AVM’lerde Açılabilecek 5 Stant Fikri
  1. Anasayfa
  2. Dükkan Açmak

AVM’lerde Açılabilecek 5 Stant Fikri

2

Türkiye toplam 396 AVM bulunuyor. Ayrıca her ay yeni bir AVM’nin inşaatına başlanıyor. İnsanların yoğun bir uğrak noktası olan AVM’ler girişimci ve yatırımcılar için eşsiz fırsatlar sağlıyor. Özellikle düşük yada orta sermaye sahipleri için yüksek kar marjı barındıran stant fikirleri ile ciddi gelirler elde etmek mümkün.

AVM’lerde stant açmak istiyor ama neyin standını açarak kar elde edebileceğinizi bilmiyorsanız sizler için 5 adet harika stat fikrini listeledik. AVM’lerde sık sık stant açarak ciddi anlamda kar elde eden girişimciler var. Ancak bu girişimcilere ek olarak stand açıp maalesef gelir elde edemeyen ve bir süre sonra standı kapatan girişimcilerin de olduğunu belirtmek gerekiyor.

AVM’de stant açarak para kazanmak istiyorsanız trendleri takip etmeniz gerekiyor. Özellikle Anadolu’daki şehirlerde bulunuyorsanız batı illerindeki AVM’lere sık sık ziyaretler gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Batı illerinde mevcut olarak yüksek ciro elde eden stantlar, zamanla Anadolu’da da yükselişe geçmektedir.

 

KOZMETİK VE PARFÜM

AVM’lerin en çok iş yapan standları kozmetik ve parfüm standlarıdır. Bu tür standlarda ciddi iş potansiyeli bulunmakla birlikte kar marjı da en az yüzde 60’ın üzerindedir. Ancak bu sektör maalesef onlarca küçük – büyük şirket tarafından büyük ölçüde ele geçirilmiştir. Bu nedenle bu konuda eksiklik bulunan bir AVM bulmanız zordur. Ancak eksiklik bulunduğuna inandığınız AVM’lerde mutlaka bu standa yoğunlaşın.

HEDİYELİK EŞYA

Kar marjı yüzde 300’e yaklaşan bir sektör olan hediyelik eşya sektörü de AVMlerde en çok iş yapan standlar arasında yer alıyor. Çok farklı kategoriler olması nedeniyle bu konuda stant bulmak çok daha kolaydır. Hediyelik Eşya konusunda iyi bir fikir bulmak istiyorsanız daha önce belirttiğimiz gibi Batı’daki şehirlerde bulunan AVM’lere mutlaka göz atın.

 

[affiliate_news id=”5238″]

 

TATLI ve ŞEKERLEMELER

Bir 2 yıl önce hemen hemen çok az bulunan tatlı ve şekerleme standları bu aralar ciddi manada arttı. Bu trendi yakalamak için de çok geç kaldığınızı söyleyemeyiz. Ciddi manada satışlar var ve özellikle oyun bölümlerinde tatlı ve şekerleme standları çok yüksek cirolar elde ediyor. Sektörde kar marjı yüzde 200’ü aşıyor.

ÇANTA VE EŞARP

Çok farklı bir sektör olmasına rağmen standlarda çok satan bir ürün. Çanta ve eşarplar ek ürünler arasında yer alması nedeniyle eğer şık ve dikkat çekici ürünler bulabilirseniz eğer ciddi manada satışlar elde edebilirsiniz. Çanta ve eşarp satmak istiyorsanız mutlaka farklı ürünler getirmek zorundasınız, aksi takdirde satış yapmanızın zor olduğunu söylemek gerekiyor. Ortalama kar marjı yüzde 120’lere ulaşıyor.

ÇİĞ KÖFTE

AVM standı denilince akla gelinen kategoriler arasında olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Ancak hemen hemen her AVM’de 2-3 çif köfte standı bulunuyor. Eğer bulunmuyorsa yada çok az alternatif varsa mutlaka değerlendirin. Zira çiğköfte standının kurulumu çok ucuz ve kar marjı yüzde 80’i aşıyor.

Düşük sermayeli iş fikirlerine yönelik inceleme yapıyorsanız Sermayesiz İş Fikirleri kategorimize göz atmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar (2)

  1. Yeni avm’lere bakıyorum sürekli olmayan işler için. Gümüş açmayı düşünüyorum.

  2. 10 Ekim 2018

    Avm stand fikirleri konusunda çok faydalı ve yönlendirici bir içerik olmuş. Siteniz ve paylaşımlarınız çok güzel, ilgiyle takip ediyoruz.

Bir yanıt yazın