1. Ana Sayfa
  2. İnternetten Para Kazanmak

Para Kazanmanın Yolları – Güncel

Para Kazanmanın Yolları – Güncel
0

Son dönemde Türkiye’de ciddi iş potansiyelleri ortaya çıktı. Özellikle yatırım araçlarından ciddi gelir elde eden yatırımcılar birçok sektörün de canlanmasını sağladı. Para kazanmanın en iyi yolları listesinde son dönemde yükseliş yaşayan fikirleri listeleyeceğiz.

CEP TELEFONU AKSESUARI

telefon-aksesuar

Türkiye’de son dönemde en ciddi yükseliş potansiyeli özellikle cep telefonu aksesuarlarında yaşanıyor. Çok farklı modellerin ortaya çıkmasıyla birlikte bu sektörde trendler her an değişebiliyor. Bu nedenle özellikle düşük ve orta sermayeye sahip girişimcilere aksesuar sektörünü öneriyoruz. Cep telefonu aksesuarlarında kar marjı çoğu zaman yüzde 300’e kadar ulaşabiliyor. Cep telefonu aksesuarlarını birçok şehirdeki toptancılarda bulabilmek mümkün. Ayrıca Çin’den ithalat yaparak da çok uyguna aksesuar getirebilmeniz mümkün.

OYUNCAK

oyuncak

Son 3 yıldır birçoğu Avrupa menşeli olan oyuncak firması Türkiye’den çıktı. Bu çıkışlar nedeniyle ülkemizde oyuncak sektöründe büyük boşlukla ortaya çıktı. Anadolu’da birçok şehirde bu nedenle küçük lokal oyuncak markaları bir bir büyümeye başladı. Bu fırsattan faydalanabilmek adına sizde sektöre ciddi bir giriş yaparak başarılı bir işletme kurabilirsiniz. Şuanda oyuncak sektörüne girebilmek için ortalama 120 bin liralık yatırım sermayesine ihtiyacınız olacak.

KAHVALTI EVİ

kahvalti-evi

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da son dönemin en hızlı büyüyen işletmeleri kahvaltı evleri oldu. Her bölgede bir bir türeyen kahvaltı evleri sektörü tamamen en uç noktalara çıkarmış durumda. Anadolu’daki büyük şehirlerin birçoğunda da kahvaltı evleri ciddi iş potansiyeli elde etmeye başladı. Özellikle bulunduğunuz il – ilçede bu konuda rekabet yoksa mutlaka değerlendirmenizi öneriyoruz. Sektöre giriş yapabilmek için 80 bin liralık yatırım bütçesi yeterli. Sektörde ortalama bir işletme aylık 30 bin liraya yakın gelir elde edebiliyor.

SOĞUK HAVA DEPOSU

soğuk-hava-deposu

Son dönemde Türkiye’de soğuk hava depolarına ciddi ihtiyaç ortaya çıkmaya başladı. Bu nedenle bu konudaki eksiklikleri gidermek amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından soğuk hava depoları için destek verilmeye başlandı. Bakanlık, Türkiye’nin birçok bölgesinde soğuk hava depolarına hibe ve faizsiz kredi destekleri sunuyor. Her şehirde bu desteklerde farklılık bulunuyor. Bu nedenle şehrinizdeki Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın il müdürlüğüne küçük bir ziyaret gerçekleştirmeniz yeterli. Bu konuda bakanlık personelinin tamamı bilgi sahibi ve kısa sürede neler yapmanız gerektiği hakkında tüm bilgileri alma fırsatınız var. Soğuk hava depoları hakkında ek bilgiler için > 2 YILDA KENDİNİ AMORTİ EDEN İŞ FİKRİ.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Hukuk / Avukatlık Bürosu Açmak

MOBİL UYGULAMA

mobil-uygulama

Android ve IOS işletim sistemlerine sahip olan cep telefonları artık çağımızın vazgeçilmezleri arasında. Cep telefonları artık elimizden düşmediği için ciddi bir sektörün de ortaya çıkmasını sağladı. Mobil uygulamalara harcadığımız para her geçen gün artış gösteriyor. Bu artıştan faydalanmak isteyen birçok bilişim şirketi, yaptıkları uygulamalar ve oyunlar ile milyonlarca dolar para kazanmaya başladı. Mobil uygulama sektörüne giriş yapabilmek ise düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. Zira bu sektöre girebilmek için Android ve IOS uygulama beceresine sahip birkaç personel istihdam etmeniz gerekecek. Ancak Türkiye’de bu konuda bilgili çok fazla personel bulabilmek maalesef mümkün olmayabiliyor. Bu nedenle sektöre girmeyi planlıyorsanız ilk olarak personel istihdamını gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Sektöre giriş için gerekli ortalama yatırım sermayesi 350 bin lira.

AVM STANDI

avm-stant

AVM’ler de harcadığımız zaman her geçen gün artıyor ve bu nedenle ortalama olarak AVM’de harcanan para da artış gösteriyor. AVM’lerde şuanda her noktada onlarca stant bulabilmek mümkün, ancak sektörün tamamen tekelleştiğini söylemek zor. Halen bu sektörde ciddi fırsatlar var. Özellikle küçük şehirlerdeki AVM’lerde bu konuda daha fazla potansiyel var. Parfüm, şekerleme, çikolata ve çiğköfte gibi stantlar ise en çok iş yapan AVM stantları arasında yer alıyor. Ortalama bir stant kurulumu için 10 bin lira yeterli.

Türkiye’de birçok bayilik veren firmanın ayrıca AVM stant bayiliği de bulunuyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap