1. Ana Sayfa
  2. Evde Ek İş

Çeviri Yaparak Para Kazanmak İçin 7 Yol! – Sermayesiz Kazanç!

Çeviri Yaparak Para Kazanmak İçin 7 Yol! – Sermayesiz Kazanç!
1

Hem internetten hemde reel olarak çeviri yaparak ve hiç sermayeniz olmadan para kazanmak mümkün. Hem de bu iş fikri için sadece İngilizce bilmek bile çoğu zaman yeterli. Ancak İngilizce çeviri işinde ciddi bir rekabet olduğunu belirtmekte yarar var, özellikle Çince ve Arapça son dönemde revaçta.

Dünya artık daha global bir yer, her ülke istese de istemese de dünyanın geri kalanı ile sıkı ilişkiler kurmak zorunda. Basit bir amatör futbol takımı için bile dünyanın her noktasındaki futbol kulüpleri önemliyken, tüm dilleri bilmek ise bu konuyu biraz zorlaştırıyor. İşte bu durumda çevirmenlere hayati bir görev düşüyor. Eğer sizde çeviri yapabilecek kadar yabancı bir veya birkaç dile hakimseniz, bu bilginizi – yeteneğinizi para kazanma yoluna dönüştürebilirsiniz.

Yabancı dili çok iyi düzeyde bilmek çoğu zaman çeviri yapmak için yeterli olmayabiliyor. Özellikle birebir çeviri için bir dilin bütün dinamiklerine hakim olmak gerekebiliyor. Ancak orta düzeyde çeviri yapabilen biri bile bu işten para kazanabilir. İşte çeviri yaparak para kazanmanızı sağlayacak 7 yol.

1. TERCÜME BÜROLARINA BAŞVURUN

büro

Çeviri düzeyiniz profesyonel seviyesinde bulunuyorsa hemen bir tercüme bürosuna iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Türkiye’de her noktasında çeviri büroları bulunmaktadır. Bu bürolara başvuruların büyük kısmı kendi internet sitelerinden alınıyorken, bir kısmı da kariyer.net, yenibiris gibi platformlardan alınmaktadır. Size önerimiz güzel bir CV oluşturup, bu CV’yi tercüme bürolarına bizzat göndermek olacaktır.

Tercüme büroları en çok referanslar ile ilgilenmektedir. Bu kapsamda ilk olarak düşük çalışma şartlarına razı olmanız ve referans oluşturmanızı öneririz.

2. DOĞRUDAN MÜŞTERİ EDİNİN

çevirmen

Doğrudan müşterilere çeviri hizmeti sağlayabilirsiniz. Birçok insan gerek iş ve eğitim hayatında gerekse de kariyer planlama sürecinde çevirmenlere ihtiyaç duyar. Ancak tercüme büroları ile çalışıp ciddi bir masrafa girmek yerine doğrudan çevirmenler ile daha uygun fiyatlar ile çalışmak herkese daha makul gelmektedir. Siz de doğrudan müşterilerin çeviri ihtiyaçlarına yanıt vererek para kazanabilirsiniz.

Doğrudan müşteri edinmek için sosyal medya biçilmiş kaftan. Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarınızı oluşturun ve burada çeviri hizmeti verdiğinizi açıkça belirtin. Çevrenizdeki ve tanıdığınız insanlara da bilgi vermeyi ihmal etmeyin. 1-2 iş aldığınız zaman portföy oluşturmanın çok kolay olduğunu fark edeceksiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Reklam - Video İzleyerek Para Kazanmak Mümkün

3. ONLİNE KURS DÜZENLEYİN

online-kurs

Özellikle Rusça, Çince ve Arapça biliyorsanız bir kurs düzenleyerek bu kursu satabilirsiniz. Son dönemin en popüler iş fikirlerinden biri olan kurs satmak artık basit düzeydeki bir internet kullanıcısının bile rahatlıkla yapabildiği bir konu. Kurs satmak için Udemy’i kullanabilirsiniz. Daha önceden hazırlanmış birkaç kursa göz atarak işlerin nasıl yürüdüğü hakkında önemli düzeyde bilgi sahibi olabilirsiniz.

İnsanların kurslarınızdan memnun kalması durumunda hayal bile edemeyeceğiz kadar ciddi bir gelir elde etme fırsatınız olabilir. Bazı kurslara binlerce insan katılır ve her birinden 20-30 lira para kazanabiliyorsunuz. Eğer bir öğretmen edası ile yabancı dilinizi insanlara aktarabilme yeteneğine sahip olduğunuza inanıyorsanız mutlaka deneyin.

4. E-KİTAP YAZIN

e-kitap

Bir kurs hazırlayamıyorsanız, çeviri için bir e-kitap yazabilirsiniz. E-kitaplar genellikle 10-20 sayfadan oluşur ve birkaç haftanızı alır. Bir e-kitap ortalama 5 ila 10 lira arasında satılıyor. Eğer ciddi düzeyde bir e-kitap yazarsanız on binlerce satışa bile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. E-kitap yazmak hakkında tüm bilgileri E-Kitap Yazarak Para Kazanmak adlı rehberimizde bulabilirsiniz.

5. MAKALE ÇEVİRİN

makale-çeviri

Daha basit yoldan çeviri yaparak para kazanmak istiyorsanız direkt olarak makale çevirimi yapabilirsiniz. Makale çeviri işlerini bulabileceğiniz birçok platform bulunmaktadır. Tercüme büroları dışında, protranslate.net‎, cevirimvar.com, med-litera.com, akademikeditor.com ve nova.com.tr adlı platformlara da ulaşabilirsiniz.

6. UYGULAMA VE OYUN ÇEVİRİSİ YAPIN

uygulama

Cep telefonlarının hayatımızı esir alması ile birlikte uygulamalar ve oyunlar vazgeçilmezlerimiz arasında yer almaya başladı. Apple’nin App Market ve Google’nin Google Play marketlerinde milyonlarca oyun ve uygulama bulunuyor. Bu oyun ve uygulamalara çeviri hizmeti sağlayabilirsiniz.

Ancak oyun ve uygulama sahiplerine nasıl ulaşacağınızı düşünüyorsanız güzel bir ipucumuz var. Google Play’de her uygulama ve oyunun sayfasına giriş yaptığınız zaman, sayfanın en alt kısmında GELİŞTİRİCİ bölümü bulunuyor; Bu bölümde uygulamanın sahiplerine ulaşabileceğiniz bir mail adresini ve fiziksel adresi bulabilirsiniz. App Market’te ise yine aynı şekilde uygulama ve oyun sayfasına giriş yaptığınızda, ilgili sayfada UYGULAMA DESTEĞİ bağlantısından; söz konusu iletişimi rahatlıkla kurabileceğiniz iletişim adreslerini bulabilirsiniz.

7. ÖZEL DERS VERİN

özel-ders

Online kurs açmak yerine fiziksel olarak çevrenizdeki insanların özellikle çocuklarına yabancı dil dersi verebilirsiniz. Bu kısa vadede para kazanmak isteyenler için harika bir yoldur. İnsanlar özellikle çocuklarının yabancı dil almasına son dönemde ciddi masraflar yapmaktadır. Evde de en çok verilen özel dersler ise Matematik ve İngilizce’dir.

Çocuklar ile aranız iyi ise ve İngilizce öğretebilecek düzeyde iseniz mutlaka önerdiğimiz bir para kazanma yoludur.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 4 sene önce

    Merhabalar, Ankara’da oturuyorum iyi derecede Rusça biliyorum.Rusça dersi ilkokul ve orta okul öğrencilerine verebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir