Kapat

Son Maaşıyla Bu İşe Girdi Şimdi Siparişlere Yetişemiyor

Anasayfa Başarı Hikayeleri Son Maaşıyla Bu İşe Girdi Şimdi Siparişlere Yetişemiyor
sipariş

Antalya’da bir otelde asgari ücret ile çalışan 68 yaşındaki 5 çocuk babası Mehmet Uysal, işten aldığı son maaş ile kendi işini kurmak üzere harekete geçti. Tavuk çiftliği kuran girişimci Uysal, şimdi asgari ücretin 5 katına kadar gelir kazanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: TAVUK ÇİFTLİĞİ AÇMAK

Antalya’nın Aksu ilçesinde yaşayan 68 yaşındaki Mehmet Uysal, yıllarca bir otelde yaz aylarında asgari ücret ile çalıştı. Kış aylarının gelmesiyle birlikte işten çıkartılan Uysal, aldığı son maaş ile 100 civciv alarak tavuk yetiştiriciliği işine girdi. Evinin yanında ormanlık alanda küçük bir çiftlik kuran Uysal, burada civcivleri yetiştirmeye başladı. Aradan geçen birkaç ayda tavuklardan yumurta almaya başlayan girişimci Mehmet Uysal, şimdi organik yumurtaları için gelen siparişlere yetişemiyor.

“SİPARİŞLERE YETİŞEMİYORUM”

sipariş

Her gün tavuklarına yavruları gibi baktığını dile getiren Mehmet Uysal, “Yaz aylarında genellikle asgari ücret ile bir otelde çalışıyordum. Son maaşımı alıp işten çıkınca, internet üzerinden 600 TL’ye 100 adet civciv aldım. Evimin yakınında ormanlık alanda tavukların barınması için küçük bir çiftlik kurdum. Şimdi civcivler büyüdü ve her gün kolilerce yumurta almaya başladım. Tamamen organik olan yumurtalara çok talep var. Siparişlere yetişemiyorum” ifadelerini kullandı.

“Son Maaşıyla Bu İşe Girdi Şimdi Siparişlere Yetişemiyor” üzerine 1 yorum

  1. Demir Adam says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir