Kapat

Mültecilikten Milyonerliğe Cezayirli Mülteci Daniele Henkel

PARAMI EN DOĞRU NASIL DEĞERLENDİRİRİM DİYE DÜŞÜNME!

KISA SÜREDE NE KADAR KAR EDEBİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ayrıntılı bilgi için hemen tıklayın!)


Cezayir vatandaşı olan Daniele Henkel, 1990’lı yıllarda Cezayir’de zorla evlendirildi. Genç bir kız olan Daniele, bu süreden sonra Cezayir’de kocası ile birlikte çok düşük ücretler ile çalışmaya başladı. Kısa sürede düzenden memnun olmadıkları konusunda kocası ile hemfikir olan Daniele Henkel, eşiyle birlikte Kanada’ya mülteci olarak gitmeye karar verdi.

İlk Kanada’ya gittiklerinde çok mutlu olduklarını ve kısa sürede maddi olarak rahata ereceklerini düşünen çift, aslında Kanada’da durumun pek de parlak olmadığını fark etti. 7 yıl gibi bir sürede eşiyle birlikte Sekreterlik, temizlik, fast food dükkanlarında çalıştıklarını ifade eden Daniele, “Evimize bu sürede bir mobilya dahi alamadık, bu nedenle daha fazla dayanamadık ve boşanmaya karar verdik” ifadelerini kullanıyordu. Aradan geçen kısa bir süre içerisinde çift boşandı.

DANIELE HENKEL

DANIELE HENKEL

Boşanmanın ardından yine bir süre küçük işlere devam eden Daniele, bunun böyle gitmeyeceğini düşünerek, ülkesinde bulunan KESE‘leri Kanada’da satabileceğini fark etti. Müslüman ülkelerde çok popüler olan Hamam Kese’lerini Kanada’da önce el işiyle üreten Daniele, bu ürünün ölü derileri ortadan kaldırdığı fikri ile her gün Kanada’da farklı şehirlerde bulunan güzellik salonlarına giderek ürünlerini sunuyordu. Hamam Kese’lerinden bir iki tane alanın bir kaç hafta sonra 5-6 tane sipariş etmeye başladığını fark eden Daniele, bunu bir şirkete dönüştürdü ve seri üretime geçti.

Daniele halen Kanada’da multimilyoner olarak hayatını sürdürüyor ve şirketinin başından da hiç ayrılmadı.

HENKEL HAMAM KASESİ

HENKEL HAMAM KASESİ

“Mültecilikten Milyonerliğe Cezayirli Mülteci Daniele Henkel” üzerine 1 yorum

  1. Ebru says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir