1. Anasayfa
  2. Meslekler

Yaratıcı İnsanlar İçin 6 Meslek Fikri

Yaratıcı İnsanlar İçin 6 Meslek Fikri
0

Yaratıcı özelliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız; bazı iş fikirleri size daha fazla para kazandırma fırsatı sağlayabilir.

Bazı insanlar nispeten gözle görülür bir şekilde daha yaratıcıdır. Birçok konuya farklı bakarlar ve yeteneklerini sıklıkla meslekleri için ortaya koymaktan çekinmezler. Bazı mesleklerde disipline ve kurallara uymaktan başka yeteneklerinize, becerilerinize ve sorumluluk almanıza gerek yokken, bazı mesleklerde her 3 konuda da size sıklıkla görev düşer.

Eğer yaratıcı bir insansanız sizler için harika 6 meslek fikrimiz var. Onlara göz atmadan hayatınıza yön çizmenizi pek önermediğimizi belirtmek isteriz.

1. WEB GELİŞTİRİCİ ve YAZILIMCI

web-geliştirici
Ort. Yıllık Maaş: 60.000 TL
Web geliştiricileri genellikle bembeyaz bir sayfadan aynı anda binlerce işlem yapabilecek bir arayüz oluştururlar ve işlerinin büyük kısmı tasarım odaklıdır. Web geliştiriciler çoğu zaman kodladıkları yada tasarladıkları web sitesini bir ziyaretçi gözüyle de görebilmeli ve kullanıcı odaklı olmalıdır. Web geliştiricileri ve yazılımcıları aldıkları hemen hemen her işte yaratıcı bir şeyler ortaya çıkarmak konusunda hevesli olmalı.

2. TERCÜMAN – ÇEVİRMEN

çeviri
Ort. Yıllık Maaş: 54.000 TL
Bir dili bir başkasına anlayabileceği bir şekilde anında çevirebilmek başlı başına bir yetenektir. Birçok dilin nüansına hakim olmak ve hem yazılı, hem sözlü hem de görsel bir çeviri yapabilmek takdir edilmesi gereken bir konu. Kendinizi geliştirmeyi seviyor ve yaratıcı olduğunuza inanıyorsanız tercih edebileceğiniz meslekler arasında yer alıyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İş Görüşmelerinde En Çok Sorulan 57 Soru

3. LİSE ÖĞRETMENİ

öğretmen
Ort. Yıllık Maaş: 41.000 TL
Bir insanın hayatı boyunca eğitim altyapısının büyük kısmı lisede aldığı eğitimdir. Aynı zamanda eğitimden büyük kopuşlar da lise hayatında yaşanmaktadır. Yaratıcı ve yetenekli bir öğretmen lise öğretmenliği ile birçok öğrencinin hayatına önemli dokunuşlarda bulunabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Evde Para Kazandıran Hobiler

4. HALKLA İLİŞKİLER UZMANI

Halkla İlişkiler Uzmanı
Getty Images

Ort. Yıllık Maaş: 53.000 TL
Profesyonel bir ikna uzmanı olan halkla ilişkiler uzmanları, genellikle müşterilerin ilhisini çeker, basın bültenlerini hazırlar, sosyal medya hesaplarını yönetir, etkinlikler ve medya kampanyaları hazırlar. Tüm bunlar temelde bir şirketin marka gücünü iyi bir şekilde oluşturan önemli değerlerdir ve yetenekli bir halkla ilişkiler uzmanı işletmesine büyük değerler katar.

5. SANAT YÖNETMENİ

sanat-yönetmeni
Ort. Yıllık Maaş: 48.000 TL
Sanat yönetmenleri genel olarak bir işletmenin tasarım ve sanat ihtiyaçları için çalışır. Ayrıca birçok sanat yönetmeni, sanatçılara destek ve danışmanlık hizmeti sağlar. Sanat yönetmenleri ayrıca film, dizi, tiyatro gibi sanatsal etkinliklerin planlama ve pazarlamaları konusunda da sıklıkla çalışmaktadır. Sanat yönetmenleri insanların ilgisini çekebilecek yollar konusunda tam anlamıyla birer profesyoneldir.

6. SES TEKNİSYENİ

ses-teknisyeni
Ort. Yıllık Maaş: 79.000 TL
Türkiye’de bu alanda yetişmiş çok az insan vardır. Hatta dünyada da ihtiyaçları karşılayacak kadar ses teknisyeni bulunmuyor. Genel çalışma alanları sesin kullanıldığı tüm çalışmalardır. Filmler, diziler, şarkılar hatta birçok kriminal araştırmasında bile yer almaktadırlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bugün Başlayabileceğiniz 19 İş Fikri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İlham Arayanlara: 36 Mobil Uygulama

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir