Robotik Kol StartUp’una 23 Milyon Dolarlık Yatırım

Robotik Kol StartUp’una 23 Milyon Dolarlık Yatırım hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Robotik Kol StartUp’una 23 Milyon Dolarlık Yatırım ile benzer konular hakkında bilgi almak için StartUp, Yatırım, Yeni İş Fırsatları kategorimize göz atabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Robotik Kol StartUp’u RightHand Robotics, yeni bir yatırım fonu ile önemli düzeyde yatırım çekmeyi başardı.

ABD’de robotik tasarımlara yönelik startup’larda önemli düzeyde artış var. Birçok yeni girişim ise yatırım fonlarından önemli düzeyde yatırım çekmeyi başarıyor. Son dönemde adını duyurmayı başaran ve özellikle ticari kullanım için eşsiz robotik kollar üreten RightHand Robotics ise son yatırım serisinde 23 milyon dolarlık yeni yatırım çekmeyi başardı.

Büyük teknoloji şirketi Kiva’nın eski CEO’su olan Mick Mountz’un startup‘a katılmasıyla birlikte hedeflerini de büyük ölçüde artıran RightHand Robotics, özellikle büyük e-ticaret platformlarının paketleme gibi konularda artık robotik kollara büyük ihtiyaç duyulduğunu ve bu konuda önemli düzeyde çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

NE SAĞLIYOR?

Aldıkları yeni yatırımı özellikle teknik ve iş ekibini oluşturmak için kullanacaklarını dile getiren Mountz, son dönemde Amazon’un öncülüğünde robotik kollara olan talebin tüm dünyada artacağını belirtti.

RightHand Robotics’in özellikle odaklandığı nokta ise elektronik, hazır giyim, market, eczacılık ürünleri ve sayısız diğer endüstrilerin e-ticaret siparişlerini yerine getirme maliyetlerini robotik kollar aracılığıyla azaltmak.

Robotik Kol StartUp’una 23 Milyon Dolarlık Yatırım hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın