1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

Tatildeyken Para Kazanmanın 9 Yolu

Tatildeyken Para Kazanmanın 9 Yolu
0

Ortalama bir tatilcinin yaz tatilinde hemen hemen 5000 lira harcadığını biliyor musunuz? Bazıları için bu para problem teşkil etmeyebilir, fakat çoğumuz için böyle bir harcamanın olasılığı bile o hayalini kurduğumuz tatil için rezervasyon yapmamıza engel oluyor.

Fakat sahilde kokteylinizi yudumlarken para kazanabileceğinizi düşünsenize! Gerçek olamayacak kadar iyi, ama bunun da yolları var.

İşte tatildeyken sizlere para kazandıracak 9 yöntem…

1. Evinizi Kiralayın

Zaten evde değilsiniz, masraflarınızın bir kısmını karşılaması için evinizi kiraya neden vermeyesiniz? Airbnb ve HomeAway gibi siteler aracılığıyla yurtdışından gelen ve kalacak yer arayan gezginlerle iletişim kurmak da çok kolay.

Fiyatlar evinizin lokasyonu ve talebe göre değişkenlik gösterecektir. Önceden evinizin muhitinde kira ücretlerini araştırmak aklınızda bir fiyat oluşturmanızda size yardımcı olacaktır.

2. Park Alanınızı Kiralayın

Trafik yoğunluğu yüksek olan bir yerde bir park alanınız varsa bu kullanmayacağınız yeri paraya çevirebilirsiniz. Craigslist veya ParkingSpotter gibi siteler bu konuda size yardımcı olacaktır. Siz tatildeyken park alanınızın yakınlarında gerçekleşecek bir etkinlik fiyatları da yukarı çekecektir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

3. Arabanızı Kiralayın

Arabanızı hava alanında veya garajda bırakacağınıza ihtiyacı olan birine kiralayın. RelayRides gezginlere arabasını kiralayanlara para ve bedava hava alanı park alanı sağlayan online bir portal. FlightCar da aynı şekilde çalışan başka bir uygulama.

Arabanızın yılının, modelinin ve kilometresinin kiralamaya uygun olması gerektiğini unutmayın.

4. Freelance Çalışma

54 Milyon Amerikalının freelance çalışmasının sağlam nedenleri var. Freelance çalışanlar kendi çalışma zamanlarını ayarlar ve istedikleri yerden çalışırlar. Ayrıca Freelance piyasasında yapabileceğiniz işler yazılar yazmadan fotoğrafçılığa ve grafik tasarımına kadar uzanan geniş bir yelpazeye sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kağıt Geri Dönüşüm Fabrikası Kurmak

Bilgisayarın başında oturmak tatil tanımınıza pek uymasa da, imkanınız ve internet bağlantınız olduğunda boş zamanlarınızda yapacağınız birkaç iş bile masraflarınızı azaltmaya yeterli olacaktır.

5. Ufak İşler Yapmak

Gigwalk, FieldAgent ve Grabr.io gibi siteler (İngilizce) ve uygulamalar bulunduğunuz yerdeki işleri listeler. Gigwalk ve FieldAgent sizden bir yerin fotoğrafını çekmek gibi basit şeyler talep ederken, Grabr.io daha çok kuryelik sistemiyle çalışır.

Bu işler yalnızca birkaç dakikanızı alır ve 3 ila 8 dolar arası değişen ücretler kazanma şansı tanır. Fazla olmasa da para paradır. Ve bu işleri yaparken daha önce hiç gitmediğiniz yerleri görme şansı da yakalarsınız.

6. Fotoğraflarınız İçin Para Kazanmak

Shutterstock ve iStock gibi stok fotoğraf siteleri, yüklediğiniz fotoğraflar indirildiğinde birkaç cent ile 100 dolar arası değişen ücretleri telif hakkı olarak size verirler. Zaten fotoğraf çekiyorsunuz, neden biraz da para kazanmayasınız ki?

7. Sosyal Medya’dan Para Kazanma

Tatilde giymek için birkaç yeni giysi i satın aldınız? Bir fotoğrafını çekin, CoSign uygulamasına marka, fiyat ve mağaza bilgileriyle yükleyin. Facebook veya Twitter’da fotoğrafı paylaşın. Fotoğraftaki linkten girip alışveriş yapanlardan %30 ile %60 arası değişen bir komisyon kazanabilirsiniz.

8. Tur Rehberliği Yapmak

Bulunduğunuz yer hakkında bilgi sahibiyseniz, bu bilgi birikimini turistlerle paylaşarak para kazanabilirsiniz. Ç saatlik bir tur başına 30 ila 200 dolar arasında değişebilecek bir meblağ kazanabilirsiniz. Vayable gibi siteleri kullanabilirsiniz.

9. Yolda Gösteriler Yapmak

Komedyen, dans ustası veya şarkıcılık gibi yetenekleriniz varsa, canlı gösterilerle bunu paraya dönüştürebilirsiniz. Bir tur gemisinde gösteri düzenlemek size yüzlerce dolar kazandırabilir, aynı zamanda yatak, yemek ve egzotik lokasyonlar görme şansı yakalarsınız. Proship gibi sitelerde aradığınız işi bulabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir