1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

AVM Cirolarında Artış Bekleniyor

AVM Cirolarında Artış Bekleniyor
0

Türkiye’de iş sektörlerinin büyük ölçüde merkezi haline gelen Alışveriş Merkezleri’nin (AVM) 2019 yılında önemli düzeyde bir ciro artışı yakalaması bekleniyor.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından yapılan değerlendirmeye göre, Türkiye’deki AVM’ler 2018 yılında 130 milyonu aşkın ciro elde etti. Gelecek yıl AVM’lerde ciroların artacağı belirtilen ilgili açıklamada, 2019 yılında 160 milyar liralık ciro beklenildiği ifade edildi.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, 2018 yılında AVM’lerde metrekare verimliliğinin de önemli düzeyde artış kaydedildiği belirtilerek, “Metrekare verimliliği 2018 birinci çeyrekte 869 TL, ikinci çeyrekte 996 TL ve üçüncü çeyrekte bin 113 TL şeklinde gerçekleşti“.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Ziyaretçi sayısının gelecek yıl itibarıyla artacağı da belirtilen açıklamada, 2018 yılında Türkiye’deki AVM’lerin 2,3 milyar kez ziyaret edildiği ve ciroların yıllık enflasyonun ortalama yüzde 5 ila yüzde 10 üzerinde artış yaşadığı belirtildi.

AYD Başkanı Hulusi Belgü, 2019 yılında 9-10 yeni AVM açılacağını ifade ederek, “Türkiye’de şu anda 412 AVM bulunuyor, 81 ilin 63’ünde AVM var. 2019’da bu AVM’lere 9-10 yeni AVM eklenecek” dedi.

İŞ FİKİRLERİNİN POTANSİYELİ ARTIYOR

Türkiye’de AVM’ler hem küçük hem de büyük yatırımcılar için eşsiz fırsatlar barındırıyor. Örneğin 5 bin liraya küçük bir stant kurarak bile aylık on binlerce liralık gelir elde edebiliyorsunuz. Büyük mağaza zincirlerinden alınan bayilikler ile de hayal edemeyeceğiniz kadar gelir şansınız olabilir. Ancak burada önemli olan konu, AVM’lerin önemli noktalarında mağaza veya stant bulmak olacak. Şu anda AVM’lerin neredeyse çok büyük kısmında zaten boş dükkan, stant yeri bile bulmak zor. Eğer bulabilecekseniz, aşağıdaki bağlantılar üzerinden iş fikirlerimizi incelemenizi öneririz…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Shopify Nedir? Nasıl Kullanılır? Para Kazanma
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap