1. Ana Sayfa
  2. Başarı Hikayeleri

Kısa Sürede Sayısı 400’e Ulaştı

Kısa Sürede Sayısı 400’e Ulaştı
0

Batman’ın Sason ilçesinde hindi yetiştiriciliği işine başlayan Mahsum Çelik adlı genç çiftçi, kısa sürede 400 hindi sayısına ulaşmayı başardı.

Batman’ın Sason ilçesine bağlı Topluca köyünde yaşayan genç çiftçi Mahsum Çelik, birkaç hindi satın alarak kendi imkanları ile doğal bir hindi çiftliği kurdu. Hindilerinin tamamen doğal bir ortamda büyüdüğü için yoğun talep görmeye başladığını ifade eden Mahsum Çelik, şimdi 400 hindi sayısına ulaştığını ifade etti.

Çiftlikteki hindilerin tamamen doğal ortam sağlanarak yetiştirildiğini belirten genç çiftçi Çelik, “Kurduğum hindi çiftliğinde yaklaşık olarak 400 tane büyük hindi yetiştirmekteyim. Çiftlikte bulunan hayvanlarımız hiçbir şekilde ilaç veya kimyasal maddelerle değil tamamen doğal olarak yetiştirilip gelen müşterilere satılmaktadır. İsteyen aldığı hayvanı canlı olarak alıp evine götürüyor, bazı müşterilerimiz ise hayvanın kesilmesini, kesim sonrası temizlenip hazır hale getirilmesini istiyor. Bizler burada hem satış yapıyoruz hem de vatandaşlarımıza yardımcı olmak anlamıyla isterlerse hayvanı kesip hazır hale getiriyoruz. Çiftliğimizde çok sayıda hindi bulunmaktadır. Hindilerin hepsini olduğu gibi doğal bir şekilde yetiştiriyorum. Çoğu kişi hayvanlara aşılar, kimyasal ürünler yedirerek hayvanların şişmesini ve ağır durmasını sağlıyorken bizlerde öyle bir şey yok. Hindilerimiz 8 ila 10 kilo arasında değişmektedir. Ayrıca hayvanlarımızın hafif olması tamamen doğal şartlarda yetişmelerinden kaynaklanmaktadır. Hindi yetiştiriciliğinin yanı sıra halkımıza hindi satışı da yapıyoruz ve satışlarımız oldukça rağbet görüyor” ifadelerini kullandı.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Çelik, tamamıyla doğal ortamda yetiştirilen hindileri canlı ya da kesilmiş olarak 100 ile 150 lira arasında değişen fiyatlarla satıldığını kaydetti.

hindi yetiştiriciliği

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Boshnak Közde Börek Bayilik
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap