1. Ana Sayfa
 2. Karlı İşler

Tayland Asgari Ücret Ne Kadar? 2023

Tayland Asgari Ücret Ne Kadar? 2023
0

Uzakdoğu ülkesi olan Tayland asgari ücret 2023 yılında 567 ABD doları oldu. Ancak kira veren biri için burada Tayland yaşam maliyeti tek kişi için 743 dolardır. 4 kişilik bir aile kira veriyorsa 2.274 dolar yaşam maliyetini karşılamak zorunda. 1 aylık mutfak masrafı 241 dolar, ulaşım masrafı 100 dolardır.

Evde ticaret fikirleri her ülkede olduğu gibi Tayland için de geçerli ama Tayland iş kurma fikirleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Tayland yan gelir fikirleri de öyle. Tayland’da küçük sermaye ile yapılacak çok farklı işler vardır. Yiyecek içecek satmak bu işlerin başında geliyor. Çok kazandırmasa da kuryecilik turizm sektörü yemek sektöründe çalışmak daima kazanç getirir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Tayland’da iş kurma fikri üzerinde araştırmalarınız varsa en çok para kazandıran iş araştırmasından önce basamakları birer birer çıkmakta yarar var. Önce küçük gelirlerle yükselmeye çalışın. Bu ülkede düşük sermayeli iş fikirleri rahatlıkla hayata geçirilebilir. Tayland’da en iyi girişimcilik fikirleri ile Avrupa’ya açılacaklar için fırsatlar var. Burada hizmet ve yemek nakliye sektörlerinde yoğunlaşabilirsiniz.

 • Tayland öğle yemeği 2 dolar
 • 2 kişilik yemek restoranda 24 dolar
 • Fast Food 5 dolar
 • 1 L bira barda 4 dolar

Tayland Asgari Ücret Ne Kadar? 2023

Asgari Ücret$ 567
Öğretmen Maaşı$ 750
Doktor Maaşı$ 1650
Mühendis Maaşı$ 1000
Mimar Maaşı$ 850
Muhasebeci Maaşı$ 750
Garson Maaşı$ 350
Avukat Maaşı$ 1250

Tayland Ev Kiraları Ne Kadar? 2023

 • Tayland’da 40 metrekare ev kirası aylık 427 dolardır.
 • 1 yataklı oda kirası 217 dolardır.
 • 80 metrekare daire aylık kirası 1,350 dolardır.
 • Ucuz 3 yataklı daire kirası da 660 dolar civarındadır.
 • Aileler için aylık elektrik su internet ve ısınma giderleri 68 dolardır.
 • Tayland 1L benzini 1.92 dolara satıyor.
 • Taksi ile seyahat için km başına 1 dolar ödemeniz gerekir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En Çok Para Kazandıran İşler

Tayland Market Fiyatları Ne Kadar? 2023

1L Süt$1.6
12 Yumurta$2
1 Kg Pirinç$ 1
1 Kg Ekmek$ 2.5
1 Kg Tavuk$ 2.7
1 Kg Peynir$ 1.5
2 Kg Muz$ 1.3
1 Kg Portakal$ 1.7
1 Kg Domates$ 1.3
1 Kg Patates$ 1.2

Tayland Turist Rehberi

Tayland, Güneydoğu Asya’da sunacak çok şeyi olan bir ülkedir. Tropikal plajları, antik kalıntıları, gösterişli kraliyet sarayları ve Buda figürlerinin sergilendiği gösterişli tapınaklarıyla ünlüdür. Tayland’ın başkenti Bangkok’tur.

 • Bangkok’taki Zümrüt Buda Tapınağı ve Tayland Körfezi’ndeki gezginler için popüler bir destinasyon olan Koh Phai Adası da Tayland’da görülecek çok şey var.
 • Bangkok, gösterişli tapınaklarıyla ünlüdür. En ünlülerinden biri Zümrüt Buda tapınağıdır. Şehrin ayrıca birçok başka cazibe merkezi var. Yüzen Pazar, alışveriş için popüler bir mekandır.
 • Bir diğer popüler cazibe merkezi, bir eğlence parkı olan Sanctuary of Truth’tur. Tapınak 157 m yüksekliğinde bir kulede yer almaktadır. Kutsal alan, dini sentezin bir örneğidir.
 • Diğer bir eğlence parkı ise Tayland ve Avrupa’daki binaların minyatür kopyalarının bulunduğu Mini Siam’dır. Parkta ayrıca perili bir ev ve bir lazer trek bulunmaktadır.
 • Pattaya popüler bir sahil beldesidir. Bangkok’a 147 km uzaklıktadır. Aile dostu bir tatil yeridir. Plajlar, parklar ve birçok bakımlı parkurları var. Ayrıca bowling salonları ve Tay boks okulları da vardır.
 • Pattaya’daki diğer önemli cazibe merkezleri, 15 dakika uzaklıktaki Million Years Stone Park ve Pattaya Timsah Çiftliği’dir. Sriracha Tiger Hayvanat Bahçesi de kaplanları görmek için harika bir yerdir. Ziyaretçileri deniz kaplumbağalarını ve köpekbalıklarını gözlemleyebilecekleri akvaryuma götüren bir cam tünel var.
 • Phuket, Tayland’ın en büyük adasıdır. Nüfusu, farklı kültürlerden oluşur. Gerçek bir Tayland deneyimi isteyenler için popüler bir turistik yer. Güney ucuna Laem Promthep denir. Bu konumdaki gün batımlarının muhteşem olduğu her turist tarafından dile getiriliyor.
 • Kalabalıktan uzaklaşmak isteyenler Koh Tao veya Koh Phai adalarında rahatlayabilirler. Hava genellikle 27 ila 30 derece arasında değişen sıcaklıklarla tüm yıl boyunca ılık ve nemlidir. Yağmur mevsimi Temmuz’dan Ekim’e kadardır, ancak bunun Hint musonu ile hiçbir ilgisi yoktur.

Tayland’daki en iyi turistik yerleri bulmak istiyorsanız, Tayland Turist Rehberi ve Harita uygulamasını indirmek gerekiyor. Android akıllı telefonunuzdaki program size rehberlik edecektir.

Tayland Yaşam Maliyeti

Bangkok 5.7 milyon kişiye ev sahipliği yapıyor. Burada 1 aylık yaşam maliyeti 848 dolardır. Tayland’da şehirlere göre yaşam maliyeti şöyle:

Nonthaburi yaşam maliyeti$ 582
Pak Kret yaşam maliyeti$ 532
Hat Yai yaşam maliyeti$ 548
Surat Thani yaşam maliyeti$ 477
Udon Thani yaşam maliyeti$ 468
Chiang Mai yaşam maliyeti$ 539
Nakhon Sawan yaşam maliyeti$ 479
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap