Bayramda Ciro Beklentisi 11 Milyar TL

Ekonomi > Bayramda Ciro Beklentisi 11 Milyar TL

Türkiye’de 2 önemli dini bayramdan biri olan Ramazan Bayramı’na ilişkin faaliyet gösteren 300 farklı sektörde toplam 11 milyar lira ciro beklentisi var.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, bayram dönemlerinde birçok sektörün yoğun bir dönem geçirdiğini ifade ederek, “Bayram ve özel günler esnafın en çok kazanç sağladığı dönemler. Normal günlere göre bayrama son 10 gün kala tüm piyasalarda hareketlilik yaşanıyor. Ramazan bayramına sayılı günler kala 300’ü aşkın sektörde esnafımız da hazırlıklarını tamamladı. Yaz sezonunun da başlamasıyla yeni ürünler tezgâhlara geldi. Tatlıcısından, çikolatacısına, terziden, konfeksiyona, berberinden, kuaförüne, taksiden dolmuşuna tüm sektörlerde vatandaşlarımız bayram alışveriş ve hazırlığını yapabilir. Şekerleme tatlı sektörünün bu bayramda 1,5 milyar liranın üzerinde ciro yapacağına ve giyim sektöründe ise 7-8 milyar liralık ciro bekliyoruz. Bu bayramda z200 bini aşkın vatandaşın memleketlerine tatile gideceğini tahmin ediyoruz. Ramazan bayramında toplamda 10-11 milyarlık ekonomik büyüklüğe ulaşmasını bekliyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

[button url=”https://www.karliisfikirleri.com/is-kurmak-istiyorum-diyenler-icin-245-is-fikri/” target=”_blank”]İş Kurmak İstiyorum Diyenler İçin 245 İş Fikri![/button]

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Bayramda Ciro Beklentisi 11 Milyar TL hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın