Kapat

Az Sermaye İle Yapılacak İşler

Anasayfa Karlı İşler Az Sermaye İle Yapılacak İşler
Çay Ocağı

Karlı iş fikirleri platformunda sık sık az sermayeler ile yapılacak işlere yönelik de araştırmalar yapıyoruz. Düşük sermayeler ile karlı bir iş elde etmek zordur ancak ciddi araştırmalar yapmak ve fırsatları değerlendirmek her zaman mümkün.

Az sermaye ile yapılacak çok fazla iş var ancak bu işlerden kar elde etmek için mutlaka ciddi çalışmalar yapmak gerekiyor. Örneğin bir giyim dükkanını 3-4 bin liraya da kurmak mümkün ama bu dükkanın kar elde etmesini beklemek biraz zor bir süreç olabilir. Bu nedenle kaliteli bir iş planının hazırlanması ve rekabet şartlarının tam anlamıyla incelenmesi gerekiyor.

Kısaca şunu belirtmeye çalışıyoruz. Başarı Hikayeleri bölümümüzde de yer aldığı üzere temel anlamda az sermaye ile yapılacak işlerden kar elde etmek istiyorsanız aslında ne iş yaptığınızın önemi yok. Eğer ciddi bir iş planı hazırlamış ve rekabet şartlarının uygun olduğunu düşünüyorsanız o işten mutlaka kar elde edersiniz. Şimdi az sermaye ile yapılacak bazı işlere hep birlikte göz atalım.

AVM’de STAND KURMAK

AVM'de STAND KURMAK
AVM’lerde kurulan standlar genellikle 2-3 metrekarelik alanlarda kurulur ve bu standların kurulumu 2-3 bin liraya bile gerçekleştirilebiliyor. Örneğin organik sabun satan bir AVM standını kurmak için en fazla 4 bin liraya ihtiyacınız olacak. Bu tür iş yerlerini kurmak için ciddi anlamda paraya ihtiyacınız yok, kiralar yüksek olduğu için ana planınız iş planını hazırlamak ve ürünleri satıp satamayacağınızı belirlemek. Eğer satış yapıyorsanız kar elde ediyorsunuz, her şartta 2+2=4.
AVM’lerde kurabileceğiniz stand fikirleri için AVM’lerde Açılabilecek Stand Fikirleri adlı rehbere de göz atabilirsiniz.

EV YEMEKLERİ YAPMAK

EV YEMEKLERİ YAPMAK
Evden çalışarak az sermayeli iş fikirleri kategorisinde en karlı işlerden biridir. Evde yapılan yemekler sektörü Türkiye’de halihazırda trend bir iş ve sektör daima büyüyor. Özellikle iş yerlerine yakın alanlarda yaşıyorsanız evde yemekler satışı için bir dükkanda açabilirsiniz, dükkansız olarak sosyal medyayı kullanarak da satış yapabilirsiniz. Bu işi mutlaka değerlendirmenizi öneriyoruz. Hatta kategori bazlı belirtmek gerekirse eğer Evde Börek Yapıp Satarak Para Kazanmak adlı rehbere mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

YATIRIM YAPIN

YATIRIM YAPIN
Yatırım yapmak için çok ciddi sermayelere ihtiyacınız yok. Az sermayeler ile de yapılabilen birçok yatırım aracı bulunuyor. Örneğin borsa ve döviz piyasasında yatırım yapmak için alt taban bulunmuyor. Sermayeniz ne kadar olursa olsun kısa vadede de ciddi karlar elde etmenizin mümkün olduğunu belirtmek gerekiyor. Para kazanma fırsatları arasında en hızlı dönüşümü bu alanda alırsınız. Ancak sık sık belirttiğimiz gibi yatırım araçları ister istemez risk barındırır ve bu risklerden önlenmek için iyi bir analiz ve istatistik bilgisine ihtiyaç duyacaksınız. Bu konularda bilginiz yetersizse bile Temettü Veren Şirketler ile Para Kazanmak adlı rehberimize mutlaka göz atın.

MEYVE SUYU BARI AÇIN

MEYVE SUYU BARI AÇIN
Meyve suyu barlarında satış potansiyeli çok yüksek. Özellikle yürüyüş yolları ve AVM’lerde ciddi anlamda kar elde ettiren bir iş kolu olan meyve suyu barları ile para kazanmanız ciddi bir potansiyel olarak dikkat çekiyor. Organik meyve suyu barlarını açmak için ciddi sermayeye ihtiyacınız yok, 3-4 bin lira ile bile meyve suyu barı açmanız mümkün. Ortalama düzeyde bir iş yapan organik meyve suyu barı ay sonunda 5-6 bin lira kar elde edebiliyor. Ancak mutlaka ama mutlaka AVM’de değilseniz yürüyüş yolları üzerinde kurmanız gerekiyor.

REKLAM AJANSI

REKLAM AJANSI
Reklam ajansı kurmanın çok sermaye istediğini düşünüyor olabilirsiniz ama gerçek öyle değil. Reklam ajanslarında genellikle güzel bir dekor ve 2-3 masa bulunur, hepsi bu. Yaklaşık 10 bin lira ile bile reklam ajansı kurabiliyorsunuz. Reklam ajanslarında kar elde etmek istiyorsanız aktif olmalısınız. Kısaca çevreniz olmalı ve sık sık şirketlere ve kurumlara ziyaretler gerçekleştirmeniz gerekiyor. Eğer bu konularda kendinizi yeterli hissediyorsanız reklam ajansları ciddi anlamda yüksek karlarla çalışıyor.

ÇAY OCAĞI AÇIN

Çay Ocağı

Çay Ocağı


Çay ocakları hemen hemen her mahallede, caddede mutlaka bulunuyor. Yüksek cirolar elde ederek para kazandıran bir iş olan çay ocaklarını kurmak için ise ciddi anlamda yüksek sermayelere ihtiyacınız yok. Minimum 10 bin lira civarında kurulabilen bir çay ocağı ile ciddi karlar elde edebilen iş yerleri de bulunuyor. Çay ocağı açacaksanız eğer mutlaka rekabet şartlarını incelemeniz gerekiyor. Eğer çay ocaklarının bulunmadığı bir alan bulduysanız mutlaka Çay Ocağı Açmak rehberine göz atın.

Kar elde ederek yapılabilecek işler arıyorsanız ayrıca Küçük Sermaye ile Yapılacak İşler adlı rehbere de mutlaka göz atın!

“Az Sermaye İle Yapılacak İşler” üzerine 3 yorum

  1. Ahmet says:
  2. Ahmet says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir