Kapat

Tommy Hilfiger Başarı Hikayesi – Tommy Hill

Anasayfa Başarı Hikayeleri Tommy Hilfiger Başarı Hikayesi – Tommy Hill
tommy hilfiger

Tommy Hilfiger erkek, kadın ve çocuklar için üst seviye giysi satışı yapan 6 milyar dolar değerinde bir Amerikan şirketi. Spor, kot, parfüm, ev mobilyaları, saatler, ve mücevherat da dünyaca ünlü firmanın sattığı ürünler arasında.

Tommy Hill tarafından kurulan şirket şimdi dünyanın dört bir yanında mağazalara sahip.

Kurucu Tommy Hill çocukluğundan itibaren Rockstar bir asiydi. Okulu bırakıp People’s Palace adlı işi açtı. Bu dükkan da onun gibi gençlere erkek aksesuarları satıyordu. Fazla başarılı olamadan Tommy iflas etti. Parasını yitirmiş olsa da piyasada iyi bağlantılar edindi.

Bu bağlantıların sayesinde 25 yaşında tekrar iş dünyasına girme fırsatı yakaladı. Markasını Tommy Hill olarak isimlendirmeyi düşünmüştü ama iş dünyasındaki arkadaşları Tommy Hilfiger ismini tavsiye ettiler.

tommy hill

Tommy Londra ve İngiliz stilinin her zaman bir hayranı olmuştu. Şirket 1985 yılında kuruldu. Şirketi Tommy ve CEO olarak Fred Gehring yönetiyordu.

İlk zamanlarda marka sürekli kopyalanıyor ve satışlar sürekli düşük oluyordu. Fakat Tommy bu sorunun üstesinden zamanın ünlü hip hop starlarından Snoop Dogg gibi kişilerin markasını giymesiyle geldi. Bu şekilde marka dünyada ün kazandı.

Tommy iki kez evlendi. CV’sine yazabileceği hiçbir yeteneği yok. Kısa zamanda merdiveni tırmandı. Şimdi 60 yaşında olan Tommy’e en fazla gurur veren şey, markasını birilerinin üzerinde görmek. Eski moda ve trendleri takip ederek bunları modernleştirmeyi iyi bildi. Zamanını sürekli buna harcadı.

İşini 150 dolar ve kararlılık ve yeni fikirlerle başlatan Tommy’nin şirketi bugün 4.6 milyar değerinde. Bunun tek sebebi Tommy’nin işine tutkuyla bağlı olması.

Sizi mutlu eden şeyleri yapmak ve genel baskıların sizi yönlendirdiği yoldan çıkmak çok önemlidir. Tommy Hilfiger tutkusunun peşinden giderek yaratıcı bir şeyler yapan bir adamın başarı hikayesidir.

Tommy Hilfiger her yaşa uygun ürünler yapmaktadır. Dünyada herkes tarafından bilinen ve saygı duyulan bir giyim markasıdır. Tommy, sürekli yeniliği ve yaratıcılığı ön plana çıkarak genç ve azimli bir çalışma ekibine sahip olmanın haklı gururunu yaşıyor. Marka şimdiye kadar bir jenerasyonun asla giymem diyeceği bir ürün piyasaya sürmedi. Firma her zaman insanların alıp giymekten hoşlanacağı ürünleri vitrinine koydu. Şirket markayı OEM Company’e New Jersey’de bulunan Tommy Hilfiger Lisans Hizmetleri aracılığıyla lisansladı. 2010 yılından beri şirketin başında Philips Van Heusen bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir