Kapat

Altın Kaplama (Varak) Dükkanı Açmak

Anasayfa Dükkan Açmak Altın Kaplama (Varak) Dükkanı Açmak
altın varak

Türkiye’de geleneksel ve kültürel olarak altın kaplamalı ürünlere yönelik yeniden bir talep artışı var. Özellikle Arap ülkelerinden Türkiye’ye yerleşenlerin de artmasıyla birlikte bu sektör yeniden popüler oldu.

Altın varaklı diye tabir edilen altın kaplamalı eşyalar son dönemde ciddi bir satış hacmine sahip. Osmanlıdan beri bir dekorasyon malzemesi olarak kullanılan Altın Varak, genel olarak altın veya benzeri değerli bir madenin ince bir hale getirilmesi ve ilgili ürüne entegre edilmesiyle gerçekleştiriliyor.

Genellikle Türkiye’de ev eşyaları için altın varak kullanılıyor. Her ürüne yönelik altın varaklama işlemi farklı şekilde gerçekleştiriliyor. Genellikle bir atölyede yapılan bu işi ilk olarak kendi evinizdeki bir odadan bile rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Altın varaklama işlemi çok zahmetli değildir, ancak şık bir görünüm elde etmek için deneyim kazanmalısınız. Bu işlemleri Youtube‘de binlerce videodan rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kağıt Mendil İmalatı Yapmak

Ancak profesyonel olarak bu işi yapacaksanız birkaç makine satın almanız gerekiyor. Varaklama işlemini gerçekleştiren bu makinelerin fiyatları 5 bin doların üzerinde. Ancak yeterli potansiyeli görmeden elbette bir alım yapmanızı önermiyoruz. Ayrıca altın varak işlemi için birçok işletme imitasyon altını kullanıyor, ancak müşteri porföyünüze göre gerçek altını da kullanabilirsiniz.

Altın varak üzerine açılmış bir dükkanın yerel düzeyde iş alma potansiyeli düşük olabilir. Bu nedenle bu iş için bir internet sitesi kurmak ve sosyal medyada sayfalar oluşturmak kesinlikle elzemdir. Bu sayede çok daha düşük maliyetli olarak iş alma şansınız olacak. Bu mecralarda reklam vermeyi de ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir