Zenginler Yanında Ne Taşıyor?

Zenginler Yanında Ne Taşıyor? hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Zenginler Yanında Ne Taşıyor? ile benzer konular hakkında bilgi almak için Girişimcilik kategorimize göz atabilirsiniz.

Büyük ihtimal ile başarı adımlarını birer birer geçmiş bir zenginin yanında ne bulacağınızı biliyor musunuz?

KİTAPLAR…

The Daily Success Habits of Wealthy Individuals” (Zengin Kişilerin Günlük Alışkanlıkları) kitabının yazarı Tom Corley‘in ifadesine göre, zenginler genellikle başarı hikayelerini içeren kitapları daha fazla okuma eğilimi gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Zengin Olmanın Yolları & Nasıl Zengin Olunur

Corley’in tüm analizlerinde, yıllık 160 bin dolardan fazla kazananlar zengin olarak ifade edilirken, 35 bin doların altındaki yıllık gelire sahip kişiler ise yoksul olarak ele alınıyor. Corley’in araştırmalarından bir kesit;

  • Zenginlerin %11’i eğlence için okuyor, buna karşılık yoksulların %79’u.
  • Zenginlerin %85’i ayda iki veya daha fazla eğitim, kariyerle ilgili veya kendini geliştirme kitapları okudular, buna karşılık yoksulların yalnızca %15’i
  • Zenginlerin %94’ü gazete ve bloglar da dahil olmak üzere haber yayınlarını okuyor, buna karşılık yoksulların sadece yüzde 11’i bu yayınlara ilgi duyuyor.

Corley, söz konusu araştırmada ulaştığı genel sonuca ilişkin, “Zenginler genellikle kendini nasıl geliştirebilecekleri konusunda çok hevesli. Zengin kişiler genellikle gelişim kitapları, biyografiler ve başarı hikayelerine çok ilgi duyuyor” ifadelerini kullandı.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Zenginler Yanında Ne Taşıyor? hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“Zenginler Yanında Ne Taşıyor?” üzerine bir yorum

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!