1. Ana Sayfa
  2. StartUp

Robotik Kol StartUp’una 23 Milyon Dolarlık Yatırım

Robotik Kol StartUp’una 23 Milyon Dolarlık Yatırım
0

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Robotik Kol StartUp’u RightHand Robotics, yeni bir yatırım fonu ile önemli düzeyde yatırım çekmeyi başardı.

ABD’de robotik tasarımlara yönelik startup’larda önemli düzeyde artış var. Birçok yeni girişim ise yatırım fonlarından önemli düzeyde yatırım çekmeyi başarıyor. Son dönemde adını duyurmayı başaran ve özellikle ticari kullanım için eşsiz robotik kollar üreten RightHand Robotics ise son yatırım serisinde 23 milyon dolarlık yeni yatırım çekmeyi başardı.

Büyük teknoloji şirketi Kiva’nın eski CEO’su olan Mick Mountz’un startup‘a katılmasıyla birlikte hedeflerini de büyük ölçüde artıran RightHand Robotics, özellikle büyük e-ticaret platformlarının paketleme gibi konularda artık robotik kollara büyük ihtiyaç duyulduğunu ve bu konuda önemli düzeyde çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

NE SAĞLIYOR?

Aldıkları yeni yatırımı özellikle teknik ve iş ekibini oluşturmak için kullanacaklarını dile getiren Mountz, son dönemde Amazon’un öncülüğünde robotik kollara olan talebin tüm dünyada artacağını belirtti.

RightHand Robotics’in özellikle odaklandığı nokta ise elektronik, hazır giyim, market, eczacılık ürünleri ve sayısız diğer endüstrilerin e-ticaret siparişlerini yerine getirme maliyetlerini robotik kollar aracılığıyla azaltmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kurufasülye Diyarı Bayilik
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap