1. Ana Sayfa
 2. Evde Ek İş

Evde Üretim Yapmak İçin En İyi 16 Fikir – Evde Yapılıp Satılacak Şeyler

Evde Üretim Yapmak İçin En İyi 16 Fikir – Evde Yapılıp Satılacak Şeyler
2

Bir işletme açacak kadar yüksek sermayesi olmayanlar için evde küçük sermayeler ile başlanabilecek birçok üretim fikri bulunuyor. Evde yapılıp satılacak şeyler bulabilmek eskiye nazaran çok daha kolay. Evde üretilebilecek ürünlere odaklanarak daha kısa sürede daha fazla gelir sağlayabilirsiniz.

Küçük sermayeye sahip olanlar için üretim her zaman en cazip iş fikirleri arasında yer almaktadır. Bu kapsamda başkalarına ait küçük işleri yaparak cüzi gelirler elde etmeye çalışmak yerine kendi el yapımı ürünlerinizi üreterek daha yüksek büyüme fırsatı elde edebilirsiniz.

Evde üretim yaparak elde edeceğiniz gelirleri işletme açmak için kullanabilir ve büyük bir işletme ile yolunuza devam edebilirsiniz. Bu doğrultuda yüksek büyüme fırsatına sahip olacağını belirtmekte yarar var.

Evde üretim yapmak ve satmak isteyenler için en iyi 16 fikir:

1. TÜTSÜ ÇUBUK

Yanarken ortama hoş bir koku sağlayan tütsüleri evde rahatlıkla üretebilirsiniz. Küçük bir makine satın alarak veya direkt olarak el yapımı bir şekilde hoş kokulu tütsüler üretebilirsiniz. Evde tütsü yapımının nasıl yapılacağına dair eşsiz videoları Youtube’den rahatlıkla bulabilirsiniz.

Küçük paketler haline getirerek tütsüleri satabilirsiniz. Elbette ortaya egzotik kokular çıkarmak için biraz çaba göstermeniz gerekecek.

2. MUM

Evde üretim yapmak isteyenlerin en kolay şekilde ortaya çıkartabileceği ürün mumlardır. Ancak standart sanayi tipine benzer mumlar yerine şekilli ve dekoratif amaçlı mumlara odaklanmanızı öneriyoruz. Bu tür mumları Instagram’dan butik açarak rahatlıkla satabilirsiniz.

Evde mum yapımını da yine rahatlıkla Youtube’den öğrenebilirsiniz.

3. PAMUKLU ÇUBUK

Üretimi kolay bir fikir daha! Evde pamuklu çubukları çok kolay bir şekilde üretebilirsiniz. Ancak bu sektörde satış yapmak zor olabilir. Bu nedenle öncelikle bu çubukları satın alacak birkaç işletme bulmak kesinlikle mantıklı olacak.

4. TIĞ ÖRGÜ

Çeşitli çanta, elbise veya dekoratif ürünleri tığ örgü ile oluşturarak gelir elde edebilirsiniz. Günümüzde Türkiye’de özellikle ev hanımlarının evde en çok gelir sağladığı yöntemler arasında yer alıyor. Üstelik tığ örgüsüne sahip ürünler son zamanlarda yeniden popüler oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazandıran 27 Ek İş Fikirleri: Evden İşe Koyulun!

5. KURUTULMUŞ ÇİÇEK

Çiçeklerin taze ve canlı olanı makbul olsa da piyasada kurutulmuş çiçeklere olan orta düzeyde bir talep de bulunuyor. Üstelik bu kurutulmuş çiçekler genellikle ev yapımı olarak üretiliyor. Siz de kurutulmuş çiçeklere yönelik bir çalışma göstererek bu sektörden pay alabilirsiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Şehrinizdeki, bölgenizdeki çiçekçiler ile anlaşarak onların istekleri doğrultusunda farklı çiçekler için bu hizmeti verebilirsiniz.

6. TAKI YAPIMI

Bu rehberde en çok önerdiğimiz iş fikridir. Türkiye’de artık özellikle kadınlar standart sanayi tipi takıları kullanmak yerine el yapımı takılara yönelmiş durumda. Farklı tasarımlara sahip takılar üretebilirseniz eğer bunları sadece Instagram’dan bile ciddi bir düzeyde satışa sunabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kadın Girişimciler İçin Devlet ve Özel Kuruluş Desteği

Evde takımı yapımı işinde tüm işlemleri birkaç teçhizat ile gerçekleştirmeniz mümkün. Ayrıca farklı fikirler arıyorsanız mutlaka Youtube videolarına göz atmanızı öneriyoruz.

Bu konuda kendinizi geliştirmek için Halk Eğitim Merkezleri’nde ve belediyelerin kurs merkezlerinde eğitim alabilirsiniz.

Bu konuda ek bilgiler Takı Yapımı İle Evde Para Kazanın rehberinde.

7. TERLİK

Evlerde en çok kullandığımız terlikler aynı zamanda evde üretim yapmak isteyenler için de eşsiz bir fikir. Sadece Youtube’de “evde terlik yapımı” diye arayarak bile binlerce terlik yapımı videosu bulabilirsiniz.

Üstelik evde yapılmış terliklere olan talep hiç de az değil. Bijuteri mağazalarına rahatlıkla satış gerçekleştirebilirsiniz.

8. SABUN

Evde üretim yapmak isteyenlerin mutlaka odaklanması gereken bir iş fikri de sabun yapımıdır. İnsanların sağlık endişelerinin üst düzeye çıktığı bu dönemde, ev yapımı sabunlara olan ilginin arttığını fark etmek zor olmasa gerek.

Evde sabun yapımı zahmetli bir iştir, ancak ortalama üstü bir üretim gerçekleştirebildiğiniz taktirde çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Özellikle saçlara yönelik farklı özler ile oluşturulan ev yapımı sabunları rahatlıkla satabilirsiniz.

9. KOMPOST GÜBRE

Evde çiçek, mantar ve çeşitli bitkileri besleyenlerin en çok ihtiyaç duyduğu şey kompost gübrelerdir. Bu gübrelerin tamamının farklı bileşenleri bulunuyor. Belirli bir kategoride kendinizi geliştirerek ev yapımı kompost gübreler ile gelir elde edebilirsiniz.

10. SİRKE

Ev yapımı sirkleri muhakkak duymuşsunuzdur. Peki neden üretimini siz yapmıyorsunuz? Sadece bulunduğunuz bölgedeki ev yapımı ürünler satan işletmelere, marketlere, bakkallara bile satış yapabilirsiniz.

11. YASTIK

Herkesin evinde büyükannelerin yaptığı ev yapımı yastıklar bulunuyordur. Bu yastıklar geleneksel özellikler dışında doğal malzemelerden üretildiği için halen talep görmektedir. Ev yapımı yastık üretimi de zahmetli bir üretim fikridir, ancak ortalama olarak 15 liraya mal edilen bir yastığın satış fiyatı 120 lira civarındadır.

12. PASTA

Yakınınızdaki bütün pastanelere giderek onlara ev yapımı pastalar üretebileceğinizi söylerseniz eğer kısa sürede birçok pastaneden olumlu yanıt alabileceğinizi umuyoruz. Elbette pastanelerin isteklerini tam bir şekilde gerçekleştirebilmeniz önemlidir. Lezzetli ve ilgi çekici pastalar üreterek kendi müşteri kitlenizi bile oluşturabilirsiniz.

13. SÜT ÜRETİMİ

Birkaç büyükbaş hayvan bakabileceğiniz yeriniz varsa direkt olarak süt üretimine geçebilirsiniz. Elbette bu rehberdeki en zahmetli ve en yüksek sermaye isteyen iş fikridir.

14. REÇEL

Marketlerde en çok satılan ürünler arasında reçeller ilk 10 içerisinde yer alıyor. Bu reçellerin tamamı sanayi ürünü ve birçok insan bu ürünlerin yeterince sağlıklı olmadığını düşünerek organik reçel satın alıyor veya kendisi yapıyor.

İnsanlara bir alternatif oluşturmak üzere organik reçel yapımına odaklanabilirsiniz. Elbette reçel yapımını gerçekleştirirken sağlık unsurlarına dikkat etmenizi mutlaka öneriyoruz.

15. KAĞIT TORBA

Plastik torbalar artık paralı satılıyor. Bu nedenle insanlar filelere ve kağıt torbalara geçiş yaptı. Bu kağıt torbaları üretmek için küçük bir makineye ihtiyacınız var. Bu makinenin fiyatı 2 bin dolar civarında. Bu kadar sermayeniz varsa eğer evde kağıt torba üretimi yapabilirsiniz.

Eğer işletmenizi büyütmek isterseniz KOSGEB aracılığıyla teşvik ve hibe bile alabilirsiniz.

16. TURŞU

Yaz aylarının vazgeçilmez lezzeti olan turşu, evde üretim yapmak isteyenler için de gelir kapısı oluşturuyor. Evde turşu yapımına odaklanarak 1-2 aylık kısa bir sürede para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. 5 sene önce

  Güzel fikirler tebrikler…
  Fark cam filmleri olarak kutluyorum sizi.
  Her türlü cam filmi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 2. 5 sene önce

  örgü amigurumi bebekler yapıyorumm isteyenlere toptan satış yapabilirmm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir