Kapat

Tik Tok’tan Para Kazanma

Anasayfa
İnternetten Para Kazanmak Tik Tok’tan Para Kazanma
tik tok

Bir sosyal medya uygulaması olan ve son dönemde Türkiye’de de çok aktif bir şekilde kullanılmaya başlanılan Tik Tok, yeni bir para kazanma fırsatı da sağlamış oldu. Özellikle video olmak üzere hemen hemen her konuda içerik üretilebilen sosyal medya servisi Tik Tok, agresif reklam politikası ile de son çeyrekte Android ve IOS işletim sistemlerinin uygulama marketlerinde en çok indirilen uygulama olmayı başardı.

Music.ly’nin dönüşümü ile Tik Tok adını alan uygulama, Çin merkezli bir servis ve Asya’da da çok ciddi bir kullanıma sahip. Türkiye’de de son dönemde popüler olmayı başaran Tik Tok’tan para kazanma yolları var. Genel olarak bir sosyal medya platformu olması nedeniyle Tik Tok’da içerik üreterek takipçi elde edebiliyorsunuz. Elbette platformun aktif olması ile birlikte reklamverenlerin de ilgisini çekti ve yüksek takipçiye sahip içerik üreticileri reklam almaya başladı. Şu anda servisten para kazanmanın tek yolu reklam almak, ancak düşük veya orta seviyedeki kullanıcılar dahi reklam alamıyor, çünkü çok ciddi bir reklamveren ilgisi henüz yok.

Örneğin Türkiye’de Tik Tok üzerinde sık sık ünlüler ile eğlenceli kısa videolar çekerek 1.5 milyon takipçiye ulaşan Ezgi Gizem Akdoğan, bu yüksek takipçi kitlesi sayesinde birçok sponsorluk anlaşması almayı başardı. Videolarında markalara yer vererek para kazanan Ezgi, yükseliş trendi ile birlikte daha fazla potansiyel de içeriyor.

Eğer Instagram, Facebook ve Twitter’dan para kazanmak için geç kaldığınızı düşünüyorsanız Tik Tok bu açıdan yepyeni bir platform ile yeni kullanıcılar için eşsiz fırsatlar sağlıyor. Yükseliş döneminde olması nedeniyle iyi bir içerik üretimi ile hızlı bir profil yükselişi elde edebilirsiniz.

Tik Tok ayrıca yeni yeni yükseliş trendine girmesi nedeniyle ileride farklı para kazandırma yollarını da kullanıcılarına sunabilir. Örneğin direkt olarak video izlenmeleri veya profil görüntülemeleri için kullanıcılara belirli bazı ücretler dağıtılabilir.

ŞİRKETİN BÜYÜK YÜKSELİŞİ

Tik Tok’da yaşanan yükseliş ile birlikte platformun geliştiricisi Çin merkezli Bytedance’ın da piyasa değeri hızla yükseliyor. Kısa bir sürede piyasa değeri olarak Uber’i geride bırakan Bytedance, daha şimdiden 80 milyar dolarlık değerlemeyi aştı bile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir