17 Bin Lira ile Başladı Siparişlere Yetişemiyor

Başarı Hikayeleri, Karlı İşler, Tarım - Hayvancılık > 17 Bin Lira ile Başladı Siparişlere Yetişemiyor

Kendi oturduğu evin bahçesinde 17 bin lira ile işe koyulan ev hanımı Kezban Güvercin, şimdilerde siparişlere yetişemiyor.

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde yaşayan ev hanımı Kezban Güvercin, elinde bulunan 17 bin liralık tüm sermayesi ile oturduğu evde bakmak üzere 15 tane keçi aldı. Keçilere birkaç ay baktıktan sonra onlardan süt almaya başlayan ev hanımı, yüzde 100 dolar keçi sütleri için gelen siparişlere yetişemiyor.

18 LİTRE SÜT ALIYOR

Tüm sermayesi olan 17 bin lira ile 15 keçi satın alan girişimci ev hanımı Kezban Güvercin, ilk etapta komşularından gelen siparişler sonrasında ilçe halkının tamamının zaman zaman sipariş verdiğini söylerek, günde 18 litre süt aldığını ve bu sütlerden aylık 6 bin lira para kazandığını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Şakayık Çiçeği Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır – Karlı mı?

İşini severek yaptığını söyleyen Güvercin, “Adana’dan aldım keçileri. Yıllarca bir köşeye attığım biraz birikmiş param vardı. Biraz da üstüne ekledim 17 bin lira ile bu işe başladım. Şu anda da durum gayet güzel gidiyor. İnşallah daha da güzel olacak. Hayvan sayısını artırarak daha da büyütmeyi düşünüyorum. Günde şu an 18 litre süt alıyorum. 12 tane sağılır keçim var. Sütün litresin 8 liradan satıyorum. Peynirin kilosunu da 35 liradan veriyorum. Aslen Bozüyüklüyüm ve benim pazarım da orası. Süt olarak daha çok satış yapıyorum Bozüyük’te ama peynir olarak Bilecik, Eskişehir, Kütahya bölgelerinde tanıdıklarım var. Onların vasıtasıyla da güzel gidiyor şu an da. Hatta siparişlere yetişemiyorum bile diyebilirim.” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 50 Lira İle Başladı Şimdi Yıllık 3 Milyon Lira Kazanıyor

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

17 Bin Lira ile Başladı Siparişlere Yetişemiyor hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın