1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

Kısa Yoldan Para Kazanmanın 12 Yolu

Kısa Yoldan Para Kazanmanın 12 Yolu
0

Karlı İş Fikirleri platformu olarak sektörel değişiklikler ve yeni iş fikirlerine yönelik incelemelerimiz sürüyor. Son dönemde birçok iş fikri daha kısa yoldan kazanç sağlıyor, bazı sektörlerde ise düşüş eğilimi gözlemleniyor. Eğer kısa yoldan para kazanmak için fikir arıyorsanız, yapmanız gereken yalnızca talep artışı yaşanan sektörlere yoğunlaşmak olmalı.

Türkiye’de kısa yoldan para kazanmanın birçok farklı yolu var. Bu yollar elbette becerileriniz, deneyimleriniz, sermaye miktarınız ile değişiklik gösterecektir. Doğru işe yatırım yapmak, para kazanmanın en kritik süreci olarak değerlendirilmeli.

Son dönemde kısa yoldan para kazandıran 12 iş fikri…

1. INSTAGRAM BUTİKLERİ

instagram-butik

Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram’da butik giyim sayfalarında ciddi bir gelir potansiyeli var. Bu konular hakkında herhangi bir bilgisi bulunmayan 50 yaşındaki ev hanımları bile bu potansiyelden para kazanabiliyor. Instagram’dan para kazanmak için yüklü bir sermaye gücüne de ihtiyacınız olmayacak.
Sizlere yardımcı olacak rehberler; Instagram’dan Butik AçmakInstagram’dan Para Kazanmak için Ürün Fikirleri

2. KAHVALTI EVİ

kahvaltı-evi

Ortalama olarak 120 bin liralık yatırım sermayesine sahipseniz, bir kahvaltı evi açarak kar marjı en yüksek sektörlerden birine giriş yapabilirsiniz. İlginç bir şekilde yeni açılan kahvaltı evleri çok kısa sürede müşteri çekebiliyor. Bunun nedeni genellikle aynı lezzetten sıkılan müşterilerin farklı mekanları deneme yönelimi olarak değerlendirilebilir. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da son dönemin en hızlı büyüyen işletmeleri kahvaltı evleri oldu. Her bölgede bir bir türeyen kahvaltı evleri sektörü en uç noktalara çıkarmış durumda. Anadolu’daki büyük şehirlerin birçoğunda da kahvaltı evleri ciddi iş potansiyeli elde etmeye başladı. Özellikle bulunduğunuz il – ilçede bu konuda rekabet yoksa mutlaka değerlendirmenizi öneriyoruz. Sektöre giriş yapabilmek için 120 bin liralık yatırım bütçesi yeterli. Sektörde ortalama bir işletme aylık 30 bin liraya yakın gelir elde edebiliyor.

3. AVM STANDI

avm-stand

Türkiye genelinde şu anda 401 alışveriş merkezi bulunuyor. 2020 yılına kadar 44 yeni AVM daha kurulacak. AVM’lerde en düşük sermaye bedeli ile en kısa yoldan para kazanmanın yolu ise stantlar. Parfüm, çiğköfte, sabun, çikolata, bijuteri bu konuda kendini en hızlı amorti eden stantlar olarak dikkat çekiyor. Ortalama 15 bin lira bedel ile bir stant kurmak mümkün. AVM’de ne standı açacağınız hakkında fikirler arıyorsanız, sizleri AVM’lerde Açılabilecek Stand Fikirleri adlı rehberimize bekliyoruz.

4. MİDYE SATICILIĞI

midye

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Hemen hemen her sokak başında, yürüyüş yolunda birkaç midye satıcısı görmek mümkün. Tanesi 1-2 liraya satılan midyelerin maliyeti ise yalnızca 23 kuruş. Yalnızca bir şık tezgah satın alarak bu işe giriş yapabiliyorsunuz. Belediyeden izin aldıktan sonra, bir yürüyüş yolunda sadece midye satıcılığı yaparak günlük 600 TL bile kazanç sağlayabilirsiniz. (İstanbul’da midye satıcıların ortalama günlük cirosu 1.100 TL)

6. KURU TEMİZLEME

kuru-temizleme-ofisi

Ortalama olarak 90 bin lira bedel ile kurulabilen kuru temizleme ofisleri, kısa yoldan para kazandıran iş fikirleri arasında yer alıyor. Zira sektörde büyük boşluklar var, yaklaşık 10 yıl öncesine göre birçok şehirde kuru temizleme ofisleri nedensiz bir şekilde kapandı. Yeni yeni sektörde hafif bir hareketlenme var, ve kısa sürede birçoğu ciddi bir ciro elde ediyor. Kuru temizleme sektöründe deneyim talebi de büyük ölçüde azaldı, zira yeni kuru temizleme makineleri tüm personel ihtiyacını ortadan kaldırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Son 10 Yılda En Fazla Kazandıran 4 Yatırım Aracı

7. DRONE KİRALAMA

drone-kiralama

Tüm dünyada yeni bir iş fikri! Drone kiralayarak aylık binlerce lira gelir elde edebilirsiniz. Dronelere ihtiyaç gittikçe artıyor. Artık bir düğün için bile drone kiralanıyor. Bu kapsamda drone kiralama veya drone alım satım sektörüne rahatlıkla girebiliyorsunuz. Dronelere yönelik farklı fikirleriniz varsa da eğlenceli bir şekilde para kazanabiliyorsunuz. Ayrıca Youtube üzerinden ilginç drone videolarının da yayın sahiplerine para kazandırdığını da belirtmekte yarar var.

8. KOLTUK TAKIMI YENİLEME

koltuk-takımı

Eskiden koltuklar ortalama 1-2 bin liraya satın alınıyor ve ortalama 1-2 yıllık kullanım sonrasında atılıyordu. Ancak günümüzde koltuk takımlarının fiyatı 10 bin liraya kadar çıktı. Bu da takımların sürekli olarak yenilenmesini zorlaştırdı. Ev sahipleri artık koltuk takımlarını sık sık değiştirmek yerine yenileme yoluna gidiyor. Yenilenen koltuk takımları ilk günkü gibi bir görünüm sağlıyor ve evde küçük değişiklik yapmak isteyenleri de memnun ediyor. Bir koltuk yenileme merkezi açmak ortalama 70 bin lira sermaye gerektiriyor. Ancak sermayeye ek olarak sektörde tecrübeli en az 1 ustaya ihtiyacınız olacak, zira birçok konu el emeği ile hallediliyor.

9. ARABA KİRALAMA

araç-kiralama

En kısa para kazandıran yollar arasında yer alan iş fikri! 20 yıla yakındır bu sektör var ve halen sektörde çok kısa yoldan para kazanmak mümkün. Dilerseniz aracınızı siz kiraya verin, dilerseniz de aracınızı bir araç kiralama şirketine verin. Her iki durumda da anında gelir kazanmaya başlarsınız. Ortalama olarak Rent A Car işine girmenin bedeli 1 araç. Aracı sıfır alacaksanız da maliyetiniz yaklaşık 80 bin liraya ulaşacak. Resmi işlemler için ise ofis kurulumu ile birlikte toplam maliyetiniz 110 bin liraya ulaşacaktır. Bu işi özellikle kredi ile araç alabileceklere mutlaka öneriyoruz.

10. YIKIM MÜTEAHHİTLİĞİ

yıkma-makine

Çoğu insanın haberdar olmadığı bir iş kolu, ancak kısa yoldan para kazanmak için kesinlikle harika bir yöntem. Türkiye’de büyük bir Kentsel Dönüşüm projesi başlatılmış durumda. Bu kapsamda 7-8 yıl önce ülke genelinde haftalık 10-20 bina yıkımı gerçekleştirilirken, şuanda rakam haftalık binlerle ifade ediliyor. Yıkım müteahhitliği bu kapsamda son dönemde en çok ihtiyaç duyulan hizmetler arasında yer alıyor. Ortalama sermaye tutarı 420 bin lirayı aşabiliyor. Özellikle yıkım için 2 ana makine ihtiyacı var ve bunlar ortalama 70 bin Euro tutuyor. Ayrıca araçlar için 2 ana ehliyetli personel ve yardımcı 4 personel ihtiyacınız olacak. Sektöre giriş tutarı çok fazla, ancak sektöre girdiğiniz ilk gün bile rahatlıkla iş bulabilirsiniz. Özellikle Kentsel Dönüşüm’ün yeni uğrak noktalarına uğramanız yeterli.

11. BAYİLİK ALMAK

bayilik-almak

Türkiye’de yapabileceğiniz binlerce farklı iş fikri var, ancak iş fikirlerini incelerken elbette “bu iş tutar mı” sorusunu sık sık kendinize yönelttiğinizi biliyoruz. Bu soruyu bayilik alarak da rahatlıkla çözebilirsiniz. Zaten “tutmuş” yani para kazandıran bir firmanın bayiliğini almak mantıklı olabilir. Bunun için bayilik almak istediğiniz bölgenin rekabet şartlarını incelemeniz yeterli. Hangi bayiliği alacağınız hakkında incelemeler için ise Bayilik Veren Firmalar bölümümüzü gözden geçirebilirsiniz.

12. EKSPERTİZ

oto ekspertiz

Yeni yasa ile birlikte ikinci el araç alım satımlarında ekspertiz zorunlu oldu. Bu da sektöre inanılmaz bir canlılık getirmiş durumda. Ekspertiz açmak eskiden 300 bin liraya kadar bir masraf oluştururken şuanda daha uygun şartlar ile ekspertiz dükkanı açmak mümkün. Birçok ekspertiz bayiliği veren firmada ortalama 60 bin lira ile bayilik alınabiliyor. Ekspertiz dükkanı açacaksanız en önemli konu iş potansiyelinin yüksek olduğu bir alan bulabilmek olacak. Oto galericilere yakın bir dükkan, bu konuda biçilmiş kaftan!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir