1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Kendi İş Stilinizi Bulmanın 4 Yolu

Kendi İş Stilinizi Bulmanın 4 Yolu
0

Kendi iş stilinizi belirlemek başarılı bir girişimi uzun vadede ayakta tutmak için büyük önem arz ediyor. Sürekli olarak iş stilinizi değiştirmek yerine bir stilde en iyisi olmaya çalışmak çok daha önemlidir. Kendi iş stilinizi belirlemenin 4 önemli yolu var.

Ancak bu yolları uygulamak ve belirli bir iş stilini hayata geçirmek elbette kolay değil, ancak denemekten çekinmeyin ve daima arayışınızı geliştirmeye çalışın.

1- Beklentilerinizden Kurtulmaya Çalışın

Bir şeyi yapmaya zorlamaya çalışmak yerine esnek olmak daima daha rahat çalışma koşulları sağlar. Yeni bir çalışma stili belirlemeye çalışmak yerine esnek olun, bu stili oluşturmanın ilk yolu rahat olmaktır. Yeni bir stil denemeden önce istekli olmalı ve beklentilerinizden kurtulmalısınız. Mevcut beklentileriniz çoğu zaman yeni bir stili uygulamanın veya bunu düşünmenizin önündeki en büyük engeldir.

2- Hareketlerinizi Kayıt Altına Alın ve İnceleyin

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Yeni bir şeyler denemeye başladığınız zaman bu denediklerinizden aldığınız sonuçları mutlaka not alın ve bunların hangisinde daha başarılı olduğunuzu veya hangisinin işe yaramadığını mutlaka inceleyin. Sürekli olarak aynı şeyleri deneyip yanlış sonuçlar elde etmenizi engellemenin en önemli yolu hareketleri kayıt altına almak ve bunu incelemektir. Bu kayıtları ise olabildiğince ayrıntılı tutmak önemlidir, çünkü bazen çok küçük bir ipucu bile yeni bir çalışma modeli oluşturmanızı neyin engellediğini ortaya koyacaktır.

3- Başkalarının Stillerine Göz Atın

Bazen bir şeyi başarmak için Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yoktur. Halihazırda doğru yolu bulmuş bir işletmenin stiline göz atarak da doğru bir planlama elde etmek mümkün olabilir. Bu konuda bir yardım almaktan da çekinmeyin.

4- Kararlı Olun

Yeni bir çalışma stili belirlemek konusunda en iyi fikir kararlı olmaktır. Eğer herhangi bir iş modelini değiştirmek ve bulunduğunuz durumdan kurtularak mutlu olmak istiyorsanız mutlaka kararlı olmaya özen göstermelisiniz. Kararlılık çoğu zaman başarılı ve mutlu olmanın en önemli yoludur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Gümrükte Kalan Mallar Nasıl Alınır?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir