Memurluğu Bırakıp Bu İşe Girdi! On Binlerce Lira Kazanıyor!

Memurluğu Bırakıp Bu İşe Girdi! On Binlerce Lira Kazanıyor! hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Memurluğu Bırakıp Bu İşe Girdi! On Binlerce Lira Kazanıyor! ile benzer konular hakkında bilgi almak için Başarı Hikayeleri, Girişimcilik, Karlı İşler, Tarım - Hayvancılık, Yeni İş Fırsatları kategorimize göz atabilirsiniz.

Gümrük memurluğunda memurken, internetten gördüğü solucan gübresi sektörüne girmeye karar veren ve bu karar sonrasında memurluğu bırakan 30 yaşındaki girişimci Burhanettin Gülümser, kısa sürede Türkiye’nin en büyük solucan gübresi tesislerinden birinin sahibi oldu.

Tarımsal üretimde verimi artırmak için organik tarıma yönelen çiftçiler sürekli olarak farklı yöntemler arıyor. Organik tarımın ilerlemesiyle birlikte çiftçilerin ilgisi solucan gübresine artarken organik ürün yetiştiriciliğinde önemli bir yeri olan solucan gübresi, girişimcilerin ve yatırımcıların da ilgisini çekmeyi başardı.

solucan-gübresi

Toprağın verimini yüzde 80 oranında artıran solucan gübresi tarımda meyve ve sebzelerin yanı sıra arpa, buğday, patates, şeker pancarı gibi tarla bitkilerinde de kullanılıyor. Solucan gübresinin tonu ise bin 500 liradan satılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: [button url=”https://www.karliisfikirleri.com/bu-is-fikriyle-zengin-oldular-siz-de-yapabilirsiniz/” size=”btn-small” color=”#dd3333″]Bu İş Fikriyle Zengin Oldular! Siz de Yapabilirsiniz![/button]

Solucan gübresinin yüksek verim ve organik ürün elde etmek için kullanıldığını aktaran Gülümser, “Solucan gübresi meyve ve sebzelerde ay çekirdekte, buğdayda, nohutta, şeker pancarında bütün baklagillerde ve tarla bitkilerinde yüksek verim ve organik ürün elde etmek kullanılıyor. Birçok organik gübre var ama solucan gübresinin farkı yüzde her üründü 30 ile 50 arasında verim artışı sağlıyor” şeklinde konuştu.
Yıllık 150 ton olan solucan gübresi üretimini bin tona çıkartarak Çin, Japonya, Avrupa ve Orta Doğu ülkelerine ihraç etmek istediğini açıklayan Gülümser, “İlk olarak solucan gübresi pazarını tüm Türkiye olarak belirledik. Ancak ilerleyen yıllarda yıllık bin tonluk hedefte üretimimizin yüzde 50’sini yurt dışına satmayı hedefliyoruz. Avrupa, Orta Doğu ülkeleri, Çin ve Japonya solucan gübresi alımı yapıyor. Üretimi buralara da yapmayı düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Memurluğu Bırakıp Bu İşe Girdi! On Binlerce Lira Kazanıyor! hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“Memurluğu Bırakıp Bu İşe Girdi! On Binlerce Lira Kazanıyor!” üzerine 2 yorum

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!