1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Yurtdışı İş İlanları ve Yabancı İş Arama Siteleri

Yurtdışı İş İlanları ve Yabancı İş Arama Siteleri
0

Türkiye’den yurdışına gitmek istiyor yada zaten yurtdışında yaşıyorsanız iş ilanları için farklı alternatifler var. Bu sektör Türkiye’de 2-3 iş arama sitesinin elinde bulunuyorken, yurtdışı iş ilanları yayınlayan bir çok yabancı iş arama sitesi bulunuyor. Bu iş ilanlarını yayınlayan siteleri sizler için detaylıca inceledik ve en çok işinize yarayanları listeledik.

İş arama sitelerinin tümü kayıt gerektirir ancak bazıları ücretli hizmet vermektedir. Eğer platformda kendinize uygun iş bulduysanız 10 dolar civarı ücretlere hazır olmanız gerekiyor. Ayrıca bu sitelerde başarılı bir iş istiyorsanız eğer harika bir CV hazırlamanız lazım. Bu konuda hazırladığımız rehber olan CV Nasıl Hazırlanır? Etkili CV Örnekleri‘ne mutlaka göz atın.

İşte En İyi Yurtdışı İş İlanları siteleri…

LINKEDIN.COM

LINKEDIN
LINKEDIN

Dünyada iş arama için en iyi platform olan Linkedin’e göz atmadan diğer iş arama sitelerine göz atmanızı önermiyoruz. Ayrıca iş arayan ve iş verenler için bir sosyal platform olan Linkedin‘de iş bulmanız gerçekten yüksek bir olasılık. Hemen hemen her dilde yayın yapmaktadır. Site dünyanın yer yerinde kullanılıyor.

XING.COM

XING
XING

En az Linkedin kadar iyi başka bir sosyal iş arama platformu. Birçok farklı dilde hizmet vermektedir. Siteye üye olmak ücretsiz ve milyonlarca iş ilanı sizleri bekliyor. XING’in en aktif olduğu ülkeler sırasıyla Almanya, Avusturya ve İsveç.

MONSTER.COM

MONSTER
MONSTER

Kaliteli bir iş arama ağı olan Monster’de maalesef dil konusunda çok alternatif yok. Ancak ücretsiz üye olunan Monster kaliteli bir yabancı iş arama sitesi olarak dikkat çekiyor. Platforma giriş yapmayı mutlaka alternatif olarak değerlendirin. Ayrıca Monster’de Türkiye’den birçok şirket de yer alıyor. Monster en çok ABD, Hindistan ve İngiltere’de kullanılıyor.

THELADDERS.COM

Halihazırda 225 bin ilanın bulunduğu TheLadders’de maalesef çok fazla dil desteği yok. İş arama platformu olan TheLadders şuanda dünyada en çok İngiltere, Kanada ve Hindistan’da kullanılıyor.

SIMPLYHIRED.COM

Kaliteli bir iş ağı olan SimplyHired birçok iş ağı ile sistematik bir işbirliğine gitmiş. Gerçekten kaliteli şirketler ile doğrudan işbirliği içerisindeler ve önerdiğimiz bir başka platform olarak dikkat çekiyor. Dünyada en çok ABD, İngiltere ve Almanya’da kullanılıyor.

CROSSOVER.COM

Çok çok iyi bir iş ağı olduğunu söylemek zor ancak yine de alternatif olarak listemizde yer alıyor. Site en çok ABD, Pakistan ve Polonya’da tercih ediliyor.

MEDIABISTRO.COM

Genel yabancı iş arama sitesi değil sadece medya sektöründekiler için bir iş arama ağı. Medya kategorisinde iş arıyorsanız tüm tercihlerden önce bu siteye mutlaka göz atın. Platform dünyada kategorisinde en çok kullanılan site.

PROZ.COM

Freelance işler ve özellikle Çeviri işi arıyorsanız her şeyi unutun ve direkt Proz.com’a üye olun. Kesinlikle kısa sürede iş bulacağınızı belirtelim. Kategorisinde en iyi olma özelliğine sahip olan Proz halihazırda dünyada en çok ABD, İtalya, Çin, İspanya ve Almanya’da kullanılıyor.

LINKUP.COM

ABD’de yaşıyorsanız kullanabilirsiniz. ABD için harika farklı işler sunuyor. Evde ek iş gibi konularda da işler olduğunu belirtelim.

CRUNCHBOARD.COM

Teknoloji konusunda yurtdışı iş ilanlarına göz atmak isteyenler için iyi bir alternatif. Ancak site popülaritesini maalesef gün geçtikçe kaybediyor. Hindistan ve Nijerya’da çok aktif.

BEYOND.COM

Genel iş arama platformları arasında yer almaktadır. Sitede onlarca kategoride yüzbinlerce iş ilanı bulunuyor. Finans, Sağlık ve Teknoloji iş ilanı arayanlar için kesinlikle göz atması gereken bir platform olan Beyond.com halihazırda dünyanın birçok ülkesinde aktif olarak kullanılıyor. Bu konuda en çok giriş yapılan ülkeler ise ABD, Hindistan, Kanada, Katar ve İngiltere.

CAREERBUILDER.COM

Yabancı dil konusunda kullanıcılarını maalesef memnun etmeyen yabancı iş arama sitesi olan careerbuilder.com genel kategorilere sahip. Platform yalnızca ABD’deki işlere yer veriyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir