1. Anasayfa
  2. Meslekler

En İlginç Meslekler

En İlginç Meslekler
0

Dünyanın her ülkesinde belirli meslekler gruplarında milyonlarca insan çalışır. Ancak bazı ilginç meslekler var ki bazısında 1-2 kişi çalışıyor, bazısı çok para kazandırıyor bazısı ise yokluktan tercih ediliyor. İşte dünyanın en ilginç meslekleri…

VÜCUT RESSAMLIĞI

vücut-ressam
Genellikle fuarlarda, festivallerde, spor müsabakalarında bolca bulunan vücut ressamları ilginç ve dikkat çekici tasarımları yüze, kollara, enseye çizerler. Genellikle çocuklar üzerinde çalışan vücut ressamlarının bazıları çok profesyonel olarak çalışmakta ve enfes kesen tasarımlar ile aşırı dikkat çekmektedirler.

PARFÜM KİMYAGERLİĞİ

parfüm
Parfüm kimyagerleri son zamanlarda ciddi olarak talep görmekte. Parfüm üretim şirketlerinde çalışan Parfüm Kimyagerleri genellikle bilim adamı sınıfında bulunur ve parfümler için gerekli molekül yapıları üzerinde üst düzey bilgilere sahiptir. Dünyada çok az bulunan parfüm kimyagerlerinin birçoğu yıllık 200 bin doların üzerinde maaş almaktadır.

SANATÇI TERAPİSTİ

sanatçı
Sanatçılar nasıl daima yüksek enerjili ve güler yüzlü oluyor? Çoğu sanatçı terapistleri ile çalışıyor. Çok değerli ve piyasada saati onbinlerce dolar olan sanatçı terapistleri var. Sanatçı terapistleri genellikle yüksek enerjilerini aktarmak konusunda harika bilgilere ve becerilere sahiptir. Sanatçı terapistleri genellikle psikoloji konusunda master yapmıştır.

KORUMA UZMANLARI

koruma
Birilerinin dünyayı düşünmediğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Dünyayı düşünmek için hükümetler tarafından görevlendirilen maaşlı insanlar var. Genellikle Coğrafya, Tarih gibi konularda profesör seviyesine ulaşmış bu insanlar dünyayı geleceğe taşımak konusunda araştırmalar yapar. Dünya üzerindeki su ve tarım arazilerini korumak üzerine de daima yeni projeler geliştiren bu Koruma Uzmanları yıllık 100 bin dolara yakın maaş alır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Seracılık

ÖZEL MOBİLYA TASARIMCILARI

mobilya
Biraz varlıklı bir insansanız eğer evinizi dizayn etmek konusunda farklı ürünlere yönelmek istemeniz çok doğal. Farklı fikirler ise genellikle seri üretim malları olmuyor. Bu nedenle özel mobilya tasarımcılarına yönelmeniz gerekecektir. Özel mobilya tasarımcıları ise elbise tasarımcıları gibi çok değerlidir. Alanında isim yapmış ve milyonlarca lira servete sahip mobilya tasarımcıları bulunmaktadır. Bu tür tasarımcılarının ofislerine göz atmak bile yeterli.

VOLKANOLOG

volkanolog
Muhtemelen bu mesleği hiç duymadınız. Genellikle aktif volkan bulunan ülkelerde bulunan Volkanologlar, adı üzerinde volkanlar ile ilgilenir ve bu konuda uzmanlaşırlar. Bir volkanolog, doğanın bu yıkıcı güçlerini incelemek, patlamaları öngörmek ve muhtemelen hayat kurtarmak için dünyanın farklı bölgelerine gitmekten asla çekinmez. Bu konudaki eşsiz bilgilerini daima raporlar ve ülkenin ilgili birimlerine aktarır. Birçok hükümet bu konuda kadro açmaktadır. Volkanologlar az bulunmaları nedeniyle yüksek maaş almaktadır.

OYUN TEST EDİCİSİ

oyun-test-edicisi
Özellikle video oyunları her yeni güncelleme geldiğinde video oyunu test edicisine ihtiyaç duyar. Örneğin dünyanın en çok oynanan video oyunlarından biri olan Counter Strike Global Offensive’e her yeni güncelleme geldiğinde 10 ila 50 kişilik video oyun test edicisi tarafından oynanır ve test edilir. Oyundaki önemli yapısal sorunlar bu test ekibi tarafından belirlenir ve oyun açıkları henüz oyun yayına alınmadan böylelikle kontrol edilmiş olur. ABD’de ortalama bir oyun test edicisi yıllık 80 bin dolar maaş almaktadır.

ÇİKOLATA MÜHENDİSİ

çikolata
Eğer bir şeyler tasarlamayı seviyorsanız ve mühendis olmanız konusunda fantezi istiyorsanız, kendinizi Çikolata Mühendisi olarak geliştirebilirsiniz. Burada ağır makine ve aletlerle uğraşmak zorunda değilsiniz, tek yapmanız gereken çikolatalar tasarlamak. Bir çikolata mühendisinin işi lezzetli çikolata tarifleri oluşturmaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Çilek Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?

SUÇ SAHNESİ TEMİZLEYİCİSİ

suç-sahnesi-temizleyicisi
Dünya üzerinde her gün yüzlerce, binlerce hatta onbinlerce yeni film ve dizi sahnesi çekilmektedir. Bu sahnelerin çoğunda suçlar yer alır ve bazı ortamlara kan bulaşır, araba parçaları dağılır ve birileri sahne bittikten sonra bunları temizler. Suç sahnesi temizleyicisi birçok prodiksiyon şirketi tarafından maaşlı olarak işe alınmaktadır. ABD’de ve Avrupa’da bolca bulunan suç sahnesi temizleyicileri ortalama olarak yıllık 60 bin dolar maaş almaktadır.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir