1. Anasayfa
 2. Karlı İşler

Az Sermaye İle Yapılacak 8 İş Fikri

Az Sermaye İle Yapılacak 8 İş Fikri
Çay Ocağı
6

Az sermaye ile yapılacak çok sayıda iş fikri var. Özellikle yeni yılda yapılacak bir iş fikri arayanlar için birbirinden karlı iş fikirlerine odaklanmak üzere rehberimize göz atabilirsiniz.

Para kazanmak için çok paraya sahip olmanız gerekmiyor. Günümüzde dünyanın en zengin insanları yıllar önce herhangi bir gelir sahibi değildi. Bu kapsamda hiç sermayeniz olmadan veya az sermaye ile yapılacak birçok işler bulunuyor. Bu iş fikirleri ile önemli ölçüde gelir kazanabilir ve daha büyük işler için sermaye oluşturabilme şansınız var.

Az sermaye ile yapılacak çok fazla iş var ancak bu işlerden kar elde etmek için mutlaka ciddi çalışmalar yapmak gerekiyor. Örneğin bir giyim dükkanını 3-4 bin liraya da kurmak mümkün ama bu dükkanın kar elde etmesini beklemek biraz zor bir süreç olabilir. Bu nedenle kaliteli bir iş planının hazırlanması ve rekabet şartlarının tam anlamıyla incelenmesi gerekiyor. Düşük sermayenin en büyük sorunu kalite sürecidir. Düşük sermayeniz varsa kaliteden kaçmak yerine toplu ürün almaktan kaçınmak daha mantıklı olabilir.

Kısaca şunu belirtmeye çalışıyoruz. Başarı Hikayeleri bölümümüzde de yer aldığı üzere temel anlamda az sermaye ile yapılacak işlerden kar elde etmek istiyorsanız aslında ne iş yaptığınızın önemi yok. Eğer ciddi bir iş planı hazırlamış ve rekabet şartlarının uygun olduğunu düşünüyorsanız o işten mutlaka kar elde edersiniz. Şimdi az sermaye ile yapılacak bazı işlere hep birlikte göz atalım.

1. AVM’de STAND KURMAK

AVM'de STAND KURMAK
AVM’lerde kurulan standlar genellikle 2-3 metrekarelik alanlarda kurulur ve bu standların kurulumu 2-3 bin liraya bile gerçekleştirilebiliyor. Örneğin organik sabun satan bir AVM standını kurmak için en fazla 4 bin liraya ihtiyacınız olacak. Bu tür iş yerlerini kurmak için ciddi anlamda paraya ihtiyacınız yok, kiralar yüksek olduğu için ana planınız iş planını hazırlamak ve ürünleri satıp satamayacağınızı belirlemek. Eğer satış yapıyorsanız kar elde ediyorsunuz, her şartta 2+2=4.
AVM’lerde kurabileceğiniz stand fikirleri için AVM’lerde Açılabilecek Stand Fikirleri adlı rehbere de göz atabilirsiniz.

2. EV YEMEKLERİ YAPMAK

EV YEMEKLERİ YAPMAK
Evden çalışarak az sermayeli iş fikirleri kategorisinde en karlı işlerden biridir. Evde yapılan yemekler sektörü Türkiye’de halihazırda trend bir iş ve sektör daima büyüyor. Özellikle iş yerlerine yakın alanlarda yaşıyorsanız evde yemekler satışı için bir dükkanda açabilirsiniz, dükkansız olarak sosyal medyayı kullanarak da satış yapabilirsiniz. Bu işi mutlaka değerlendirmenizi öneriyoruz. Hatta kategori bazlı belirtmek gerekirse eğer Evde Börek Yapıp Satarak Para Kazanmak adlı rehbere mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

3. YATIRIM YAPIN

YATIRIM YAPIN
Yatırım yapmak için çok ciddi sermayelere ihtiyacınız yok. Az sermayeler ile de yapılabilen birçok yatırım aracı bulunuyor. Örneğin borsa ve döviz piyasasında yatırım yapmak için alt taban bulunmuyor. Sermayeniz ne kadar olursa olsun kısa vadede de ciddi karlar elde etmenizin mümkün olduğunu belirtmek gerekiyor. Para kazanma fırsatları arasında en hızlı dönüşümü bu alanda alırsınız. Ancak sık sık belirttiğimiz gibi yatırım araçları ister istemez risk barındırır ve bu risklerden önlenmek için iyi bir analiz ve istatistik bilgisine ihtiyaç duyacaksınız. Bu konularda bilginiz yetersizse bile Temettü Veren Şirketler ile Para Kazanmak adlı rehberimize mutlaka göz atın.

4. MEYVE SUYU BARI AÇIN

MEYVE SUYU BARI AÇIN
Meyve suyu barlarında satış potansiyeli çok yüksek. Özellikle yürüyüş yolları ve AVM’lerde ciddi anlamda kar elde ettiren bir iş kolu olan meyve suyu barları ile para kazanmanız ciddi bir potansiyel olarak dikkat çekiyor. Organik meyve suyu barlarını açmak için ciddi sermayeye ihtiyacınız yok, 3-4 bin lira ile bile meyve suyu barı açmanız mümkün. Ortalama düzeyde bir iş yapan organik meyve suyu barı ay sonunda 5-6 bin lira kar elde edebiliyor. Ancak mutlaka ama mutlaka AVM’de değilseniz yürüyüş yolları üzerinde kurmanız gerekiyor.

5. REKLAM AJANSI

REKLAM AJANSI
Reklam ajansı kurmanın çok sermaye istediğini düşünüyor olabilirsiniz ama gerçek öyle değil. Reklam ajanslarında genellikle güzel bir dekor ve 2-3 masa bulunur, hepsi bu. Yaklaşık 10 bin lira ile bile reklam ajansı kurabiliyorsunuz. Reklam ajanslarında kar elde etmek istiyorsanız aktif olmalısınız. Kısaca çevreniz olmalı ve sık sık şirketlere ve kurumlara ziyaretler gerçekleştirmeniz gerekiyor. Eğer bu konularda kendinizi yeterli hissediyorsanız reklam ajansları ciddi anlamda yüksek karlarla çalışıyor.

6. ÇAY OCAĞI AÇIN

Çay Ocağı
Çay Ocağı

Çay ocakları hemen hemen her mahallede, caddede mutlaka bulunuyor. Yüksek cirolar elde ederek para kazandıran bir iş olan çay ocaklarını kurmak için ise ciddi anlamda yüksek sermayelere ihtiyacınız yok. Minimum 10 bin lira civarında kurulabilen bir çay ocağı ile ciddi karlar elde edebilen iş yerleri de bulunuyor. Çay ocağı açacaksanız eğer mutlaka rekabet şartlarını incelemeniz gerekiyor. Eğer çay ocaklarının bulunmadığı bir alan bulduysanız mutlaka Çay Ocağı Açmak rehberine göz atın.

7. DIŞ ÇEKİM FOTOĞRAFÇISI

fotoğrafçı

Fotoğraftan ne anlarım? demeyin. Bu konuda 2 aylık kurslar var. Birçok şehirde bulabileceğiniz fotoğrafçılık kurslarından herhangi birine giderek orta düzeyde bir fotoğrafçı olabiliyorsunuz. Hatta ve hatta bu kurslara para vermenize bile gerek yok. Belediye ve Halk Eğitim’e giderek burada ücretsiz fotoğrafçılık kurslarından birine katılabilirsiniz. Kursu tamamladıktan sonra ortalama fiyatı 2 bin dolar yani 6 bin lira olan profesyonel bir fotoğraf makinesi ihtiyacınız olacak. Dış çekim fotoğrafçısı olmak için bu sermaye dışında paraya ihtiyacınız yok.

Nasıl iş bulacağınıza dair bilgi vermek gerekirse; Şehrinizde yüzlerce fotoğrafçı var. Bu fotoğrafçıların personel istihdamları konusunda sıkıntıları olabilir. Bunlara giderek ek iş alabileceğinizi belirtin. Telefon numaranızı bırakın. Bulabildiğiniz tüm fotoğrafçılara telefon numaranızı bırakmayı ihmal etmeyin. “Onlar zaten bu işi yapıyor bana neden iş versinler ki” diye düşündüğünüzü anlıyoruz ancak olay hiç öyle değil. Örneğin bir müşteri fotoğrafçıdan dış çekim ister, fotoğrafçılar bu müşteriden 800 ila 2 bin lira arası para alır ve bu paranın yüzde 30-40’ını kendilerine alıp diğer miktar için size iş önereceklerdir. Halihazırda bu şekilde çalışan binlerce dış çekim fotoğrafçı var. Çok karlı bir iştir ve paranın yarısını dahi alsanız 3-4 saatte minimum 300-400 lira para kazanırsınız.

Ayrıca dış çekim yaptırdığınız müşterilere de kendi telefon numaranızı bırakmayı ihmal etmeyin. Eğer sizden ve fotoğraflarınızdan memnun kalırlarsa bir daha ki dış çekim işinde mutlaka sizi direkt olarak arayacaklar ve paranın tümünü alma şansınız olacak. Herhangi bir ek maliyet oluşturmadan 1 ayda ortalama iş alarak profesyonel fotoğraf makinesinin sermayesini amorti edebilirsiniz.

Ek bilgileri Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak bağlantısından edinebilirsiniz.

8. DROPSHIPPING

e ticaret

İnternetten stoksuz e-ticaret yaparak da az sermayeli olarak karlı bir iş fikrine başlama şansınız bulunmaktadır. Dropshipping hakkında eşsiz bilgiler içeren rehberimize ulaşmak için Stoksuz E-ticaret Dropshipping rehberine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (6)

 1. Merhaba güzel insanlar,Türkiyede hiç rekabeti olmayan yeni ve eğlenceli ürünün ilk önce AVM de standı açılarak sonra zincir halinde şubeleri açılıp ve en sonunda franchise bayilik vererek gelişmesi sağlanacaktır.bütün araştırmaları yapılmıştır,sadece AVM de stand açılıp satışa başlanacaktır.getirisi %300 kazanç vadediyor ve yatırımınızı 2 ay gibi kısa sürede geri dönmesini sağlayan harika eğlenceli bir ürün.Bu ürünü hayata geçirmem için 60.000 TL destek sermayeye ihtiyacım var.Lütfen ciddi olanlar irtibata geçsin. 0533 191 4463 den bana ulaşabilirsiniz.ANKARA

  • Merhabs nuri bey elimde 120 bin tl var ve aklima yatarsa sizinle birlikte bu isi kurabiliriz .

 2. istanbulun acvilar semtinde korku evi açmayı düşünüyorum sizce tutar mi pek fazla masraf yapmadan kurabilirim ama gündeme oturur mu sizce

 3. Değerli yorumlarınız için tşk ederim sizin gibi iyi niyetli insanlar oldukça sirtimiz yere gelmeyecektir kolay gelsin başarılarınızın devamını dilerim. .

 4. Öncelikle ilgiyle dinleyip yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim.
  Sorum şu 27 yaşında ve eskisehirde yaşıyorum sermayem de maalesef yok evlilik hazırlığı yapıyoruz kız arkadaşımla fakat hayalimiz bı iş yeri sahibi olmak buna nohut arabasıyla başlamak istiyorum sizin daha farklı bı oneriniz varmı bu arabayi aldıktan sonra bayilik de almam gerekecek mi bunlarin hepsi toplam kaç TL tekamül eder ortalama kar elde edip geleceğimize bir adım atmak için iyi bir fikir mi şimdiden cevabınız için teşekkür ediyorum merakla bekliyorum.

  • Merhaba Sn. Ahmet,
   Eskişehir bir öğrenci merkezi. Genç nüfusun fazla olduğu şehirlerde ayak üstü tüketilen fast food ürünleri büyük ilgi çekiyor ve para kazandırıyor. Bu nedenle nohut arabası işi gerçekten çok harika bir fikir. Bu iş için bayilik almanıza gerek yok, sadece arabayı satın alıyor ve pilavları evde yapıp satıyorsunuz. Yanına et de koymayı unutmayın. Küçük farklı soslar ile pilavınızı geliştirebilirsiniz. Bu işte başarılı olan birçok kişi sonradan bayilik vermeye başlıyor. Yani ayda 3-4 bin lira kazanırsanız eğer bir nohut pilav arabası daha alarak bunu asgari ücretle farklı birine verip çalıştırabilirsiniz. Nohut Pilav işine girmek için bir nohut pilav arabası almak ve nohut pilav için marketten malzemeler almak dışında bir masraf yok. Ortalama olarak 4-5 bin lira paraya ihtiyacınız olacak. Ancak Eskişehir’de belediyenin bu işe hemen izin verebileceği konusunda çekincelerimiz var. O nedenle muhakkak bu işi yapmadan önce belediye gidip izin alın.
   Bu iş hakkında ek bilgileri https://www.karliisfikirleri.com/nohut-pilav-arabasi-ile-para-kazanmak-fiyatlari/ sayfasından öğrenebilirsiniz.
   İyi çalışmalar, bol kazançlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir