Mültecilikten Milyonerliğe Uzanan Cezayirli Mülteci Daniele Henkel

daniele-henkel

ABD’nin 32. Başkanı Franklin D. Roosevelt’in eşi Eleanor Roosevelt’in de söylediği gibi “Başkalarının hatalarından ders alın. İnsan bütün hataları kendisi yapacak kadar uzun yaşamıyor.

Bu nedenle girişimcilik ve başarı hikayelerine sık sık göz atarak başkalarının doğru yaptığı şeylerden ilham alın ve yanlışlarından da ders alın. Girişimcilik tam anlamıyla bir sanat ve uzun bir yürüyüştür. Doğru yolda yürüdüğünüzü anlamak için mutlaka başkalarının fikirlerine ihtiyacınız olacak.

Mültecilikten multimilyonerliğe uzanan Cezayirli Daniele Henkel’in hayat hikayesine göz atalım…

Cezayir vatandaşı olan Daniele Henkel, 1990’lı yıllarda Cezayir’de zorla evlendirildi. Genç bir kız olan Daniele, bu süreden sonra Cezayir’de kocası ile birlikte çok düşük ücretler ile çalışmaya başladı. Kısa sürede düzenden memnun olmadıkları konusunda kocası ile hemfikir olan Daniele Henkel, eşiyle birlikte Kanada’ya mülteci olarak gitmeye karar verdi.

İlk Kanada’ya gittiklerinde çok mutlu olduklarını ve kısa sürede maddi olarak rahata ereceklerini düşünen çift, aslında Kanada’da durumun pek de parlak olmadığını fark etti. 7 yıl gibi bir sürede eşiyle birlikte Sekreterlik, temizlik, fast food dükkanlarında çalıştıklarını ifade eden Daniele, “Evimize bu sürede bir mobilya dahi alamadık, bu nedenle daha fazla dayanamadık ve boşanmaya karar verdik” ifadelerini kullanıyordu. Aradan geçen kısa bir süre içerisinde çift boşandı.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Boşanmanın ardından yine bir süre küçük işlere devam eden Daniele, bunun böyle gitmeyeceğini düşünerek, ülkesinde bulunan KESE‘leri Kanada’da satabileceğini fark etti. Müslüman ülkelerde çok popüler olan Hamam Kese’lerini Kanada’da önce el işiyle üreten Daniele, bu ürünün ölü derileri ortadan kaldırdığı fikri ile her gün Kanada’da farklı şehirlerde bulunan güzellik salonlarına giderek ürünlerini sunuyordu. Hamam Kese’lerinden bir iki tane alanın bir kaç hafta sonra 5-6 tane sipariş etmeye başladığını fark eden Daniele, bunu bir şirkete dönüştürdü ve seri üretime geçti.

Daniele halen Kanada’da olarak hayatını sürdürüyor ve şirketinin başından da hiç ayrılmadı.

GÜNÜMÜZDE DANIELE HANKEL MARKASI

Günümüzde Daniele Hankel markası, dünyanın her noktasına ürün siparişi gönderen ünlü bir kişisel bakım markasına dönüşmüş durumda. Çeşitli temizlik ürünleri, şampuanlar, maskeler ve jellerin satışının yapıldığı mağazalarda yıllık ciro 24 milyon Doların üzerinde bulunuyor.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık