1. Anasayfa
  2. İnternetten Para Kazanmak

Para Kazandıran Online Bilgi Yarışması Uygulamaları

Para Kazandıran Online Bilgi Yarışması Uygulamaları
0

Türkiye’de geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkan bilgi yarışması uygulamaları ile gerçek para kazanma şansınız var. Üstelik uygulamaların tamamı bilginizi ölçerek para kazandırırken, kayıt-para çekme gibi işlemler için kesinlikle para talep etmiyor.

Bilginize güveniyorsanız, para kazandıran yarışmalar ile her gün birkaç dakika içerisinde rahatlıkla para kazanabilirsiniz. Üstelik çeşitli dönemlerde yapılan büyük ödüllü turnuvalar ile binlerce lira dahi kazanma fırsatınız bulunuyor.

Canlı ödüllü bilgi yarışmalarında genel olarak, çeşitli kategorilerde sorulan sorulara cevap vermeniz isteniyor. Cevaplarınız ile belirli seviyeye ulaşarak turnuvadan para kazanıyorsunuz. Her uygulama içerisinde belirli bir para çekme limitine erişince, paranızı banka hesaplarınıza çekebiliyorsunuz.

PARA KAZANDIRAN CANLI BİLGİ YARIŞMALARI

1. HADİ

Öneri: 10/10

Türkiye’nin ilk canlı bilgi yarışması uygulaması olan Hadi, Turkcell tarafından kullanıma sunuldu. Birbirinden farklı onlarca kategoride sunulan yarışmalarda, genellikle 12’nci soruya gelmeyi başaran üyelere toplam para ödülü bölünerek paylaştırılıyor. Uygulamada bugüne kadar tek yarışmadan 20 bin lira kazanan üyeler bile oldu.

Hadi, mevcut uygulamalar arasında en çok kişinin aynı anda yarıştığı uygulamadır. Bu nedenle rekabet diğer uygulamalara göre çok daha fazladır. Hadi’deki hesabınızda 20 TL birikince bu parayı banka hesabınıza çekebiliyorsunuz.

2. BİLGİFEST

Yukarıda anlatılan bilgi yarışmalarından farklı bir uygulama olan bilgifest ile de para kazanabilirsiniz. Kurum içi personel motivasyon etkinliklerini sunan GAMEnya çatısı altında yer alan uygulama, kurum ve kuruluşların ya da arkadaş çevrelerinin kendi aralarında bilgi yarışması düzenlemelerine olanak sağlıyor.

Örneğin, aynı kurum içerisinde yer alan 100 personel için bir bilgi yarışması düzenlenebiliyor. Soruları kurum kendisi seçebiliyor ya da genel kültür, spor, tarih gibi konularda sistemin atayacağı soruların bilgi yarışmasında sorulmasını isteyebiliyor.

Bilgifest kurum içi bilgi yarışması hizmetini genellikle ajanslar aracılığıyla vermektedir. Ajanslara da kurum ödemelerinin %10 ila %20 sini geri ödemektedir. Sizin de bağlantı kurabileceğiniz ve satışını yapabileceğiniz kurum ve kuruluşlar varsa GAMEnya ekibiyle buradan bağlantı kurarak para kazabilirsiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Not : GAMEnya çatısı altında yer alan kurum içi tavla turnuvaları da çok tercih edilen ve para kazandıran bir uygulamadır. Bunu da gözden kaçırmayın!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İnternetten Nasıl Para Kazanılır (En İyi 12 Yöntem!)

3. OYNA KAZAN

Öneri: 9/10

Onedio tarafından hayata geçirilen online bilgi yarışması uygulamasıdır. Hadi’ye benzer konseptte bulunan Oyna Kazan’da en önemli fark, ödül kazanmak için tüm soruları doğru bilmenize gerek yok. Bu konsept farkı ile Oyna Kazan’da yarışmalardan birkaç kuruş kazanmak yerine onlarca – yüzlerce hatta binlerce lira kazanabiliyorsunuz. Ancak elbette “kazandıran sorular” seviyesine gelmek zor olacaktır.

MUTLAKA İNCELEYİN: Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

Oyna Kazan’da sorular genellikle Genel Kültür kategorisinde yer alıyor. Platformda minimum para çekme sınırı ise 20 TL.

4. ELEQ

Öneri: 2/10

Türk Telekom sponsorluğunda kurulan bir diğer canlı bilgi yarışması uygulaması olan Eleq maalesef geçtiğimiz ay itibarıyla “format değişikliği” nedeniyle artık yarışma düzenlemiyor. Uygulamanın yakın tarihte tekrar aktif olması bekleniyor. Eleq’te minimum ödeme sınırı 50 TL.

5. TÜRKİYE YARIŞTA

Öneri: 4/10

Çelik Bilgi Teknolojilerine ait olan Türkiye Yarışta uygulaması diğer uygulamalar ile benzer özelliklere sahip. Minimum ödeme tutarının 50 TL olduğu uygulama Mayıs ayından itibaren ise yeni bir yarışma düzenlemiyor. Kullanıcıların bir kısmı ödeme alamadıklarını söylerken, Türkiye Yarışta sosyal medya hesaplarından yakın tarihte dönüş yapacaklarını belirtiyor.

5. BİLGİFEST

Yukarıda anlatılan bilgi yarışmalarından farklı bir uygulama olan bilgifest ile de para kazanabilirsiniz. Kurum içi personel motivasyon etkinliklerini suna GAMEnya çatısı altında yer alan uygulama, kurum ve kuruluşların ya da arkaş çevrelerinin kendi aralarında bilgi yarışması düzenlemelerine olanak sağlıyor.

Örneğin, aynı kurum içerisinde yer alan 100 personel için bir bilgi yarışması düzenlenebiliyor. Soruları kurum kendisi seçebiliyor ya da genel kültür, spor, tarih gibi konularda sistemin atayacağı soruların bilgi yarışmasında sorulmasını steyebiliyor.

Bilgifest kurum içi bilgi yarışması hgenellikle ajanslar aracılığıyla vermektedir. Ajanslara da kurum ödemelerinin %10 ila %20 sini geri ödemektedir. Sizin de bağlantı kurabileceğiniz ve satışını yaptırabileceğiniz kurum ve kuruluşlar varsa Bilgifest ekibiyle bağlantı kurarak para kazabilirsiniz.

Not : GAMEnya çatısı altında yer kurum içi tavla turnuvaları da çok tercih edilen ve para kazandıran bir uygulamadır. Bunu da gözden kaçırmayın!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Uygulama Fikirleri

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir