Kapat

11+ Para Kazandıran Uygulamalar

Anasayfa
İnternetten Para Kazanmak 11+ Para Kazandıran Uygulamalar
para-kazandıran-uygulamalar

Elimizden düşürmediğimiz akıllı cep telefonlarına yüklediğimiz uygulamalardan para kazanma şansımız var.

Android’in Google Play ve IOS’un App Store marketlerinde milyonlarca uygulama yer alıyor. Bu uygulamalardan bazıları oyun, bazıları geliştirme, bazıları sosyal medya için kullanılıyor. Ancak bazı uygulamalar var ki bunlardan para kazanmak mümkün. Evet, gerçekten para kazandıran uygulamalar var!

Dünya her geçen gün daha fazla teknoloji – internet ile içli dışlı olmaya başladı. Bu süreçte de akıllı cep telefonlarının payı yadsınamaz bir gerçek. Akıllı cep telefonlarını bu kadar popüler hale getiren şeyler ise kesinlikle Google Play ve App Store’de yer alan milyonlarca uygulama. Ancak bazı şirketler yalnızca eğlenmek veya bir şeyler öğrenmek için uygulama yapmak yerine para kazandıran uygulamalar hazırlıyor. Bu uygulamalar arasında en popüler olanlarını sizler için listeledik.

1- EBATES

Aslında bu uygulamada direkt olarak para kazanmak mümkün değil. Uygulama içerisinde onlarca alışveriş yapabileceğiniz platform var, bu platformlardan yaptığınız alışverişler için ek para veriliyor. Örneğin uygulamada yer alan bir mağazadan 100 liralık ayakkabı aldığınız zaman, uygulama sizlere 20 TL hediye veriyor. Bu hediyeleri başka mağazalarda alışveriş olarak kullanabiliyorsunuz. Uygulamaya göz atmanızda fayda var, aslında satılan ürünler çok pahalı ürünler değil. Yani her türlü kazançlı çıkabilirsiniz.

İndirme: App Store | Google Play

2- IBOTTA

Ebates ile aynı mantıkla çalışan bir başka uygulama. Ebates’e ek olarak bu uygulamada, birçok mekana giderek burada fotoğraf çekmeniz isteniyor. Bu fotoğraflara da ek ücretler ödeniyor. Uygulamada ücretleri Paypal, Venmo ve Hediye Çekleri ile alabiliyorsunuz. Minimum ödeme tutarı 10 dolar.

İndirme: App Store | Google Play

3- SWAGBUCKS

swagbucks

15 milyondan fazla indirmeye sahip olan Swagbucks uygulamasında, kayıt olup bir profil oluşturuyorsunuz. Ardından uygulama içerisinde; anket, test çözerek, uygulama indirerek, web sitelerine göz atarak, video izleyerek para kazanabiliyorsunuz. Uygulama bugüne kadar 380 milyon dolar ödeme yaptığını ifade ediyor. Uygulamada kazandığınız paraları Amazon, PayPal, Target, Walmart, Starbucks ve Hediye Çeki olarak alabiliyorsunuz.

İndirme: App Store | Google Play

4- PACT

İlginç bir para kazandıran uygulama olan Pact, temelde bir sağlık ve fitness uygulaması. Uygulamada kilo vermek isteyenler için öncelikle kilo – boy alınıyor ve bir hedef belirtiliyor. Hedeflere uymanız için sizlere yemek ve fitness salonu önerilerinde bulunuyor. Bu salonlara gittiğiniz zaman GPS üzerinden yerinizi belirleyip ödeme yapıyor. Ayrıca uygulamada önerilen yemekleri hazırlayıp bu yemeklerin fotoğraflarını çekerek para kazanabiliyorsunuz. Uygulama şuana dek 5 milyon indirme aldı.

İndirme: App Store | Google Play

5- SWEATCOIN

sweatcoin

Sadece yürüyerek para kazanmak ister misiniz? Halihazırda çok yürüyenler veya yürümek isteyenler için kesinlikle önerdiğimiz bir uygulama olan Sweatcoin’de konumunuzu açıp, yürümeye başlayarak para kazanabilirsiniz. Uygulama her 1000 adım için 1 Sweatcoin ödeme yapıyor. Kazandığınız paraları Amazon hediye kartları, Nike hediye kartları, hizmetler, uygulama abonelikleri ve daha fazlasına dönüştürüp harcama şansınız var.

İndirme: App Store | Google Play

6- GOOGLE ÖDÜLLÜ ANKETLER

Google Opinion Rewards

İngilizce olarak Google Opinion Rewards adı ile bilinen ve bizzat Google’ye ait olan uygulamada yalnızca 3-4 soruluk anketlere cevap vererek para kazanabiliyorsunuz. Uygulamada kazandığınız paraları yine marketlerdeki uygulamalara harcayabiliyorsunuz. Uygulamada sürekli olarak anketler yok, genellikle 3-4 günde 1 anket geliyor ve ortalama 1 dolar ödeme yapıyor.

İndirme: App Store | Google Play

7- EBATES

Halihazırda alışveriş yapmayı düşünüyorsanız bu alışverişinizi Ebates uygulaması üzerinden yaparak, bu alışverişinizin bir kısmını geri alma şansınız var. Ebates uygulamasını indirdikten sonra yaptığınız alışverişlerin yaklaşık yüzde 2’sini geri alabiliyorsunuz. Uygulamada geri aldığınız ücretleri marketlerde ve yine alışverişlerde kullanabilirsiniz.

İndirme: App Store | Google Play

8- GIGWALK

İlginç bir para kazandıran uygulama olan Gigwalk’da para kazanmanız için uygulamada istenilen şeyleri yapmanız gerekiyor. Örneğin uygulama kalkıp evinize 2 kilometre uzaktaki bir cafede 1 çay içmenizi ve bunun fotoğrafını çekmenizi isteyebiliyor. Veya video izlemenizi veya anket doldurmanızı. Uygulamada minimum ödeme tutarı ise 100 dolar ve bu ödemeyi online ödeme platformlarında alabiliyorsunuz.

İndirme: App Store | Google Play

9- LETGO


Birçoğunuzun zaten duyduğu bir uygulama olan Letgo kısaca ikinci el eşya alım ve satımını sağlayan bir platform. Uygulama genel olarak ihtiyacınız olmayan ürünleri satıp para kazanmanız için kurulmuş. Bu uygulama aracılığı ile her gün yaklaşık 20 bin eşyanın satıldığı ifade ediliyor. Letgo halihazırda dünyada en çok Türkiye’de kullanılıyor. Uygulamayı indirdikten sonra hemen satışa ve alışa başlayabiliyorsunuz.

İndirme: App Store | Google Play

10- WHAFF REWARDS


Para kazandıran en iyi uygulamalar arasında yer alan Whaff Rewards’da nakit para kazanmanız için onlarca farklı yol. Whaff’da en çok para kazandıran yöntem ise genellikle oyun indirme ve bu oyunlarda belirlenen seviyelere gelmek. Örneğin uygulamaya girdiğiniz zaman size yeni çıkan bir oyunu indirmenizi ve bu oyunda 3’ncü seviyeye gelmeniz istenebiliyor. Bu başarıyı göstermeniz durumunda uygulama size 1 dolar civarında ödeme yapıyor. Bu ödemeleri onlarca farklı yöntem ile alabiliyorsunuz. Ödemeler konusunda sıkıntı yaşanmayan en iyi platform Whaff Rewards’tır.

İndirme: Google Play

11- EASYSHIFT

Uygulamada istenen ürünlerin fotoğraflarını çekerek, stok durumlarını kontrol ederek, ürün videolarına yorumlar yaparak para kazanabileceğiniz bir uygulama olan Easyshift’te yaptığınız işlemler için 1 dolar civarında ödeme kazanıyorsunuz. Ödemeleriniz 20 doları aşınca ödeme talep edebiliyorsunuz. Platformda ödemeleri almak için onlarca farklı yol bulunuyor.

İndirme: App Store | Google Play

“11+ Para Kazandıran Uygulamalar” üzerine 1 yorum

  1. ali says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir