1. Anasayfa
  2. Evde Ek İş

Ev Hanımları ve Anneler İçin En İyi 15 İş Fikri

Ev Hanımları ve Anneler İçin En İyi 15 İş Fikri
4

Ev hanımı mısınız? Ya da evde oturmaktan hoşlanan bir anne misiniz? Ev ekonomisine katkı sağlamak istiyorsanız, hiç yatırım yapmadan ya da çok az yatırım yaparak ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz. Özellikle boş vaktiniz fazla ise ve birkaç ev hanımıyla daha ortaklaşa olarak iş yapabilirseniz, birçok iş fırsatını değerlendirme şansınız olacak.

Bu rehberlerde ev hanımları ve anneler için en iyi 15 iş fikrini listeledik. Elbette hangi iş fikrinin size daha uygun olduğunu belirlemek tamamen size kalacak. Deneyimlerinizi, el becerilerinizi ve daha önce yaptığınız işleri göz önünde bulundurun. Ek olarak bazı iş fikirleri için küçük de olsa sermaye ihtiyacınız olabilir.

1. BAKIM HİZMETLERİ

bakım

Özellikle çocuklarla vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız, ev hanımları arasında en popüler iş fikirlerinden biri olan bakım hizmetlerine odaklanabilirsiniz. İlk etapta komşularınız ve size yakın olan konutlarda yaşayan aileler için hizmet verebilirsiniz.

2. YOUTURBERLİK

youtuber-olmak

Tüm dünyada son yıllarda en popüler iş kollarından biri de Youtuberlik. Ev hanımları arasında da son dönemde ciddi bir şekilde popüler olan Youtuberlik, genel olarak ev yemekleri, aksesuar yapımı, dikiş nakış, temizlik gibi konulara odaklanılan videolar ile yapılıyor. Farklı ve ilgi çekici içerikler üreterek çok ciddi rakamlarda para kazanabilirsiniz. İlgili; Youtube’de Video Yayınlamak İçin 21 Konu Fikirleri / Youtube’dan Para Kazanma / Ev Hanımı Youtube’den Ayda 2 Bin Lira Kazanıyor

3. ANKET DOLDURMAK

ANKETÖR - Stock Photos
ANKETÖR – Stock Photos

Çok fazla para kazandırmayacak olsa da birkaç faturanızı ödemek için anket doldurmaya odaklanabilirsiniz. Türkçe olarak da dahil olabileceğiniz çok sayıda para kazandıran anket platformu bulunuyor. İlgili; En Güvenilir ve Para Kazandıran Anket Siteleri

4. VERİ GİRİŞİ

bilgisayar-ek-iş

Evinizde bilgisayar başında yapabilecek uzaktan iş fikirleri arasında en kolay bulunabilen iş “veri girişi”dir. Personel arama sitelerinde veri girişi diye arama yaparak, birçok iş ilanı bulabilirsiniz. Elbette tüm ofis programlarına hakim olmanız gerekecek.

5. BLOG AÇMAK

blog

Belirli bir konuda insanların hoşuna gidebileceği veya bilgilenebileceği içerikler hazırlayabilirseniz eğer bir blog açabilirsiniz. Ücretsiz olarak da blog açabileceğiniz birçok servis vardır ancak ücretsiz platformlarda yükselmek elbette daha zordur. Blog açmak, temel şartlar altında çok ciddi teknik bilgi istemiyor olsa da yükseliş grafiği elde edebilmek için elbette teknik olarak bilgi sahibi olmanız önemlidir. Bu teknik bilgilere sahip olmak için ise Youtube eşsiz kaynaklar bulabileceğiniz bir platform. Sadece aramaya “Blog Açmak” diye yazmanız durumunda eşsiz bilgiler elde edebilirsiniz. Odaklanabileceğiniz kategoriler ise, yemek tarifleri, kozmetik, bebek bakımı, ev temizliği ve tadilat.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazanmak için En İyi Blog Açma Fikirleri

6. SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

sosyal medya fenomenliği

Günümüzde artık küçük bir bakkal dükkanının bile sosyal medya varlığı bulunmaktadır. Ancak sosyal medya platformlarının artışı ile birlikte, bu iş birçok işletme için büyük bir zaman ve para kaybına da neden olmaktadır. Bu kapsamda sosyal medya varlığını ciddi bir şekilde yükseltmek isteyen işletmeler, sosyal medya danışmanlarına ihtiyaç duyuyor. Bu konuda kendinizi geliştirerek, harika bir iş fikrine giriş yapabilirsiniz. İlgili; Sosyal Medya Yönetimi Nedir? Nasıl Yapılır?

7. EL YAPIMI ÜRÜNLER SATMAK

el-yapımı

El yapımı ürünler konusunda el beceriniz yüksekse, bu ürünleri evde yaparak özellikle sosyal medya üzerinden veya Letgo, Gittigidiyor, Sahibinden gibi platformlar üzerinden satabilirsiniz. Örneğin Filografi‘ye odaklanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Letgo’dan Para Kazanmak

8. DOĞUM FOTOĞRAFÇILIĞI

doğum fotoğrafçılığı

Türkiye’de doğum fotoğrafçıları genellikle kadınlardır ve son 10 yıldır çok ciddi şekilde iş almaktalar. Doğum fotoğrafçıları genellikle çok esnek çalışma saatlerine sahip oldukları için diledikleri zaman bir anne olarak bile çalışma fırsatı bulabiliyor. Bir fotoğrafçılık kursuna katılarak bu konuda kendinizi eşsiz düzeyde geliştirebilirsiniz.

9. ÖZEL DERS

özel-ders

Belirli bir konuda bilginizi aktarabilecek düzeyde bulunuyorsanız, özel ders verebilirsiniz. Özellikle yabancı dil ve matematik konusunda yetkinliğiniz varsa çok kolay bir şekilde ek ders verebilecek kursiyerler bulabilirsiniz. Bu işe başlarsanız ilk olarak etrafınızdaki tüm insanlara bilgi verin.

10. PEYZAJ HİZMETİ

bahçe-eşya

Esnek çalışma saatlerine sahip bir başka iş fikri. Yüksek potansiyel içeriyor, özellikle bahçelerden, çiçeklerden ve ağaçlardan anlıyorsanız bu konuda bir işletme açmaya kadar büyüyebilirsiniz. Bahçe – peyzaj işlerini bulabilmek için yine etrafınıza haber verin ve sosyal medya platformlarında sık sık paylaşımlar yapın.

11. EV YAPIMI MUMLAR

kokulu-mum

İlginç bir şekilde son dönemde ev yapımı şık ve dekoratif mumlara çok ciddi bir yönelim var. İnsanlar bu tür ürünleri özellikle internet üzerinden çok sık satın almaya başladı. Özellikle Instagram’da en çok satan dekoratif ürünler arasında yer alan ev yapımı mumları yapabilmek için ise Youtube’da bulunan eşsiz videolara göz atabilirsiniz. Elbette kendi fikirlerinizi uygulamaya odaklanmanız daha mantıklı olabilir.

12. ÇEVİRİ

çeviri

İngilizce veya yabancı ek bir dil biliyorsanız çeviri hizmeti verebilirsiniz. Çeviri hizmetleri birçok ek iş fikrine göre çok daha yüksek kazanç sağlayabileceğiniz bir iş fikridir. İlgili; Çeviri Yaparak Para Kazanmak

14. DANS KURSU

dans

Dans kursları için özel ajanslar kuruluyor olsa da, evde dans kurslarına da son dönemde önemli düzeyde ilgi var. Birebir ilginin sağlanması amacıyla yoğun bir şekilde tercih edilen evde dans kursu hizmetini siz de verebilirsiniz. Özellikle nispeten büyük bir odanız varsa, bu odanızı bu iş için ayırabilirsiniz. Elbette belirli bir veya birkaç dans için “profesyonel” adını alabilecek kadar kendinizi geliştirmiş olmanız gerekiyor. Bunun için ilk etapta siz bir kursa katılabilirsiniz. Odaklanabileceğiniz danslar ise Salsa, Tango, Vals, Bachata ve Rumba olmalı.

15. DROPSHIPPING

eticaret

e-Ticaret yapmanın en kolay ve en düşük sermayeli hali Dropshipping’dir. Genel olarak Dropshipping’i diğer e-ticaret türlerinden ayıran şey, başkalarının ürününü satmaya çalışmanızdır. Kısaca komisyonculuk olarak da adlandırılan Dropshipping’de, ürün stoklamazsınız hatta birçok zaman sattığınız ürünü görmezsiniz bile. Siz sadece ürün için pazarlama yaparsınız ve ürünü satın almak isteyen kişiyi, ana ürün satıcısına yönlendirirsiniz. Böylelikle müşteri ürünü aldığı zaman bu satınalmadan komisyon kazanırsınız. İlgili; Stoksuz E-ticaret Dropshipping

 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

  1. Cetvel poşetlemeye ilgileniyoru.

  2. Avon üyeliği için mail ile ulaşın daha çok kazanın

  3. Ben aydın nazilli de deyim bende eve ek is istiyorum evde mum işi yaparım elimden her is gelir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir