Self Servis Oto Yıkama Açarak Para Kazanma

self servis oto yıkama açarak para kazanma

Self Servis Oto Yıkama Açarak Para Kazanma; Gerek elektrik gerekse su tasarrufu ülkemizde önemli olduğu için insanlar araçlarını ev önlerinde değil benzinlik veya self servis oto yıkama merkezleri gibi yerlerde uygun fiyatlara yıkayabilmektedir. Para kazanmak için iş fikirleri arayanlar için de bu fikir günümüzde işe yarayacak, ileride büyütülmesi kolay olan işlerden biri olarak düşünülebilir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Self Servis Oto Yıkama Nedir?

Self servis olarak oto yıkama çeşitli yerlerde kurulan belli başlı araçlar ile kişilere kendi kendilerine araç yıkama özgürlüğü sağlayan hizmet alanlarına verilen ad olarak tanımlanabilir. Bunun için köpük ve su makinelerine ihtiyaç vardır. Bunlar dışında gerekli malzemeler de sağlandığında iş kurmak isteyen kişiler bu merkezleri açarak hizmet vermeye başlayabilmektedirler. İlgili makineler kâğıt veya bozuk para ile çalışmakta bu şekilde de işin başında para alan hizmet sunan birinin olma gibi bir zorunluluğu da bulunmamaktadır.

Self Servis Oto Yıkama Nasıl Kurulur?

Bu işlem için öncelikli olarak hizmet verilecek yer doğru olarak seçilmelidir. Herhangi bir benzin istasyonu içerisinde de kurulabilir veya self servis oto yıkama bayilik veren firmalararaştırılarak yeni bir merkez kurulabilir. Tabi ille bayilik alma gibi bir zorunluluk mevcut değildir. Ardından peronların yerleri planlanmalı ve doğru şekilde yerleştirilmelidir. Gerekli malzemeler de sağlandıktan sonra hizmet vermeye başlanabilir.

Self Servis Oto Yıkama Açarak Para Kazanma – Gerekli Malzemeler

Oto yıkama yerlerinin açılabilmesi için köpük makinesi, su makinesi, su deposu, fırça ve peronlar sağlanmalıdır. Makineler ile sağlanan hizmet ile kişiler kimseye ihtiyaç duymadan araçlarını yıkayabileceklerdir.

Oto Yıkama Açmak Kaça Mal Olur?

Self servis olarak açılmak istenen bir oto yıkamacının belirli maliyetleri bulunacaktır. Bunlar alan kirası, makine ücretleri, su ücretleri ve reklam ücretleri şeklinde alanlar ayrılabilir. Bu anlamda genel olarak bakıldığında self servis oto yıkama kurulum maliyeti yaklaşık olarak 80.000 TL ile 150.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Self Servis Oto Yıkama Ne Kadar Kazandırır?

Genel olarak her makinenin günümüzde en az 5 TL’ ye çalıştırıldığı düşünülürse doğru reklam kampanyaları ve ortalama gelecek araç sayısı ile self servis oto yıkama kazancı hesaplanabilecektir.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık