Kısa Sürede Zengin Oldu!
  1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

Kısa Sürede Zengin Oldu!

0

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bir turistik işletme sahibi olan Enver Yalçın, turistik faaliyet gösteren işletmesinde 10 eşek beslemeye başladı. Bu eşeklerden elde ettiği sütlere yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Yalçın, kısa sürede eşek sütü ile zengin oldu.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde 6 yıldır eşek sütü üretimi yaptığını ifade eden girişimci Enver Yalçın, Türkiye’nin onlarca kentinin dışında yurt dışına da kargo ile eşek sütü satmaya başladı.

Türkiye’nin farklı illerinde eşek sütü üretimi yapıldığına değinen Yalçın, “Günlük yaklaşık 13 litre süt üretiyoruz. Türkiye’nin hangi ilinden isteyen olursa gönderiyoruz. Kemoterapi gören hastalar, astım, bronşit gibi hastalığı olanlar daha çok talep ediyor. Son yıllarda sütün bu hastalıklara iyi geldiği söylenince bize de çok fazla talep geldi.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Zengin Olmanın Yolları & Nasıl Zengin Olunur

Bir eşeğin yaklaşık 3 bin lira olduğunu kaydeden Yalçın, “Bugün eşek ‘altın’ değerinde oldu. Sütün kilogramı piyasada 150-200 liraya kadar çıktı. Biz ise kilogramını 100 lira civarından satışa sunuyoruz. Türkiye’nin her yerine soğuk termoslara koyarak kargo ile yolluyoruz” ifadelerini kullandı.

Turistik işletme sahibi Yalçın, Muğla’ya turistik amaçlı gelen yabancıların da bu süte yoğun olarak talep ettiğini, Almanya, Fransa ve İtalya’ya da eşek sütü gönderdiğini kaydetti.

MUĞLA/AA

İlginizi Çekebilir