Evde Börek Yapıp Satarak Para Kazanmak

evde-börek-yapmak

Karlı iş fikirleri olarak sık sık evde yapılabilecek işlere de değinmeye çalışıyoruz. Özellikle ev hanımıysanız eğer bu iş fikirlerini gözden geçirerek güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bazı iş fikirleri için hiç sermaye bulundurmanızı da gerek yoktur. Bu rehberimizde evde börek yaparak para kazanmak konusunda aradığınız bilgilere yer vermeye çalışacağız.

Evde börek yaparak para kazanmak istiyorsanız bu iş için çok düşük miktarda sermayeye ihtiyacınız olacak. Evde börek yaparak para kazanmak Türkiye’de sık sık ev hanımları tarafından yapılan bir iştir. Sizde evde börek yapmak istiyorsanız öncelikle boş vaktinizin olması gerektiğini bilmelisiniz. Evde börek yaparak para kazanmak için size öncelikle börek yapmak için gerekli bazı malzemeleri gerekecek

Basit bir yemek kitabında dahi bulunabilecek börek tarifleri malzemelerinde genellikle peynir, maydanoz, yufka ve yumurta bulunduğu belirtiliyor. Bu malzemeleri satın almak için yaklaşık olarak 20 liraya ihtiyacınız olacak. 20 liralık malzemelerden ortalama olarak 15 kişilik börek çıkacaktır. 15 kişilik bir börek ise ortalama olarak 40-50 liraya satışa sunuluyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Evde börek yapmak gayet basit bir iştir. Ancak sizin müşteri bulmamız gerekecek. Bu müşterileri bulabilmek için 21’nci yüzyılın en önemli icadı olan interneti kullanabilirsiniz. Hemen bir sosyal medya platformunda hesap açarak burada şehrinizde börek satın alabilecek hemen hemen herkese ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu sosyal medya hesapları için herhangi bir ücret ödemenize de gerek yoktur. Kısa vadede çok kişiye ulaşmak istiyorsanız basit reklam bütçeleri de ayırabilirsiniz. Eğer gerçekten lezzetli börekler çıkartabileceğinize inanıyorsanız evde börek yaparak para kazanmak yapabileceğiniz en basit iş fikirlerinden biridir.

Düşündüğünüzden daha fazla insan ev yapımı böreklere ilgiyi gösteriyor. Bu börekleri satın alabilecek birçok kişiye özellikle sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu işte gerçekten uzun vadede para kazanmak istiyorsanız lezzetli ve temiz börekler çıkartmayı başarabilmeniz gerekiyor. Sizden börek isteyen kişilere böreği teslim etmek için mahallenizde bulunan bakkallardaki çırakları kullanabilirsiniz. Çıraklara gönderi başına 2-3 liralık küçük ödemeler yaparak böreğin nakliyesini de sıcak bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ortalama olarak günde 5-10 sipariş almayı başarabilirsiniz eğer aylık 2 – 3 bin lira para kazanabilirsiniz.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık