Kısa Sürede Sayısı 400’e Ulaştı

Kısa Sürede Sayısı 400’e Ulaştı hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Kısa Sürede Sayısı 400’e Ulaştı ile benzer konular hakkında bilgi almak için Başarı Hikayeleri, Girişimcilik, Karlı İşler, Yeni İş Kurmak kategorimize göz atabilirsiniz.

Batman’ın Sason ilçesinde hindi yetiştiriciliği işine başlayan Mahsum Çelik adlı genç çiftçi, kısa sürede 400 hindi sayısına ulaşmayı başardı.

Batman’ın Sason ilçesine bağlı Topluca köyünde yaşayan genç çiftçi Mahsum Çelik, birkaç hindi satın alarak kendi imkanları ile doğal bir hindi çiftliği kurdu. Hindilerinin tamamen doğal bir ortamda büyüdüğü için yoğun talep görmeye başladığını ifade eden Mahsum Çelik, şimdi 400 hindi sayısına ulaştığını ifade etti.

Çiftlikteki hindilerin tamamen doğal ortam sağlanarak yetiştirildiğini belirten genç çiftçi Çelik, “Kurduğum hindi çiftliğinde yaklaşık olarak 400 tane büyük hindi yetiştirmekteyim. Çiftlikte bulunan hayvanlarımız hiçbir şekilde ilaç veya kimyasal maddelerle değil tamamen doğal olarak yetiştirilip gelen müşterilere satılmaktadır. İsteyen aldığı hayvanı canlı olarak alıp evine götürüyor, bazı müşterilerimiz ise hayvanın kesilmesini, kesim sonrası temizlenip hazır hale getirilmesini istiyor. Bizler burada hem satış yapıyoruz hem de vatandaşlarımıza yardımcı olmak anlamıyla isterlerse hayvanı kesip hazır hale getiriyoruz. Çiftliğimizde çok sayıda hindi bulunmaktadır. Hindilerin hepsini olduğu gibi doğal bir şekilde yetiştiriyorum. Çoğu kişi hayvanlara aşılar, kimyasal ürünler yedirerek hayvanların şişmesini ve ağır durmasını sağlıyorken bizlerde öyle bir şey yok. Hindilerimiz 8 ila 10 kilo arasında değişmektedir. Ayrıca hayvanlarımızın hafif olması tamamen doğal şartlarda yetişmelerinden kaynaklanmaktadır. Hindi yetiştiriciliğinin yanı sıra halkımıza hindi satışı da yapıyoruz ve satışlarımız oldukça rağbet görüyor” ifadelerini kullandı.

Çelik, tamamıyla doğal ortamda yetiştirilen hindileri canlı ya da kesilmiş olarak 100 ile 150 lira arasında değişen fiyatlarla satıldığını kaydetti.

hindi yetiştiriciliği

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Kısa Sürede Sayısı 400’e Ulaştı hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!