Kapat

Toksik Maddeleri Kullanmak İstemedi, Kendi Markasını Kurdu

faat moon

Dünyanın en büyük kozmetik markalarının birçoğunun ürünlerinin içeriğinde yüzlerce toksik madde bulunuyor. Bu maddelerin birçoğu hakkında tüketicilerin hiçbir bilgisi yok.

ABD’de bu toksik maddeleri kullanmak istemeyen genç girişimci Rachel Budde, bu sorunu birçok kişinin yaşadığını fark edip kendi organik kozmetik markasını kurmak üzere yola çıktı. İlk olarak kendi evine üretimler yapan Budde, çevresinden ürünlerine çok fazla talep olduğunu fark ederek “Fat and the Moon” adlı bir işletme kurdu.

Yeni kurduğu marka ile ürettiği organik kozmetik ürünleri kısa sürede yerel bazda çok fazla ilgi görmeye başladı. Bunun üzerine internetten satış amaçlı olarak da internet sitesi kuran genç girişimci ürünlerini aynı zamanda Amazon, Etsy gibi platformlarda da satışa koydu. Şu anda ürünleri dünyanın en büyük pazarlarının da dahil olduğu 500 farklı satış kanalında tüketicilere ulaşan “Fat and the Moon” ürünleri yıllık milyonlarca liralık satış elde ediyor.

Kısa sürede elde ettiği başarıyı değerlendiren Rachel Budde, “Toksik veya ne olduğu hakkında hiçbir bilgimin olmadığı ürünleri kullanmak istemiyordum. Ayrıca Estee Lauder, L’Oreal ve Procter and Gamble gibi firmalar kadınların bedenlerinin kusurlu olduğu mesajını veriyordu. Bunun üzerine kendi organik markamı kurmaya karar verdim. Bu uğurda kurduğum “Fat and the Moon” markasıyla şu anda 8 personelimiz var. Geceleri daha iyi ürünleri nasıl oluşturabileceğimi düşünerek harcıyorum. Ayrıca ürünlerimizin paketleri tamamen geri dönüştürülebilir bir şekilde üretiliyor. Olabildiğince doğaya zarar vermek istemiyoruz. Ve ürünlerimizin fiyatları birçok büyük markaya göre çok daha düşük. Böylelikle insanların büyük bir israf etmesini de önlüyoruz” dedi.

Genç girişimci Rachel Budde, tüm kadınların girişimden ve girişimcilikten korkmaması gerektiğini de tavsiye ederek, “Uzun bir süre para ve ekonomiyi erkek egemenliğinde görüyordum. Ama günümüzde bunun ne kadar büyük bir hata olduğunu fark ettim. Umarım böyle düşünen diğer kadınlar da benim gibi bu yanılgıdan kurtulurlar. ” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir