Kapat

Hediye Sepeti Oluşturarak Para Kazanın

hediye sepeti

Son dönemde özellikle evde ek iş fikri arayan kadınlar tarafından yapılan ve ciddi oranda para kazandıran iş fikirleri arasında hediye sepeti oluşturma yer alıyor. Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte özellikle yılbaşı hediye paketlerinin de önümüzdeki 10 günlük süreçte önemli oranda satılması bekleniyor.

Hediye sepeti oluşturma iş fikri genellikle tüm özel günler için ihtiyaç duyulan hizmetler arasında yer almaktadır. Genellikle birçok kişiye aynı anda hediye almak için vakti olmayan insanlar, hediye sepeti hizmeti veren işletmelerden bir hediye sepeti satın alır ve ilgili bir adrese gönderilmesini ister. Evde ek iş olarak bu iş fikrini rahatlıkla yapabilirsiniz.

NASIL BAŞLANILIR?

Ülkemizde hediye sepetlerinin neredeyse tamamı Instagram üzerindeki sayfalardan satın alınmaktadır. Bu doğrultuda siz de öncelikle çeşitli hediye sepetleri oluşturmalı ve bu hediye sepetlerinin çok şık fotoğraflarını çekmelisiniz. Ardından uygun bir fiyat ekleyerek; bunları Instagram’da listeleyin.

Eğer halihazırda Instagram hesabınız bulunmuyorsa; hemen bu işe yönelik bir Instagram profili açın… Ardından takipçi edinebilmek için ilk etapta küçük bütçeler ile olmak üzere reklamlar verin. Büyük fenomen sayfalarına da reklam fırsatlarını kullanabilir ve geri dönüşe göre bu reklamları da artırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Ek İş: Kutu Süsleme ile Para Kazanın

Gelen siparişleri kapıda ödeme ile size en yakın PTT şubesi ile gönderebilirsiniz. Şubelerde kapıda ödeme hizmeti için ek 10 TL ücret alınmaktadır. Kargo için de kargonun büyüklüğüne göre 10 TL civarında ek bir masrafınız olacak. Bu masrafları tüketiciden almak yerine doğrudan ürün üzerine ekleyin, böylelikle ücretsiz kargo ile tüketicileri cezbedin.

Hediye sepetleri konusunda ise kesinlikle yaratıcı olmalısınız. Bu konuda satış yapan diğer Instagram sayfalarına göz atarak onlardan ilham alabilirsiniz.

Bu iş fikrine yönelecekseniz eğer doğum günleri, yılbaşı, sevgililer günü, anneler günü, babalar günü gibi çeşitli özel günler için farklı hediye sepetleri üretmeniz gerekir. Ayrıca hediye sepetlerine sıvı ürünler yerleştirmemelisiniz, zira bu ürünler kargolar tarafından alınmamaktadır. Bu konuda hizmet veren ABD ve Avrupa kökenli sayfalardan da ilham alabilirsiniz.

“Hediye Sepeti Oluşturarak Para Kazanın” üzerine 2 yorum

  1. büşra DOĞAN says:
  2. Hatice yılmaz says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir