2 Yılda Kendini Amorti Eden Karlı İş Fikri!

soğuk-hava-deposu-karlı-iş

2 yılda kendini amorti eden harika yeni bir iş fikri. Son yıllarda Türkiye’de sebze ve meyve sektöründe rekor üretim rakamları elde ediyor. Bu nedenle bu ürünlerin bozulmadan saklanması için soğuk hava depolarında talep artışı resmen patladı. Soğuk hava depolarında ilgi büyürken, yeni girişimciler hemen sektörde pozisyon almaya başladı.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Türkiye’de son yılların en yüksek sebze ve meyve üretimi gerçekleşiyor. Her yıl artan üretim nedeniyle bu ürünlerin saklandığı soğuk hava depolarına da ciddi bir talep var. Bu talep artışı soğuk hava depolarını kısa sürede zengin ederken, sektörde ciddi boşluklar var. Özellikle sıcak şehirlerde soğuk hava depolarına büyük talep artışı yaşanıyor.

Soğuk hava deposu sektörüne girmek için minimum 600 metrekare alana kurulmuş bir depo ve soğuk hava deposu makinelerine ihtiyacınız olacak. Birçok şirket anahtar teslim soğuk hava deposu kurulumu gerçekleştiriyor. Ortalama düzeyde bir soğuk hava deposu yaklaşık 100 bin liraya kurulurken, ciddi bir iş potansiyeli sağlayan büyük bir soğuk hava deposu 500 bin liradan fazla paraya kurulabiliyor.

BENİM BU KADAR PARAM YOK?
Soğuk hava deposu kurmak isteyenlere ise büyük bir müjdemiz var! Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı halihazırda soğuk hava deposu kurmak isteyen girişimcilere hibe desteği sağlıyor. Bakanlık, Türkiye’nin birçok bölgesinde soğuk hava depolarına hibe ve faizsiz kredi destekleri sunuyor. Her şehirde bu desteklerde farklılık bulunuyor. Bu nedenle şehrinizdeki Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın il müdürlüğüne küçük bir ziyaret gerçekleştirmeniz yeterli. Bu konuda bakanlık personelinin tamamı bilgi sahibi ve kısa sürede neler yapmanız gerektiği hakkında tüm bilgileri alabiliyorsunuz.

Soğuk hava depoları şuanda 2 yılda kendini tamamen amorti ediyor. Kısa vadede yatırımınızı geri alabileceğiniz harika karlı bir iş olarak kesinlikle öneriyoruz. Ayrıca bu konuda bilgi sahibi olmanıza da ciddi manada gerek yok. Sadece anahtar teslim bir şirket ile anlaşmanız ve şehrinizdeki Meyve ve Sebze haline gidip soğuk hava deposuna sahip olduğunuzu söylemeniz yeterli. Meyve ve sebze hallerindeki hemen hemen tüm dükkanlar sizinle anlaşmak için can atıyor olacak. Zira sektörde büyük eksiklik var.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık