1. Anasayfa
  2. Evde Ek İş

Evde Yapabileceğiniz 7 Ek İş Fikri

Evde Yapabileceğiniz 7 Ek İş Fikri
0

Ev ekonomisine katkı sağlamak istiyorsanız, kolaylıkla başlayabileceğiniz evde 7 iş fikri.

Son yıllarda ekonomik gelişmeler nedeniyle artık özellikle ev hanımları ev ekonomisine katkı sağlamak üzere iş fikirlerine yönelik araştırmalar yapıyor. İster kadın olun ister erkek, her zaman evde yapabileceğiniz birçok ek iş fikri bulunmaktadır.

Evde ek iş fikirlerine yönelirken, kendi becerilerinizi de konuşturmak önemlidir. Bu nedenle en iyi bildiğiniz şeyi yapmaya odaklanmak mantıklı olabilir.

İlham vermesi açısından evde yapabileceğiniz 7 ek iş fikri…

1. ÇOCUK BAKIMI

Günde 8 ile 12 saat arasında aynı anda 5-6 çocuğa bakabilecekseniz eğer evde yapabileceğiniz ciddi gelir sağlayabilecek ek iş fikridir. Lisans almanıza gerek kalmadan çevrenizdeki ailelerin çocuklarından başlamak üzere evde çocuk bakımı yapabilirsiniz. Birkaç çocuk için başarılı bir bakım gerçekleştirdikten sonra adınız duyulur ve daha fazla çocuk için istek almaya başlayabilirsiniz. Birçok büyük kreş fikri böyle doğmuştur.

2. ÖZEL DERS

Evde çocuk bakımı gibi ancak daha fazla kazanç potansiyeli bulunan bir iş fikri arıyorsanız özel ders de mantıklı olabilir. Özellikle İngilizce veya çeşitli müzik aletleri konusunda ders verebilecek düzeyde bulunuyorsanız, çok hızlı bir şekilde öğrenci bulabilir ve para kazanabilirsiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

3. EVDE ÜRETİM YAPMAK

Çok yüksek potansiyelli evde bir iş fikri arıyorsanız, evde üretim yapmaya odaklanabilirsiniz. Evde üretim yapmak için ortalama bir sermaye ile harekete geçebilir ve kısa sürede katma değer oluşturabilirsiniz.

Evde üretim yapabileceğiniz harika 14 fikrimiz bulunuyor. Bunlara göz atmak için Evde Üretim Yapmak İçin En İyi 16 Fikir rehberimize göz atmanızı öneririz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Küçük Yerleşim Yerleri İçin 24 İş Fikri

4. TAKI YAPIMI

Evde iş fikirleri arasında en çok dikkat çeken fikirlerden biri de takı yapımıdır. Takıları ayrıca kendiniz de kolaylıkla satışa sunabilir ve zamanla komşularınızı bile personel olarak istihdam alabilirsiniz. Takı yapımı kolaydır ve bunları pazarlamak için de Instagram yeterlidir.

Ek bilgiler Takı Yapımı rehberinde yer almaktadır.

5. DROPSHIPPING

Stoksuz e-ticaret olarak bilinen Dropshipping yaparak da evden çalışarak para kazanabilirsiniz. Ancak elbette Dropshipping yapmak için orta düzeyde teknik bilgiye ihtiyacınız olacak. Dropshipping konusunda kendinizi geliştirerek hiçbir ürün satın almadan ve çok az sermaye ile para kazanabilirsiniz. E-ticarete başlamak isteyenler için önerdiğimiz ilk adımlardan biridir. Konu hakkında eşsiz bilgilere Stoksuz E-ticaret Dropshipping bağlantısından ulaşabilirsiniz.

6. SOSYAL MEDYA YÖNETİCİLİĞİ

Türkiye’de artık en küçük işletmelerin bile sosyal medya konusunda profesyonellere ihtiyacı bulunuyor. Sosyal medya danışmanlığı konusunda kendinizi geliştirerek, sosyal medya yöneticiliği yapabilirsiniz. İşletmelere mail atarak ilk etapta ücretsiz de çalışabilir ve bu sayede referanslar elde edebilirsiniz. Sosyal medya yöneticiliği potansiyeli yüksek ve sıfır sermayeli iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi sayfasına göz atarak, kendinizi geliştirmeniz için gerekli adımlara göz atabilirsiniz.

7. HEDİYE SEPETİ OLUŞTURMA

Özellikle özel günlere yönelik hediye sepetleri oluşturarak bunları online olarak Instagram’da satışa sunabilirsiniz. Son dönemin en karlı iş fikirleri arasında yer almakta olup, çok düşük sermaye bedelleri ile başlayabilirsiniz. İş fikri hakkında ek bilgiler için Hediye Sepeti Oluşturarak Para Kazanın adlı rehberimize mutlaka göz atın.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir