1. Anasayfa
  2. İnternetten Para Kazanmak

Yeni Popüler 6 İş Fikri

Yeni Popüler 6 İş Fikri
0

Trendler değişiyor ve trendlerin değişimine bağlı olarak yeni popüler iş fikirleri ortaya çıkıyor. Popüler iş fikirlerine yatırım yapmak kısa vadeli önemli gelir artışı sağlayabilir. Ancak tüm sermayenizi bu iş fikirlerine yöneltmek mantıklı olmayacaktır. Bu iş fikirleri piyasada henüz tam oturmuş değildir ve her an sektörel bazda kayıplar yaşanabilir. Bu nedenle risk düzeyinize göre yatırım yapmanız önerilir.

1. KURUMSAL SAĞLIK

kurumsal-sağlık

Kurumlar ve çeşitli şirketler, firmalar için sağlık hizmeti verebilirsiniz. Sağlıktan kasıt ana incelemeler dışında, meditasyon, yoga, mesaj gibi hizmetler. Bu hizmet alımları özellikle büyük şirketler tarafından sıklıkla alınıyor. Güzel bir şirket kurulumu ve önemli bir reklam ile kısa sürede sektörde tanınabilirsiniz. Bu tür sağlık hizmetleri personel verimini üst düzeye çıkartmaktadır ve bu konu binlerce rapor ile de kanıtlanmıştır.

2. SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

sosyal-medya

Sosyal medya artık hem bireyler hemde kurumlar için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Sosyal medya konusunda profesyonel hizmet veren çok sayıda firma var ancak henüz Türkiye’de bu konuda ciddi atılımlar yok. Sadece bir ünlü bile sosyal medya danışmanlığı için aylık 3-4 bin lira harcama yapıyor. Bu kapsamda değerlendirilebilir bir fikirdir ve kısa sürede çok önemli referanslar verebilirsiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

3. YAŞLI BAKIMI

yaşlı-bakım

Nispeten eskiden beri var olan bir iş fikri olan yaşlı bakımı yatırım yapılabilecek bir sektördür. Bir yaşlı bakım merkezi açmak ortalama 500 bin lira sermaye gerektiriyor. Ancak kısa vadede bile ciddi iş yüküne sahip olunabiliyor. Yaşlı bakım merkezi açacaksanız eğer rekabetin düşük olduğu birçok şehir var, öncelik olarak bu şehirlere yönelik planlama yapmanızı öneriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bugün Başlayabileceğiniz 10 Pasif Gelir Fikri ve Kaynakları

4. DRONE KİRALAMA

drone

Dronelere ihtiyaç artıyor. Artık bir düğün için bile drone kiralanır hale geldi. Bu kapsamda düğün sahipleri droneyi satın almak yerine kiralama yoluna gidiyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’de drone kiralanan birçok yer var, ancak diğer şehirlerin çoğunda böyle bir imkan yok. Sosyal medyadan da hizmet sağlayarak güzel bir gelir elde edilebilir. Ancak güvenlik konusunda mutlaka önlem almanız gerekiyor. Basit bir sözleşme ile de bu konuyu rahatlıkla aşabilirsiniz.

5. YAZILIM OKULU

yazılım

Yazılım artık çağımızın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Bu nedenle özellikle çocukların ebeveynleri ve gençler yazılım öğrenmeye yoğun mesai ve para harcıyor. Eğer yazılım konusunda eğitim verebilecek seviyedeyseniz yada eğitim verecek 3-4 personel istihdam edebilirseniz, bir yazılım okulu açabilirsiniz. Yazılım okulu açmak düşük sermayeler ile bile rahatlıkla yapılabiliyor. Yazılım okullarında bir sertifika da verebilirsiniz ve bu kısa vadede size olan ilgiyi artıracaktır.

6. ÇEVİRİ HİZMETLERİ

çeviri

Dünya gittikçe globalleşiyor ve bu nedenle çeviriye ihtiyaç daha fazla artıyor. Artık basit bir oyun bile 10 – 20 dilde piyasaya sürülüyor. Bu nedenle çeviri hizmetlerine olan ihtiyaç daha da artacak. Bir çeviri ofisi açarak özellikle internet üzerinden çok fazla iş alma şansınız var. Ayrıca büyük şehirlerde lokal bazda da şirketler ile görüşerek devamlı iş alabilirsiniz. Hemen hemen her ihracat – ithalat yapmak isteyen firmanın bu konuda sorunları vardır.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir