1. Ana Sayfa
  2. Karlı İşler

Ayda 7 Bin Lira Ek Kazanç!

Ayda 7 Bin Lira Ek Kazanç!
2

Halihazırda bir işte çalışıyorsanız muhtemelen bu işten elde ettiğiniz gelir size yetmiyordur. Yada büyük ihtimal ile köşeye para bırakamıyorsunuz. Bu durumda ek iş fikirlerine mutlaka göz atmanız gerekiyor.

Günümüzde Türkiye’de insanların büyük bir çoğunluğu ek iş yapmaktadır. Son dönemde yapılabilecek yeni bir ek iş fikri ile ayda 7 bin liraya kadar ek gelir sağlayabilirsiniz.

Türkiye’de hemen hemen her dava için “bilirkişi” ihtiyacı doğmaktadır. Bu nedenle de her dava için bilirkişilerden yardım alınıyor. Sizde bilirkişi olarak ayda 7 bin liraya kadar ek gelir sağlayabilirsiniz. Yalnızca bilirkişilik yaparak büyük sermaye elde edenler bile var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRPara Kazandıran 62 İş Fikri

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Bilirkişi olmayı planlıyorsanız ilk olarak Adalet Bakanlığı’nın açtığı “Bilirkişi” kursuna kayıt olmanız gerekiyor. Başvuruların zamanı her yıl değişiyor. Daha önce Ekim ayı olarak belirlenen başvuru tarihi 2017’de Kasım olarak belirlendi. Bu yılki başvuru süresi henüz belli değil. Başvuru için 25 yaşını geçmek ilk kriterler arasında. Çalışan ya da emekli de olabilirsiniz. Bu iş özellikle emekliler için biçilmiş kaftan gibi…

Bir bilirkişiye yılda 300 dosya verilebiliyor. Dosya başına ödenen ücret ise en düşük 300 lira. Yani kaba bir hesapla yılda 300 dosyaya baksanız kazanacağınız para 90 bin lira. Bunu aya böldüğünüz zaman 7 bin 500 lira aylık gelir demek. Vergiler çıkınca ele geçen para ise 7 bin lira. İş mahkemelerinde tam 2 milyon dava var. Ceza mahkemelerindeki dava sayısı daha fazla, bu ise ek deneyim istiyor.

ESNAF DA BAŞVURABİLİR

Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), esnafın bilirkişilik mekanizmasında görev alması için eğitimler düzenliyor. Kasım 2017’den bu yana 168 kişiye bilirkişilik temel eğitimi verdiklerini belirten TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “Teşkilatımız mensubu bakkal, marangoz, motor ustası, şoför, inşaat ustası, küçük imalatçı ve matbaacı esnafı eğitimlere katılarak bilirkişilik sertifikası aldı” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bu Yöntem ile ’Çuval’la Para Kazanıyor

Doktor, mühendis, inşaat işçisi, elektrik teknisyeniyseniz veya esnafsanız bilirkişi olabilirsiniz. Tek şart yaptığınız meslekte en az 5 yıllık deneyime (kıdeme) sahip olmak. Alanınızı ilgilendiren bir davada hesaplama veya teknik bilgiye ihtiyaç duyulursa Adalet Bakanlığı, sizden görüş talep ederek dosya başına en düşük 300 lira ücret ödüyor.

İlginizi Çekebilir
Online Reklam

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 6 sene önce

    Merhabalar, yaşım 30 , lise mezunuyum, 15 yıldır çalışıyorum, toplamda 3.4 sene sigortam mevcut. kendi işim var.esnaf sanatkarlar odasına üye değilim. 5 sene deneyim kıdem ispatim sanırım kabul edilmez bunlar, bunlara rağmen baş vurabilir miyim . bilir kişi olabilir miyim

  2. Ben evde paketleme işi istiyorum yardımcı olunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir