liraya kadar para kazanabilirsiniz. Birçok ev hanımı tarafından yapılan bu iş fikri için sizlere yardımcı olacağız.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de artık insanlar çocuk ve bebeklerine plastik gibi zararlı malzemeler ile üretilen oyuncakları vermek istemiyor. Bunun yerine ahşap oyuncakları tercih eden ebeveynler, ahşap oyuncak sektörünü birkaç yıl içerisinde tam anlamıyla katladı. Siz de bu başarılı sektörde yer edinmek istiyorsanız, birkaç gün içerisinde bile bu sektörden pay alabilirsiniz.

Evde ahşap oyuncak yapan çok sayıda ev hanımı var. Ev hanımları genellikle 2 veya daha fazla kişi ile aylık 3 bin liraya kadar gelir elde edebiliyor.

Ahşap oyuncak satarak para kazanmayı planlıyorsanız ilk olarak ahşap oyuncak üretimini öğrenmelisiniz. Ancak ahşap oyuncaklar farklı ve dikkat çekici olmalıdır, bu nedenle sadece ahşap oyuncak üretimini öğrenmek yeterli olmayacaktır. Bunun dışında bir de yeteneklerinizi kullanıp farklı ve dikkat çekici tasarımlar oluşturabilmeniz gerekiyor. Standart tasarımlar yerine bu tür ürünler daha ciddi satış rakamlarına ulaşmaktadır.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

AHŞAP OYUNCAK ÜRETİMİ

Ahşap oyuncakların nasıl yapılacağını bilmiyorsanız eğer, bunun için size en yakın Halk Eğitim Merkezi ve Hayat Boyu Öğrenme Merkezleri’nde ilgili bir kursa tamamen ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Genellikle Halk Eğitim Merkezleri ve Hayat Boyu Öğrenme Merkezleri’nde bu dal, “Ahşap Boyama” olarak geçmektedir. Bu kurslar aracılığıyla ahşap oyuncak üretimini öğrenebilirsiniz. Bunun dışında kendi başınıza da ahşap oyuncak üretimini öğrenebilirsiniz. Faydalanacağınız kaynak Youtube olacaktır. Youtube’de “ahşap oyuncak”, “ahşap oyuncak yapmak”, “ahşap boyama” gibi arama terimleri ile binlerce ahşap oyuncak yapımına ilişkin videolar bulabilirsiniz. Birçok kurs öğrencisi bile bu videolardan faydalanmaktadır.

Ahşap oyuncak malzemelerini yine dekorasyon mağazaları, bijuteriler ve çeşitli büyük perakende mağazalarında bulabilirsiniz.

AHŞAP OYUNCAKLARI SATMAK

Ahşap oyuncakları üretmek temelde işin en basit kısmıdır. Bir haftalık denemeler ile çok şık ahşap oyuncakları çok kısa bir sürede ortaya çıkartabilme fırsatı elde edeceksiniz. Ahşap oyuncakları satmak ise işin en önemli sürecidir. Ahşap oyuncaklar niteliğine göre genellikle 20 ila 50 lira arasında satılmaktadır. Satış noktaları ise genellikle bijuteri mağazaları, çarşı tezgahları ve sosyal medyadır. Bu 3 yolun tamamınıda kullanmanızı öneriyoruz.

Yaptığınız ahşap oyuncaklarının her birinden ilk olarak şehrinizdeki bijuteri mağazalarına götürün. Buradaki mağaza yetkililerine komisyon karşılığı satış yapabileceğini belirtin. Genellikle yüzde 30 arası bir komisyon ödemek en mantıklı yöntemdir. Ayrıca birçok bijuteri mağazası direkt olarak ürünleri de sizden satın alabilir.

İkinci yöntem, özellikle turistik bölgelerdeki çarşı tezgahları ve pazarlardaki tezgahlardır. Buralarda bir tezgah açabilir veya yine komisyon karşılığı başka tezgah sahiplerine verebilirsiniz.

Son olarak en çok kullanılan ve son dönemde en çok para kazandıran yöntem ise sosyal medyadan satıştır. Facebook ve Instagram üzerinden bu ürünleri neredeyse masrafsız olarak satabilirsiniz. Ancak öncelikle bir kargo firmasına gidip kapıda ödeme sistemi konusunda anlaşma yapmanız gerekiyor. Herhangi bir yakınınıza ait vergi levhası varsa, özel bir kargo firmasına gidebilir, yada vergi levhanız yoksa PTT Kargo’dan anlaşma yapabilirsiniz. Ardından Facebook ve Instagram üzerinden ücretsiz sayfa oluşturun ve ahşap oyuncakların şık bir şekilde resmini çekip, sayfada yayınlayın. Sosyal medyada ürün fiyatları nispeten daha düşük olmalıdır, rakiplerinizin sayfalarına bakarak fiyatlandırmayı oluşturmak daha mantıklı olacak.

Instagram’da butik açarak satışa başlamayı planlıyor ve bu konuda ek bilgilere ihtiyacınız varsa, Instagram’dan Butik Açmak adlı rehberimize mutlaka göz atın.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık