1. Ana Sayfa
  2. Başarı Hikayeleri

Memurluğu Bırakıp Bu İşe Girdi! On Binlerce Lira Kazanıyor!

Memurluğu Bırakıp Bu İşe Girdi! On Binlerce Lira Kazanıyor!
2

Gümrük memurluğunda memurken, internetten gördüğü solucan gübresi sektörüne girmeye karar veren ve bu karar sonrasında memurluğu bırakan 30 yaşındaki girişimci Burhanettin Gülümser, kısa sürede Türkiye’nin en büyük solucan gübresi tesislerinden birinin sahibi oldu.

Tarımsal üretimde verimi artırmak için organik tarıma yönelen çiftçiler sürekli olarak farklı yöntemler arıyor. Organik tarımın ilerlemesiyle birlikte çiftçilerin ilgisi solucan gübresine artarken organik ürün yetiştiriciliğinde önemli bir yeri olan solucan gübresi, girişimcilerin ve yatırımcıların da ilgisini çekmeyi başardı.

solucan-gübresi

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Toprağın verimini yüzde 80 oranında artıran solucan gübresi tarımda meyve ve sebzelerin yanı sıra arpa, buğday, patates, şeker pancarı gibi tarla bitkilerinde de kullanılıyor. Solucan gübresinin tonu ise bin 500 liradan satılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bu İş Fikriyle Zengin Oldular! Siz de Yapabilirsiniz!

Solucan gübresinin yüksek verim ve organik ürün elde etmek için kullanıldığını aktaran Gülümser, “Solucan gübresi meyve ve sebzelerde ay çekirdekte, buğdayda, nohutta, şeker pancarında bütün baklagillerde ve tarla bitkilerinde yüksek verim ve organik ürün elde etmek kullanılıyor. Birçok organik gübre var ama solucan gübresinin farkı yüzde her üründü 30 ile 50 arasında verim artışı sağlıyor” şeklinde konuştu.
Yıllık 150 ton olan solucan gübresi üretimini bin tona çıkartarak Çin, Japonya, Avrupa ve Orta Doğu ülkelerine ihraç etmek istediğini açıklayan Gülümser, “İlk olarak solucan gübresi pazarını tüm Türkiye olarak belirledik. Ancak ilerleyen yıllarda yıllık bin tonluk hedefte üretimimizin yüzde 50’sini yurt dışına satmayı hedefliyoruz. Avrupa, Orta Doğu ülkeleri, Çin ve Japonya solucan gübresi alımı yapıyor. Üretimi buralara da yapmayı düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Hafta Sonu Ek İş Fikirleri

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Gerçekten helal olsun adama kimse bırakamaz yani helal birde başarı gelmesi güzel olmuş

  2. 5 sene önce

    bu solucan gubresi nasil yapilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir