1. Anasayfa
 2. Evde Ek İş

Evde Ahşap Oyuncak Yaparak Aylık 3.000 Lira Kazanın

Evde Ahşap Oyuncak Yaparak Aylık 3.000 Lira Kazanın
6

Türkiye’de evde yapılabilecek birçok ev fikri bulunuyor. Bu iş fikirleri arasında yer alan ahşap oyuncak imalatı ile 2 kişi ile ayda 3 bin liraya kadar para kazanabilirsiniz. Birçok ev hanımı tarafından yapılan bu iş fikri için sizlere yardımcı olacağız.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de artık insanlar çocuk ve bebeklerine plastik gibi zararlı malzemeler ile üretilen oyuncakları vermek istemiyor. Bunun yerine ahşap oyuncakları tercih eden ebeveynler, ahşap oyuncak sektörünü birkaç yıl içerisinde tam anlamıyla katladı. Siz de bu başarılı sektörde yer edinmek istiyorsanız, birkaç gün içerisinde bile bu sektörden pay alabilirsiniz.

Evde ahşap oyuncak yapan çok sayıda ev hanımı var. Ev hanımları genellikle 2 veya daha fazla kişi ile aylık 3 bin liraya kadar gelir elde edebiliyor.

Ahşap oyuncak satarak para kazanmayı planlıyorsanız ilk olarak ahşap oyuncak üretimini öğrenmelisiniz. Ancak ahşap oyuncaklar farklı ve dikkat çekici olmalıdır, bu nedenle sadece ahşap oyuncak üretimini öğrenmek yeterli olmayacaktır. Bunun dışında bir de yeteneklerinizi kullanıp farklı ve dikkat çekici tasarımlar oluşturabilmeniz gerekiyor. Standart tasarımlar yerine bu tür ürünler daha ciddi satış rakamlarına ulaşmaktadır.

AHŞAP OYUNCAK ÜRETİMİ

oyuncak

Ahşap oyuncakların nasıl yapılacağını bilmiyorsanız eğer, bunun için size en yakın Halk Eğitim Merkezi ve Hayat Boyu Öğrenme Merkezleri’nde ilgili bir kursa tamamen ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Genellikle Halk Eğitim Merkezleri ve Hayat Boyu Öğrenme Merkezleri’nde bu dal, “Ahşap Boyama” olarak geçmektedir. Bu kurslar aracılığıyla ahşap oyuncak üretimini öğrenebilirsiniz. Bunun dışında kendi başınıza da ahşap oyuncak üretimini öğrenebilirsiniz. Faydalanacağınız kaynak Youtube olacaktır. Youtube’de “ahşap oyuncak”, “ahşap oyuncak yapmak”, “ahşap boyama” gibi arama terimleri ile binlerce ahşap oyuncak yapımına ilişkin videolar bulabilirsiniz. Birçok kurs öğrencisi bile bu videolardan faydalanmaktadır.

Ahşap oyuncak malzemelerini yine dekorasyon mağazaları, bijuteriler ve çeşitli büyük perakende mağazalarında bulabilirsiniz.

AHŞAP OYUNCAKLARI SATMAK

ahşap-oyuncak

Ahşap oyuncakları üretmek temelde işin en basit kısmıdır. Bir haftalık denemeler ile çok şık ahşap oyuncakları çok kısa bir sürede ortaya çıkartabilme fırsatı elde edeceksiniz. Ahşap oyuncakları satmak ise işin en önemli sürecidir. Ahşap oyuncaklar niteliğine göre genellikle 20 ila 50 lira arasında satılmaktadır. Satış noktaları ise genellikle bijuteri mağazaları, çarşı tezgahları ve sosyal medyadır. Bu 3 yolun tamamınıda kullanmanızı öneriyoruz.

Yaptığınız ahşap oyuncaklarının her birinden ilk olarak şehrinizdeki bijuteri mağazalarına götürün. Buradaki mağaza yetkililerine komisyon karşılığı satış yapabileceğini belirtin. Genellikle yüzde 30 arası bir komisyon ödemek en mantıklı yöntemdir. Ayrıca birçok bijuteri mağazası direkt olarak ürünleri de sizden satın alabilir.

İkinci yöntem, özellikle turistik bölgelerdeki çarşı tezgahları ve pazarlardaki tezgahlardır. Buralarda bir tezgah açabilir veya yine komisyon karşılığı başka tezgah sahiplerine verebilirsiniz.

Son olarak en çok kullanılan ve son dönemde en çok para kazandıran yöntem ise sosyal medyadan satıştır. Facebook ve Instagram üzerinden bu ürünleri neredeyse masrafsız olarak satabilirsiniz. Ancak öncelikle bir kargo firmasına gidip kapıda ödeme sistemi konusunda anlaşma yapmanız gerekiyor. Herhangi bir yakınınıza ait vergi levhası varsa, özel bir kargo firmasına gidebilir, yada vergi levhanız yoksa PTT Kargo’dan anlaşma yapabilirsiniz. Ardından Facebook ve Instagram üzerinden ücretsiz sayfa oluşturun ve ahşap oyuncakların şık bir şekilde resmini çekip, sayfada yayınlayın. Sosyal medyada ürün fiyatları nispeten daha düşük olmalıdır, rakiplerinizin sayfalarına bakarak fiyatlandırmayı oluşturmak daha mantıklı olacak.

Instagram’da butik açarak satışa başlamayı planlıyor ve bu konuda ek bilgilere ihtiyacınız varsa, Instagram’dan Butik Açmak adlı rehberimize mutlaka göz atın.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (6)

 1. gebzedeyim evde oyuncak işi yapmak istiyorum emekliyim zamanım çok değerlendirmek istiyorum

  • 9 Ocak 2021

   İzmir de ahşap ile ilgili evden ek
   iş istiyorum. (M. Lisesi Ağaç işleri) bölümü mezunuyum

 2. 6 ile 8 kişilik bir gurubumuz var işin durumuna göre bir dükkan bile kıralanıp yapılabilir işimizi çok titiz ve itina ile yapacağımızdan emin olabilirsiniz

 3. 15 Ağustos 2018

  bu işi bende yapmak istiyorum

 4. Bu isi yapmak istiyorum

 5. 21 Temmuz 2018

  merhabalar adım mert karabulut istanbulda yaşıyorum 27 yaşındayım boş vaktim çok bu tür işlere elim yatkındır işi iyi yapıcağımı eminim dönüş yaparsanız sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir