1. Anasayfa
  2. İnternetten Para Kazanmak

TikTok’tan Para Kazanma Yolları

TikTok’tan Para Kazanma Yolları
2

Bir sosyal medya uygulaması olan ve son dönemde Türkiye’de de çok aktif bir şekilde kullanılmaya başlanılan TikTok, yeni bir para kazanma fırsatı da sağlamış oldu. Özellikle video olmak üzere hemen hemen her konuda içerik üretilebilen sosyal medya servisi Tik Tok, agresif reklam politikası ile de son çeyrekte Android ve IOS işletim sistemlerinin uygulama marketlerinde en çok indirilen uygulama olmayı başardı.

Music.ly‘nin dönüşümü ile TikTok adını alan uygulama, Çin merkezli bir servis ve Asya’da da çok ciddi bir kullanıma sahip. Türkiye’de de son dönemde popüler olmayı başaran Tik Tok’tan para kazanma yolları var. Genel olarak bir sosyal medya platformu olması nedeniyle Tik Tok’da içerik üreterek takipçi elde edebiliyorsunuz. Elbette platformun aktif olması ile birlikte reklamverenlerin de ilgisini çekti ve yüksek takipçiye sahip içerik üreticileri reklam almaya başladı. Şu anda servisten para kazanmanın tek yolu reklam almak, ancak düşük veya orta seviyedeki kullanıcılar dahi reklam alamıyor, çünkü çok ciddi bir reklamveren ilgisi henüz yok.

Örneğin Türkiye’de TikTok üzerinde sık sık ünlüler ile eğlenceli kısa videolar çekerek 1.5 milyon takipçiye ulaşan Ezgi Gizem Akdoğan, bu yüksek takipçi kitlesi sayesinde birçok sponsorluk anlaşması almayı başardı. Videolarında markalara yer vererek para kazanan Ezgi, yükseliş trendi ile birlikte daha fazla potansiyel de içeriyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Eğer Instagram, Facebook ve Twitter’dan para kazanmak için geç kaldığınızı düşünüyorsanız Tik Tok bu açıdan yepyeni bir platform ile yeni kullanıcılar için eşsiz fırsatlar sağlıyor. Yükseliş döneminde olması nedeniyle iyi bir içerik üretimi ile hızlı bir profil yükselişi elde edebilirsiniz.

GÜNCELLENDİ: PARA KAZANMA YOLLARI

Biz bu rehberi hazırladığımız da henüz 2018 yılındaydık, ancak aradan geçen 1 yıllık süreçte; Tiktok, Türkiye’de inanılmaz bir yükseliş grafiği yakaladı. Özellikle 14 ile 29 yaş aralığı için en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer almaya başlanılan Tiktok’ta para kazanmanızı sağlayabilecek artık birçok seçenek var. Ancak bu seçeneklerin hiçbiri diğer video üreticisi platformu olan Youtube‘ye benzer değil. Yani Tiktok’ta videolarınız izlendikçe platformdan para kazanamazsınız, bunun yerine dolaylı seçenekleri kullanmanız gerekecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Dikkat Çeken 9 Seyyar İş Fikri

Tiktok’tan para kazanmanızı sağlayabilecek ilk seçenek sponsor bulmaktır. Sponsor bulmak için elbette 5-10 bin takipçi ile yapabileceğiniz bir şey değil, en az 100 bin takipçiye ulaştıktan sonra özellikle ilgi duyabileceğiniz alanlara yönelik markalara bir mail atarak sponsor arayabilirsiniz. Örneğin, 20 yaşında bir genç kız iseniz; sizin yaş grubunuza yönelik parfüm veya ayakkabı satan markalara profilinizi ve istatistiklerinizi de içeren bir mail atabilirsiniz. Eğer teknik bilginiz yoksa, bu markaların Instagram sayfalarına da direkt DM atabilirsiniz. Sık sık bu markalar sponsor oldukları için muhtemelen sizi inceleyecektir. Elbette hepsinden olumlu geri yanıt alamazsınız. Özellikle Tiktok henüz istatistik konusunda da tam başarılı değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sosyal Medyadan Para Kazanma Yolları

DİĞER HESAPLARINIZI BÜYÜTÜN

Son dönemde Tiktok’ta fenomen olmayı başaran herkes Youtube ve Instagram hesaplarını da paylaşmaya ve buradaki hesaplarına da insanları abone olmaya teşvik ediyor. Bu sayede Tiktok’tan doğrudan para kazanmayan fenomenler, diğer sosyal medya hesaplarına yönlendirdikleri abonelerden ise para kazanıyor. Bu nedenle Tiktok’tan doğrudan para kazanamazsanız bile diğer sosyal medya hesaplarına abone göndererek, takipçilerinizden gelir elde edebilirsiniz.

E-TİCARET MAĞAZANIZIN REKLAMINI YAPIN

İnternetten para kazanma yolları arasında en çok tercih edilen seçeneklerden biri elbette e-ticarettir. E-ticaretin en büyük giderlerinden biri de elbette reklamdır. Ancak büyük Tiktok hesapları sayesinde en büyük gider kalemi olan reklamı kendi başınıza halledebilir ve kuracağınız e-ticaret mağazasının reklamını kendiniz yapabilirsiniz. e-Ticaret mağazası kurmak düşündüğünüz kadar zor değildir, bu konuda rehberimize E-Ticaret Yapmak İstiyorum bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Mana niye para vermiyor

    • Canli yayin yapacak hediye kazanacaksiniz para kazanmak icin birde cüzdan kismini altif edeceksiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir